O czym chcesz poczytać na blogach?

Limanowa

PZHGP REGION IV KRAKÓW - bloog.pl

  • wszystkie

Zdjęcia w galeriach.


WYNIKI REGION IV KRAKÓW 2011 W PEŁNEJ WERSJI

niedziela, 18 grudnia 2011 20:10

I rozdaliśmy puchary i dyplomy za sezon 2011.

 

Ale zanim to się stało, to Hodowców będących na sali przywitał Wiesław Wojnarski - Członek ZG PZHGP w Chorzowie, Prezes Oddziału Nowa Huta oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, życząc przy okazji Zdrowych Spokojnych Świat Bożego Narodzenia, Szczęśliwego Nowego 2012 roku oraz pomyślności dla wszystkich hodowców całego Regionu Kraków w lotach konkursowych w 2012 roku.

 

 

Widok na salę !

 

Imperę umilał nam dziecięcy zespół taneczny .

 

 

A TERAZ NASI MISTRZOWIE :

 

GMP - REGION IV KRAKÓW - DADAŁ JAN - Oddział Limanowa, RZEPKA MAREK - (na zdjęciu Marcin) - Oddział Tarnów Mościce oraz KUBIK JERZY.

Zakon Heretyczek Dziewiczanek

Mnie korzystny z sercowego punktu widzenia. Rozmawiałam sobie pewnego popołudnia na GG z kolegą Macienzem. Powiedziałam mu, iż mężczyźni są głupi. Odparł, że mogę przecież wstąpić do zakonu. Tak, odrzekłam, tylko ja jestem przecież heretykiem! W takim razie niech będzie to Zakon Heretyczek Dziewiczanek, zaproponował Macienzo. Pomysł ten spodobał mi się niezmiernie, dlatego też rozpoczęłam reklamę w klasie. Znalazło się trochę chętnych dziewczynek, mimo to idea Zakonu odniosła znacznie większy sukces na obozie w Limanowej 2005. Taak.. Warto tu wspomnieć o Zosze. Zocha to moja koleżanka z obozu w Limanowej roku 2002 (był to obóz jeździecki, związany z Limanowa Camp jedynie miejscem). Podczas tegoż obozu przy moim stole zawsze było jedno dodatkowe nakrycie. Doszłam więc do wniosku, że tam siedzi Zocha, która z powodu braku jedzenia na talerzu jest tak chuda, że jej nie widać.. Zocha jest bardzo zakompleksioną i troszkę ponurą osobą, ale po bliższym poznaniu okazuje się być całkiem znośna. I tę oto Zochę rok temu Zakon chciał wyswatać z Wojtkiem-Paskudą, alias Vocalem. Napisałyśmy nawet zaproszenia, jednak Wojtek niemalże sprzed ołtarza po prostu zwiał.. Od tamtej pory Zocha jest bardzo nieszczęśliwa i razem z Klementyną wyrywała parkingowych i innych podejrzanych typków z limanowskich knajp w tym roku..

PARA na MARATON

23:56, jakub.i.jakub , Jakub Prochacki i Jakub Sybilski
Link Dodaj komentarz »
sobota, 29 sierpnia 2009
Góra i olimpijskie pryncypia

Limanowa Forrest – 16 sierpnia 2009 r. - bieg został przygotowany w formule tzw. biegu anglosaskiego – to znaczy podbieg pod górę (Góra Miejska z Krzyżem Milenijnym), a potem zbieg na dół

Bieg na Miejską Górę z Krzyżem Milenijnym w Limanowej - ciekawy pomysł Mateusza Wrońskiego – Limanowa Forrest – tak został nazwany pierwszy bieg masowy w Limanowej.

… Miejska Góra - to na jej szczycie osadzono Krzyż Milenijny z okazji przejazdu Jana Pawła II przez Limanową – cała trasa biegu 6,5 km – raczej do zrobienia, chociaż upalna aura raczej zniechęcała do wysiłku… Bieg został przygotowany w formule tzw. biegu anglosaskiego – dla odróżnienia zawody w formule tzw. biegów alpejskich organizowane są tylko pod górę.

Przed biegiem górskim organizatorzy zaprosili na start kolarzy górskich, a po biegaczach mieli wystartować chodziarze z kijkami (Nordic Walking). Przeżycie jedyne w swoim rodzaju –.

Malowniczy Beskid Wyspowy

Mieli wrażenie jakby przebywali na wyspie pośród bezkresnego morza.

Przeciętna wysokość szczytów Beskidu Wyspowego waha się od 900-1000 m n.p.m.

 

 

LIMANOWA – miasto w południowej Polsce w województwie małopolskim, powiecie limanowskim. Położone w Beskidzie Wyspowym (Pasmo Łososińskie) do 25 km na zachód od Nowego Sącza, w kotlinie górskiej u zbiegu potoków: Mordarka, Jabłoniec i Starowiejskiego, nad potokiem Sowlina (dopływem Łososiny).

 

Stacja PKP, PKS, liczne połączenia komunikacyjne z Nowym Sączem (w tym droga krajowa nr 28) i Krakowem, urząd powiatowy, urząd miasta, urząd gminy Limanowa, poczta, sąd rejonowy, szpital powiatowy, drobny przemysł. Turystyka: szlaki turystyczne piesze lub rowerowe, muzeum regionalne Ziemi Limanowskiej.

 

Według danych z 31 grudnia 2010 r. miasto miało 14 918 mieszkańców.

 

 

 

Położenie:

 

Części miasta: Centrum (Limanowa), Łososina Górna (Limanowa), Sowliny (Limanowa)

 

Położone na wysokości od ok. 400 do700 mn.p.m.

 

Według danych z roku 2002 Limanowa ma obszar 18,64 km², w tym:

 

  • użytki rolne: 60%
  • użytki leśne: 16%

 

Miasto stanowi 1,96% powierzchni powiatu.