O czym chcesz poczytać na blogach?

Limitless

All things WS

Kulinaria – papryczek 5 »

Recenzja filmu “Jestem Bogiem”

Wczoraj późnym wieczorem naszła mnie ochota na obejrzenie filmu w kinie. Wiedziony radą mojej dobrej koleżanki – pięknej Alessandry, postanowiłem wybrać się na seans dzieła pt. “Jestem Bogiem”. Tytuł jak zwykle został pieczołowicie przetłumaczony przez naszych domorosłych specjalistów od języka angielskiego. Jak się ma “Jestem Bogiem” do “Limitless”, to chyba jednak tylko Bóg jeden wie, ale nie czepiajmy się – mamy zrecenzować film a nie jego tytuł.

Zanim jednak opisze swoje wrażenia, kilka słów o tym, o czym film jest. Akcja osadzona jest wokół motywu nowego narkotyku, po wzięciu którego gwałtownie zwiększają się możliwości ludzkiego mózgu. Jedną z takich tabletek, w wyniku dziwnego zbiegu okoliczności dostaje pewien pisarz – nieudacznik. Dzięki jej działaniu, w ciągu kilku chwil staje się super inteligentny – w ciągu kilku chwil pisze kilka rozdziałów swojej książki i udaje mu się uwieść żonę swojego landlorda. Niestety tabletka po jakimś czasie przestaje działać. Zachęcony tym.

there's a drift in and out...

Kiedy będziemy się przytulać, całować i kochać. A potem na zawsze stracę najwspanialszego mężczyznę na świecie. Jedynego, dla którego wystarczyło, żebym była...
Ale nie mogłam być tak blisko, jak tego potrzebował.
190 km trasy, 229 km torów PKP.
Za daleko...

Nawet nie wiesz, jak bardzo teraz bolą takie prozaiczne rzeczy, jak wymazywanie z kalendarza ołówkowych serduszek nakreślonych z taką radością wokół czternastego dnia każdego miesiąca, czy zmiana tapety w komórce z Twojego zdjęcia na jakąś inną...I thought we'd be simple together
I thought we'd be happy together
thought we'd be limitless together
I thought we'd be precious together
but I was sadly mistaken...


Alanis Morissette
-Simple Together-


Chciałabym... Chciałabym, żeby to był tylko zły sen. Że obudzę się rano i wszystko znów będzie, jak było. Z Tobą, razem... Bo Cię kocham...

krew z szafy
[5]

sobota, 6 września 2008
Sto tysięcy jednakowych miast...

Bezład myśli... Czasem chciałoby się, tylko nie wiadomo czego. Może ciepła, zapachu i smaku ust. Może pewności, że jest tak, jak być powinno; że jest najlepiej, jak tylko być mogło. A może.

hormony.ownlog.com

Chocby dla chwili tego uczucia warto się czasem troszkę obawiac i czuc odrobinę niepewności.

Zapętliłam się w winampie. 3ci dzień biegam z psem po lesie, nawet zaczyna kumac o co chodzi, nawet tego gnojka podstępnego zaczynam lubic. Mama jest dzięki temu szczęśliwsza i ja też.

Oglądałam całkiem niezły film (twórców Sierocińca i Labiryntu Fauna) Oczy Julii. Z czystym sumieniem mogę polecic, bo wykonanie faktycznie budziło grozę, w ten sposób w jaki Hitchcock tworzył napięcie, tak i oni, bez użycia tandetnych efektów specjalnych, tylko wczuwając się w to, co na pradę może prerazac człowieka. No i do tego fabuła niecodzienna. W kolejce czeka Source Code i Limitless, ale to w kinie albo będę musiała czekac na dvd.

Poza wieczorną gimnastyką za cholere nie mogę się zebrac do nauki, jak wracam o tej 19, ogarniam się 2 godzny i wydaje mi się za późno na cokolwiek. Świat tak pędzi, że nie nadąrzam. Brakowało mi mojego łóżeczka, a teraz wciąga z ponadprzeciętną sił, zwłaszcza, że jest tak szaro, mokro, zimno i wcale nie wiosennie, gdyby pominac wszystkie śliczne kwiatki w ogródkach.

A teraz pora spac, bo rano czeka mnie mała wyprawa. Dobranoc więc.
Lśnienie strona 174

linki

uOla
Halo? Halo!
Porucznik E.R.J.K.
gram

maciejjek.blog

Stałem na brzegu oceanu i przez wąską cieśninę patrzyłem na operę w Sydney.
Nie mogłem wyjść z podziwu, że to tak blisko.


Tagi: sen

skomentuj (0)

the end

2009-08-08 04:04:27

This is the end
Beautiful friend
This is the end
My only friend, the end

Of our elaborate plans, the end
Of everything that stands, the end
No safety or surprise, the end
Ill never look into your eyes...again

Can you picture what will be
So limitless and free
Desperately in need...of some...strangers hand
In a...desperate land

Lost in a roman...wilderness of pain
And all the children are insane
All the children are insane
Waiting for the summer rain, yeah

Theres danger on the edge of town
Ride the kings highway, baby
Weird scenes inside the gold mine
Ride the highway west, baby

Ride the snake, ride the snake
To the lake, the ancient lake, baby
The snake is long, seven miles
Ride the snake...hes old, and his skin is cold

The west is the best
The west is the best
Get here, and well do the rest

The blue bus is.

Mistrz Yoda była kobietą!

, ŻIZEL
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 czerwca 2011
miało nie być, ale jest...

Oto stałam się (szczęśliwą?) posiadaczką literatury z gatunku „co zrobić żeby ON oszalał na Twoim punkcie”! Tytuł pierwszego e-booka określa w formie pytania typ kobiet, za którymi podobno mężczyźni przepadają; tytuł drugiego brutalnie stwierdza, że on i tak ma cię w d….niezależnie co zrobisz. Przeleciałam budujące spisy treści obydwu pozycji, co sprawiło, że poczułam się jak bohater ‘Limitless’ i nagle wiedziałam wszystko o wszystkim w zakresie relacji ON-ONA. Tymczasem telefon ni stąd ni zowąd zasygnalizował nadejście wiadomości od Pana Absztyfikanta! Hmmm…czyżby już samo posiadanie pouczającej literatury sprawiało, że ON rzeczywiście zechce mnie bardziej? Otóż Pan Absztyfikant pragnie się spotkać (!).  Zapracowany jest bardzo, a nawet jeszcze bardziej, bo teraz prócz stolicy pracuje także we Wrocławiu. No i proponuje jutro! W sumie czemu nie, trzeba kuć żelazo póki mu się ucho nie urwie, tylko kiedy jutro, jak ja jestem napięta planowo i przedmiesiączkowo? To drugie akurat dałoby się pogodzić ze spotkaniem, bo dobry seks jest dobry na wszystko (a on.

Pamiętnik Cywila - bloog.pl

Wreszcie to co leci w radiu czy telewizji, przestanie być tyko fajną melodią i jakimiś słowami, które trudno nawet wymówić => niektóre piosenki mają jeszcze gorszy tekst (w przełożeniu) niż niektórzy polscy wykonawcy. Lepiej mi było, jak nie wiedziałem co śpiewają...

6. Nic cię nie ominie - zawsze marzyłeś, by czytać książki lub oglądać filmy w oryginale? Chciałbyś wiedzieć, o czym piszą zagraniczne gazety? Lubisz być na topie i mieć wiadomości z pierwszej ręki? Jest na to sposób - ucz się języków obcych nieustannie :)   => tutaj akurat jestem za. Niektóre tłumaczenia wprowadzają masę przekłamań. np. "Limitless" - "Jestem Bogiem"  (nie przypomina, prawda?)

7. Na tym można zarobić - Korepetycje dla młodszego rodzeństwa - rodzice będą przeszczęśliwi, a ty tylko zyskasz. Na pewno nie odmówią podwyżki kieszonkowego, gdy zaoferujesz swą pomoc  => nie wszyscy dostają kieszonkowe, z tych szczęśliwców niewielu rodziców może wygospodarować dodatkowe pieniądze na podwyżkę... nie bądźmy materialistami, zlitujcie się nad rodzicami! (i tak jak poprosicie to kupią :D )

8. Świat stoi przed tobą otworem - marzysz o światowej karierze, chcesz być sławny, ucz się języków. Jak nie będziesz ich znać, ktoś może skorzystać z sytuacji i zamiast.