O czym chcesz poczytać na blogach?

Linksys

Meeeeega

Firmy Linksys i o2.pl tworzą wspólną ofertę usług VoIP dla klientów w Polsce

Warszawa, 11 lipca 2007 r. – Firma Linksys, będąca częścią Cisco Systems Inc., wiodący dostawca sprzętu do obsługi VoIP, sieci bezprzewodowych i urządzeń umożliwiających pracę w sieci dla klientów indywidualnych i małych firm oraz spółka o2.pl poinformowały o nawiązaniu współpracy w celu stworzenia wspólnej oferty usług VoIP dla klientów w Polsce. Portal o2.pl wprowadził do swojej oferty bramki do telefonów analogowych Linksys PAP2T współpracujące z usługą Tlenofon. wiecej na link

——————————————————————————————–
darmowe ogłoszenia

Voice over IP BLOG - bloog.pl

Skróconych poprzez aplikacje PC, musi na biurku stać telefon z dużą ilością przycisków skróconego wybierania.

W dotychczasowych instalacjach IP PBX opartych w 100% o protokół IP istniał zawsze ten sam problem: telefon przeznaczony dla sekretariatu wyposażony w dużą ilość przycisków skróconego wybierania. Do niedawna problem nie do rozwiązania. Oczywiście dostępne są już na rynku tego typu produkty ale przeznaczone dla rozwiązań systemowych producentów np. rodzina aparatów optiPoint firmy Siemens przeznaczona do współpracy z systemami telekomunikacyjnymi rodziny Hipath.

Rozwiązanie tego problemu wprowadziła firma Linksys poprzez konsolę sekretarską SPA932 współpracującą z dowolnym systemem IP PBX np. z aplikacjami TrixBox, Asterisk lub centralką Linksys SPA9000.  

Konsola pozwala szybko połączyć się z wybranymi numerami przypisanymi poszczególnym przyciskom oraz monitorować status linii telefonicznych. Wystarczy spojrzeć na przycisk aby dowiedzieć się ile jest aktualnie prowadzonych rozmów. Konsola wyposażona jest w 32, programowalne przyciski szybkiego wybierania, każdy z przycisków podświetla się wskazując status linii: dzwoni, zajęty, wolny. Rozmowy przychodzące mogą być szybko transferowane pod wybrane numery za pomocą.

drano.blogPozwala na ustalenie maksymalnej wielkości pakietu, który może zostać wysłany drogą radiową. Większe pakiety zostaną podzielone na mniejsze i wysłane w kilku częściach, co pozwoli na bezbłędne wysłanie i dostarczenie informacji.

DTIM Interval

Parametr ten konfiguruje częstotliwość pakietów DTIM jako wielokrotność sygnałów identyfikacyjnych (Beacon Interval). Należy unikać zmiany tego parametru, ponieważ może to mieć niekorzystny wpływ na wydajność.

skomentuj (0)

linksys 2003-05-03 18:58:47

linksys konfiguracja

skomentuj (0)

linksys 2003-05-03 19:06:51

linksys1xWAN RJ-45, 4xLAN RJ-45 10/100, moc 80mW czułość -90dBm, 2 odkręcane anteny zewnętrzne ze złączem R-TNC (opcja: przejściówka na złącze N), zarządzanie przez WWW. Punkt dostępowy sieci bezprzewodowej IEEE 802.11b z wbudowanym routerem szerokopasmowym (do usług xDSL lub modemu kablowego) oraz 4-portowym przełącznikiem FastEthernet. Zgodny z normą IEEE-802.11.b (DSSS) pracujący z częstotliwością 2.4GHz. Zapewnia: roaming, wybór najlepszego punktu dostępowego, równoważenie obiążenia.

mega total blog

Wyposażone jest w przełącznik 1Gb, co zapewnia bardzo szybkie przesyłanie danych w sieci ethernetowej.
- Bramka WAG320N może też służyć jako zwykły router – wystarczy w konfiguracji urządzenia wybrać funkcję zamiany portu 1 LAN na WAN. Dzięki temu router obsługiwać też będzie internet z sieci kablowych.
- Z routera można korzystać już w kilka minut po podłączeniu dzięki oprogramowaniu Network Magic. Łączy ono komputery i inne urządzenia z internetem oraz pomaga kontrolować sieć domową.
- Do routera dołączona jest płyta instalacyjną, a na niej oprogramowanie oraz materiały pomocnicze w 34 językach. Model Linksys by Cisco WAG320N obsługuje zarówno komputery Mac, jak i PC.
- Urządzenie wyposażone jest w zasilacz sieciowy z certyfikatem ENERGY STAR, który ogranicza pobór mocy. Ilość potrzebnej energii zredukowano niemal o połowę. Dla przykładu – wybrany router poprzedniego typu pobierał moc rzędu 4,6W, zaś nowy produkt z zasilaczem oznakowanym ENERGY STAR zużywa zaledwie 2,6W energii .

Cena i dostępność:
Dwupasmowy bezprzewodowy router z modemem ADSL+ w standardzie 802.11n Linksys by Cisco WAG320N dostępny jest u autoryzowanych sprzedawców i dystrybutorów oraz w sklepach internetowych w cenie 459 z VAT.

Dodatkowo z.

Sebastian Nowakowski

Wyprofilowane otwory nie kosztowałaby Linksysa ani grosza.
Z tyłu obudowy znajdziemy cztery złącza Ethernet (z diodami informującymi o stanie pracy, które jednak możemy wyłączyć), złącze do podłączenia internetu, port USB, przyłącze zasilania oraz włącznik. Na tylnym panelu znajdziemy także przycisk szyfrowanego, automatycznego łączenia urządzeń Wi-Fi – WPS oraz przycisk resetowania urządzenia.

Właściwości sieciowe
Na co komu jednak piękna obudowa, jeśli router nie będzie sobie dobrze radził z rozsyłaniem internetu po całym naszym mieszkaniu? Tutaj Linksys E4200 kontynuuje jak najlepsze wzorce swoich poprzedników. Jest on w stanie jednocześnie pracować w dwóch pasmach 2,4 GHz i 5,0 GHz. Oznacza to, że bez problemu obsłuży starsze urządzenia Wi-Fi, a te najnowsze skorzystają z bardziej stabilnej i sprawnej pracy na wyższej częstotliwości. Router obsługuje wszystkie standardy dostępne na rynku, a więc: 802.11n, 802.11a, 802.11g, 802.11b, 802.3, 802.3u, 802.3ab. Jak łatwo zauważyć po zdjęciu, router pozbawiony jest zewnętrznych anten, ale za to ma ich 6 ukrytych wewnątrz obudowy. Trzy dla pasma 2,4 GHz i analogicznie, kolejne trzy dla 5,0 GHz.
Za szyfrowanie odpowiadają protokoły.