O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Limbo

Gram, czytam, ogladam - and I'm a woman!

Ekranu laptopa. I para jaskrawo-białych oczu małego chłopca, który budzi się nagle w mrocznym lesie. Nie wiemy skąd tam się znalazł, gdyż ku mojej radości(+1 do oryginalności) studio Playdead nie zafundowało nam żadnego wstępu poza kruchą informacją, że będziemy szukać swojej zaginionej siostry.

W tym lesie ciężko się oddycha. Jest czarno-biały, z ziarnistym filtrem rodem z filmu noir. Do naszych uszu dobiega tylko nieznaczny szum wiatru i odgłosy fauny. Atmosfera jest ciężka. Martwa. Możemy się domyślić po tytule, że znalazł się na krawędzi piekła. Limbo według katolicyzmu to pierwszy jego krąg, w który spadają dusze nieochrzczonych dzieci. Osobiście Limbo bardziej skojarzyło mi się z Czyścem, za sprawą powieści M.L.Kossakowskiej "Siewca Wiatru". Z literatury klasycznej natomiast pamiętam "Boską Komedię" Dantego, w której Limbo było w Piekle miejscem tęsknoty. I to chyba najbardziej mi pasuje do klimatu gry.

Nasza postać ma dość ograniczony zasób ruchów, jak to w platformówkach bywa. Oprócz skakania mamy jeszcze klawisz akcji. Niczym w starym, dobrym Another Worldzie. Porównanie do tej klasyki nasuwa się zresztą samo, za.

Pro-Totalizm, czyli Totalizm bez cenzury.

Niebezpiecznych dla UFOnautow skojarzen. Dlatego poczawszy od okolo 1978 roku, nagle zaczelo sie masowe usuwanie z chrzescijanskich kosciolow wszystkiego co bezposrednio referuje do wehikulow UFO. Na samym poczatku usunieciu ulegly dwa najbardziej wymowne takie symbole, tj. artystycznie bezcenne dawne oltarze koscielne, oraz generalna architektura kosciolow - ktora od owego czasu nie mogla juz nasladowac soba motywow zaczerpnietych z UFO.

Jednym z pojec jakie w dawnym kosciele chrzescijanskim bezposrednio referowaly do zawartosci wehikulow UFO od tysiacleci rabujacych Ziemie i ludzkosc, bylo tzw. "limbo". Limbo owo opisywane bylo przez kosciol chrzescijanski jako rodzaj hali w ktorej gromadzone sa wszystkie ludzkie dzieci jakie umarly przed tym zanim zdazyly byc ochrzczone. Dzieci te mialy tam zawisac bezwolnie i bez ruchu, poumieszczane w rodzajach jakby slojow czy probowek.

Czym faktycznie bylo owo "limbo" wiemy to juz doskonale z dzisiejszych raportow ludzi uprowadzonych na poklady UFO. Wielu z tych ludzi opowiada bowiem iz na pokladach UFO widzieli oni ogromne hale cale wypelnione tysiacami jakby szklanych "probowek". W probowkach tych sa technicznie hodowane plody ludzkie jakie UFOnauci otrzymuja poprzez.

Wirtualny kawałek duszy Rafała P. - Onet.pl Blog

Się nie kto inny jak Angelo. Mój osobisty duszek postanowił sprawdzić, jak ludzie oddawają mocz.
- Eeeej, no. Fajnie, że mnie nie opuszczasz, ale chociaż w kiblu chciałbym mieć nieco prywatności – zasłoniłem swoje przyrodzenie i nie powiem, trochę się wkurzyłem
- No co, ja chciałem tylko popatrzeć – odpowiedział Angelo wyraźnie zadowolony z zaczerwienioną twarzą
- Boże Jedyny... Dobra, skoro już tu jesteś, widziałeś jak Lady Di cieszyła się z tego kapelusika? Podobno marzy o aktorstwie. Nie dałoby się coś z tym zrobić?
- Hmm, to bym musiał pogadać z Limbo, bo to on się nią zajmuje, ale chyba da się coś wykombinować, w końcu jesteśmy od spełniania marzeń.
- Oooo, byłbym wielce zobowiązany, ale Angelo, jednak mimo wszystko, chciałbym zostać sam.
- No dobra, spadam już, pogadam z Limbo, jastrzębiu... – i wyfrunął z kabiny. Ja dokończyłem swoją robotę i wyszedłem z kabiny. Kiedy zamknąłem drzwi zauważyłem za sobą kolejkę pacjentów patrzących się na mnie jak na debila. Spojrzałem na ich wszystkich i skojarzyłem, że mogli usłyszeć. Kiedy mijałem ostatniego z nich, ten klepnął mnie w tyłek i z uśmiechem.

O worthy Goth, this is the incarnate devil that robb'd Andronicus of his good hand;

Pani prośbę. Czy zgodzi się pani dla nas pracować? Ostatnie miesiące były bardzo ciężkie dla naszej organizacji. Straciliśmy profesora Bruttenholma, wielu z naszych agentów, sporo sprzętu. Jesteśmy osłabieni. Pomoże nam pani? Zgodzi się pani zostać agentem BPRD?
Uśmiechnęła się z satysfakcją. O to jej chodziło, będzie jej zdecydowanie łatwiej odnaleźć tego czerwonego diabła z pomocą ludzi niż samej. Poza tym syn tak potężnego demona musi być potężny, mogłaby sama nie poradzić sobie w walce z nim. Powoli skinęła głową.
-Póki nie zostanę ponownie odwołana na pola Limbo, pomogę BPRD. Tylko... - pokręciła się chwilę na krześle - załatwcie coś wygodniejszego do siedzenia....
Alice, która w czasie tej rozmowy wyciągnęła z kieszeni piersiówkę i wypiła z niej sporą ilość płynu parsknęła śmiechem, wypluwając go. Czerwona fontanna zatrzymała się na szarej, metalowej ścianie.
- Owens! – Manning zerwał się z krzesła.
- Sory, wiem! – Alice otarła usta, nadal śmiejąc się do rozpuku.
- Zejdź mi z oczu, potworze!
- Już, już! – Wstała posłusznie, chowając piersiówkę. – Adae, chodź, poszukamy ci jakiegoś.

LIMBO na ziemi | leniwa iluminacja mojej błahej osoby

  About” filmy i seriale, za dużo aby wypisać choć promil
  „mad about” czyli obrazy Beksińskiego i Gigera muzyka prawie każda

 • było minęło

  • Marzec 2012 (6)
  • Luty 2012 (13)
  • Styczeń 2012 (7)
  • Grudzień 2011 (7)
  • Listopad 2011 (11)
  • Październik 2011 (13)
  • Wrzesień 2011 (13)
 • chcecie – piszcie

  wszystkie uwagi, obelgi, prywatne sprawy, na adres:
  maciek.wojton@gmail.com

 • najczęściej czytacie

  • wiersze: arbuzy, popiół i kurz na klawiaturze

Now… I show u…

Incepcja

11 08 2010

Incepcję, dotknął problem, który dotyka wiele filmów. Prosty problem, przed którym nie uchronił się i Nolan. Przekombinowany, to słowo klucz dla Incepcji. Film na całej płaszczyźnie, jest praktycznie bez zarzutu, ogląda go się z nieukrywaną fascynacją, tym niemniej nie można nie odnieść wrażenia, że niektóre rozwiązania, są siłowo przekombinowane. Mowa tu choćby o wątku limbo i mieszkającej tam zmarłej żony Doma. Chwilami zastanawiałem się co trzeba palić, aby wymyślić coś takiego. Nie wiem, ale tą część scenariusza, wytrzasnąłbym do kosza i nie mieszał widzom w głowach. Widać jednak, że Nolan wymusił, również dzięki limbo, gorące dyskusje na forach z całego świata: “Zatrzymało się to cholerstwo, czy nie?” (widzowie załapią).  Jak jednak mówiłem, poza tym szczegółem cały film jest znakomity. Poprzez świetną muzykę (raz jeszcze ukłon dla Zimmera), niezłe zdjęcia, znakomite aktorstwo (zresztą z plejadą docenionych gwiazd),.

tylko POLSKA muzyka

I Piotrem Górką (kontrabas). W tym składzie projekt wkrótce zyskał sobie uznanie na polskiej scenie bluesowej dzięki oryginalnemu podejściu do klasyki przedwojennego bluesa i melodyjnym oryginalnym piosenkom. Zespół zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. główne nagrody na festiwalach "FAMA 2007" i "GRAMY 2008" dla najlepszego zespołu i dla najlepszej piosenki (utwór "Czarny Kolczyk"). W 2008 roku ukazał się album "Czarny Kolczyk".

Dwa lata później pojawiła się płyta "Cafe Brumba" , która wywołała zaskakująco duże zainteresowanie jak na wydawnictwo niezależne. Na płycie można było znaleźć nie tylko klimaty zwane miejskim folkiem, ale także motywy kubańskie, tango, rosyjski walc pogrzebowy czy inspiracje polskim folkiem.

Już rok później ukazała się zaskakująca płyta "Tribute to Georgie Buck" zawierająca interpretacje klasyków przedwojennego bluesa z delty rzeki Mississippi takich jak Robert Johnson, Skip James czy Blind Willie Johnson.

>> źródło: limboski.pl


Limbo game

Use me when you want to come...

LevelScore Purgatory (Repenting Believers) Very Low Level 1 - Limbo (Virtuous Non-Believers)


Rejoice that you have loving guides to set you on your way.


In the loss of self, there is expiation, and grace. Like a bright fire, in purges all, and makes everything new. It is a gift, and it is our to give. And to receive, betimes.


Patience, like love, takes many forms.


You ask why Imriel. Because in a game of wills, the stakes are raised and a plesure is heightened. And in the playing of it, we.