O czym chcesz poczytać na blogach?

Lille france

Z KONTRY

. Najstarszy francuski klub przegrał u siebie 0:1 z piątoligowym Avion (ciekawostka: avion to po francusku samolot). Polityka amatorskiego klubu z Avion opiera się od lat na ściąganiu zawodników z głębokich rezerw Lille i Lens oraz szkoleniu młodzieży. Najbardziej spektakularnym jej owocem były do tej pory: awans do 1/32 finału Pucharu Francji w sezonie 2007/08 oraz ćwierćfinał Coupe Gambardella (najsłynniejsze rozgrywki dla młodzieżowców) dwa.

VIII rundzie pozna już dzisiaj, spróbuje podążyć w ślady zespołu Geldar Kourou z Gujany Francuskiej. Gujańczycy dotarli dotąd najdalej ze wszystkich zespołów z DOM-TOM w całej historii rozgrywek. Ich przygoda z Coupe de France w sezonie 1988/89 zakończyła się na 1/16 finału i wyraźnie przegranym dwumeczu z FC Nantes (0:3, 0:8).

Ogromna radość piłkarzy Excelsioru Saint Joseph

Na Wschodzie S:.

inicjacja
Link Komentarze (3) »
piątek, 08 stycznia 2010
Świątynia w Lille

Zdjęcie wolnomularskiej świątyni przy ul. Thiers w Lille, najbardziej chyba polskim z miast francuskich (wielka polska emigracja do kopalni Nordu w okresie międzywojennym). Na fasadzie.

I ich potomków ? A propos - czy orientuje się Pan, w stosunku ( przynajmniej oficjalnym ) Islamu do Wolnomularstwa ?

Jeśli chodzi o przynaleznoć muzułmanów do masonerii, to – przynajmniej jesli chodzi o Grande Loge de France – jest ich sporo. Mogę się tutaj powołać na wywiad z Sadim Bounab, muzułmaninem i członkiem tej własnie obediencji (http://www.gldf.org/content/view/147/107/lang,fr/).

Co zaś tyczy stosunku islamu do wolnomularstwa, to.

BALLMAN

Z miejsca w LM Tottenham, a ostatnio w Premier League pozamiatał nim podłogę. Wszystko się może zdarzyć w tych meczach, prezentujących nam czołówkę z czterech czołowych lig Europy.

B: Inter, CSKA Moskwa, Lille, Trabzonspor

Odliczając gole Samuela Eto'o, Inter wylądowałby w zeszłym roku za Twente. Intrygujące, czyż nie? Trafili jednak dość dobrze i powinni sobie poradzić. Powrót Diego Milito do.

Dzisiaj remis 0-0 z Rumunią po wyrównanym meczu - w rezultacie tylko jeden punkt przewagi nad Bośnią i Hercegowiną. 11 października wszyscy Bośniacy będą przeżywać wielkie chwile, gdy ich kadra wystąpi na Stade de France. Jeśli Francja będzie grała tak, jak do tej pory, to widzę realne szanse na sensację.

Wielkie chwile czekają też za miesiąc kibiców Armenii. Zawsze był to chłopiec do bicia, dla którego 1-0 z Polską było.

jakies przepisywanie z prasy wszelakiej

Cokolwiek by nie rzec, wielu naukowcow zapowiada odpowiedzi krytyczne dot. metodologii badania i formulacji wnioskow.

Ja o tym badaniu dowiedzialam sie przez wiadomosci telewizyjne na France 2, gdzie oglaszano, ze jedzenie „bio” jest 2,5 raza drozsze od marek typu leader-price, a nie ma zadnych dowodow na to, ze jest lepsze, ergo

Za ktore to stosunki jest w stanie zaplacic dosc wysoka cene. I tak, zdecydowal sie na to, ze dyplomy wydawane przez katolickie uczelnie na terenie Francji beda uznawane przez Panstwo. Dostalam wlasnie maila od prof. filozofii Catherine KINTZLER z Lille, ktora protestuje przeciwko temu uznawaniu, i czyni to w nastepujacy sposob :

Uwaga ! Nie chodzi tylko o prosta ekwiwalencje dyplomow, taka, jaka funkcjonuje pomiedzy innymi krajami Europy, ale o.