O czym chcesz poczytać na blogach?

Liście

króliki i my

  czwartek, 29 lipca 2010 13:07

  Opcje

  • Przejdź do wpisu „Wróciłam”
  • Dodaj komentarz do wpisu „Wróciłam”
 • wtorek, 13 lipca 2010
  • Wyobraznia Tuptusia

   Hej słuchajcie!z Tuptusiem ulepszyliśmy nasze królicze menu!Więc....


   Dania główne
   Mogą być podawane jako posiłek podstawowy, popołudniowy.

    

   MIESZANKA SUSZONYCH ZIÓŁ, WARZYW, KWIATÓW I KAWAŁKI KORY
   ZIELONO MI', 
   ZIELONO MI
   Składniki: świeże liście rzodkiewki, 1 łodyga selera naciowego z liśćmi, kilka gałązek natki pietruszki

 • Kwiaty wszystkich rodzajów - Onet.pl Blog

  Nie znosi wysokiej temperatury, lubi bardzo wilgoć, podłoże kwaśne, podlewanie najlepiej wodą przegotowana. Po przekwitnięciu ścinamy pędy aby pobudzić do kwitnięcia w przyszłym roku. Nawozimy od maja do lipca. W lecie można umieścic na balkonie albo w ogrodzie w miejscu cienistym.

  Begonia(begonia) Inaczej ukośnica jest uprawiana w doniczkach dla kwiatów. Występuje w wielu gatunkach. Jednym z nich jest begonia królewska, która wymaga miejsca półcienistego i ciepła. Podlewamy obficie, nie zraszamy. Nawozimy od wiosny do jesieni. Przy rozmnazaniu stosujemy sadzonki liściowe.

  Bluszcz(hedera)  Jego skórzaste i dekoracyjne liście w wielu rodzajach doceniali juz starożytmi wykorzystując go jako motyw ozdobny. Jest pnączem, które nie potrzebuje wiele światła. Podłoże powinno być kwaśne. W końcu lata tniemy zdrewniałe sadzonki.

  Cibora(cyperus alterniforius)-papirus  Jest to roślina blisko spokrewniona z egipskim papirusem. Pochodzi z Madagaskaru. Dorasta do 1m. Kępy liści zwieńczone są jakby czaszą parasola. Rośnie szybko. Rozmnażamy przez odcięcie łodygi z liściami, które do połowy skracamy, umieszczamy w naczyniu z wodą. Gdy wypuszcza korzenie sadzimy. Należy do roślin, które musza mieć stale dużo wilgoci. Dobrze nadaje się do uprawy.

  Ameryka Łacińska i Latynosi

  16 października 2007
  Najgorsze kraje dla wolności prasy – Ameryka Łacińska

  W corocznym sprawozdaniu Reporterów bez Granic na temat przestrzegania wolności prasy w poszczególnych krajach świata, w Ameryce Łacińskiej najgorzej ocenio Kubę i Meksyk. Na Kubia w więzieniach przebywa więcej dziennikarzy, aniżeli w jakimkolwiek innym kraju kontynentu, a w przypadku Meksyku bycie dziennikarzem jest zawodem bardzo niebezpiecznym.

  Na Kubie w więzieniu przebywa 24 dziennikarzy, co daje temu państwu niechlubne drugie miejsce na świecie, zaraz po Chinach. Poza tym, co do wolności prasy jest to jeden z najgorszych krajów świata, znajdując się na 165 miejscu na 169 krajów ocenionych.

  Na tej liście Meksyk znajduje się na 136 miejscu, ponieważ pomiędzy wrześniem 2006 r. i wrześniem.

  GORYSUCHE – Mównica Gór Suchych | O Górach Suchych, o Sudetach, Klinie i Bukowcu; o przyrodzie Śląska, w tym o człowieku

  Znajdują się gatunki rzadko spotykane w Sudetach i/lub nieliczne na Dolnym Śląsku – kraśnik mokradłowiec Zygaena trifolii, kraśnik purpurowy Zygaena purpuralis i kraśnik dzięgielowiec Zygaena angelicae.

  2. Czerwończyk nieparek Lycaena dispar – rodzina modraszkowate Lycaenidae

  Gąsienice żerują głównie na szczawiu lancetowatym Rumex hydrolapathum. Gatunek rzadko spotykany w Sudetach, średnio liczny na niżu Dolnego Śląska.Gatunek objęty ścisłą ochroną prawną w Polsce; wymieniony w Załączniku II i IV Dyrektywy Siedliskowej; wpisany do załącznika II Konwencji Berneńskiej; figurujący na Czerwonej liście zwierząt ginących i zagrożonych w Polsce.

  3. Modraszek telejus Maculinea teleius – rodzina modraszkowate Lycaenidae

  Występowanie gatunku ściśle zależne jest od obecności rośliny pokarmowej (krwiściąg lekarski Sanguisorba officinalis) oraz odpowiedniego gatunku mrówki (najczęściej Myrmica scabrinoidis), w mrowisku której odbywają się końcowe etapy rozwoju gąsienicy i przepoczwarczanie. Motyle latają w lipcu i sierpniu (jedno pokolenie w ciągu roku). Gatunek rzadko spotykany w Sudetach, nieliczny na Dolnym Śląsku.Objęty ścisłą ochroną prawną w Polsce; wymieniony w Załączniku II i IV Dyrektywy.

  benfranklin.blog.pl

  Po 1989 roku. Ten sposób myślenia pełni niejako funkcję swoistej opaski na oczach, która uniemożliwia dogłębną analizę współczesnych problemów społecznych, kulturalnych i politycznych i spycha dyskusję na wymienione powyżej tematy na plan dalszy, co uważam za niezmiernie szkodliwe zjawisko. Powoduje ono też mylne oceny postaw moralnych, czy bowiem w przypadku Wildsteina redaktorzy „Newsweeka” nie mylą nieprzejednanej postawy z prostackim buractwem? Czy nie dostrzegają, że ludzie pokroju Broniasława Wildsteina zmuszają poprzez sposób w jaki prowadzą dyskurs swoich przeciwników do równie bezceremonialnych metod?

  Na liście znajduje się bardzo wiele nazwisk spoza życia politycznego. Z niektórymi wyborami jak najbardziej można się zgodzić z innymi nie. Jednak wnioski jakie wysnuwa redaktor Bratkowski mówiąc łagodnie trącą cały czas historią. Autor bowiem konkluduje (jak najbradziej słusznie), że podobna lista musiałaby wyglądać zupełnie inaczej gdyby powstała np. w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Jednak warto zadać sobie pytanie: czy jest sens takie pytania stawiać? Przecież podobna lista sporządzona w czasach dajmy na to Mieszka I, musiałaby różnic się od listy ludzi najbardziej wpływowych zrobionej po 20 latach za panowania.

  Kulinarne inspiracje

   

  Składniki :

   

  6 szklanek wywaru z włoszczyzny i kości

  8 kalarepek z liśćmi

  łyżka mąki

  2 łyżki mleka

  szklanka śmietany

  kopiasta łyżka posiekanego koperku

  sól

  kilka listków świeżego cząbru lub szczypta suszonego

   

  Obrane ze skórki kalarepki pokroić w cienki "makaronik " , opłukać i odsączyć na sicie .

  Liście kalarepki , po odrzuceniu zewnętrznych , grubych , odrzeć ze środkowych tzw. nerwów , pokroić w cienkie paseczki , sparzyć na sicie wrzątkiem .

  Na gorący wywar wrzucić rozdrobnione kalarepki , sparzone liście i gotować do miękkości .

  Zupę zmiksować .

  Pod koniec gotowania dodać świeże listki cząbru lub suszone , roztarte dokładnie w dłoniach .

  Zupę zagęścić mąką rozprowadzoną w zimnym mleku .

  Całość zagotować , trzymać na ogniu przez 2 minuty , by mąka straciła smak surowizny .

  Po zdjęciu z ognia połączyć z roztrzepaną śmietaną i koperkiem , posolić .

   

  Szczegóły wpisu

  Komentarze:
  (0)