Przejdź do wyników poniżej

Lille

Z usmiechem w sporcie i muzyce :) - Onet.pl Blog

Bramkę już w 7. minucie zdobył Toni Kroos. Druga padła 76. minucie po strzale Diego Lopeza. Bayern wygrał i tym samym objął prowadzenie w grupie A. Ciekawostką jest fakt, że Bayern wygrał siódme spotkanie z rzędu, bez straty branki i pierwsze zwycięstwo w Hiszpanii od 10 lat. Dla Villarreal była to pierwsza porażka u siebie w LM.

Tabela w grupie "A"
1 miejsce -Bayern Monachium - 3 pkt.
2. miejsce Manchester City -m1 pkt
3. miejsce SSC Napoli - 1 pkt
4. miejsce Villarreal CF - 0 pkt

W grupie B - Lille OSC z Obraniakiem w pierwszym składzie, rozegrało mecz z CSKA Moskwa. Wynik spotkania 2:2, do przerwy 1:0. Pierwsza bramka padła w ostatniej minucie pierwszej połowy, do bramki strzelał zawodnik z numerem 8, czyli Sow z Lille. Kolejną bramkę dla Lille zdobył w 57. minucie Pedretti. Sześć zmian dokonał trener rosyjskiej drużyny, aby zmienić wynik spotkania i udało mu się. Bo piłkarze CSKA cudem zdobyli bramki wyrównujące w 72. i 90. minucie.

Fernando Torres. Fani fanom. - Onet.pl Blog

16.03.2010

- Wiedz, że mieliśmy zbyt wielu kontuzjowanych ważnych dla drużyny w tym sezonie zawodników. - powiedział Rafa Benitez dzień po meczu z Portsmouth. - Byli to Johnson, Gerrard, Agger, Torres, Yossi i Aurelio. To zawodnicy z jakością i kiedy ponownie miałeś możliwość wykorzystania ich w składzie, zespół grał o wiele lepiej. Widzieliśmy w meczu z Portsmouth trzech albo czterech zawodników razem na boisku i gra prezentowała się dobrze.

17.03.2010

Dzień przed meczem z Lille na Anfield, obrońca francuskiej drużyny, Adil Rami, wypowiedział się w samych superlatywach o geniuszu Nando.

- Pilnując takiego zawodnika trzeba być czujnym. Dobrze radzi sobie w powietrzu, jest szybki i silny. Kiedy rozpędzi się z piłką bywa bardzo niebezpieczny. Uważam, że w pierwszym spotkaniu poza jedną sytuacją dobrze wywiązałem się z mojej pracy. - w pierwszym może i tak, ale w drugim... ;)

18.03.2010 - dzień meczu z Lille

To frycek

Doświadczenie, również odpowiednią technikę. FC Metz w latach 2002-2007, razem z Obraniakiem w składzie spędziło trzy sezony w Ligue 1, a także swa w Ligue 2. Mimo wielu porażek, ciągłej zmiany sytuacji panującej w klubie Obraniak rozwijał się bardzo dobrze, jego występy na najwyższym szczeblu w kraju pozwoliły mu zyskać popularność i zainteresowanie innymi klubami. W momencie gdy FC Metz w sezonie 2005-2006 stadło do Ligue 2 Obraniak stał się łakomym kąskiem dla średniaków z pierwszej ligi. Do transferu jednak nie doszło, dopiero w zimowym okienku transferowym 2006-2007 przechodzi do OSC Lille. Kwota transferowa nie jest dokładnie znana, ale szacuję się że było to około 1 mln €, a także Lille dało w zamian Daniela Gygaxa. Obraniak w FC Metz zagrał łącznie 99 spotkań, w których zdobył 5 bramek. Większość spotkań, aż 70, piłkarz rozegrał na boiskach najwyższej ligi we Francji.

Nowy klub Obraniak był znacznie lepszy od poprzedniego. OSC Lille to trzykrotny mistrz Francji, a także sześciokrotny wicemistrz. Do największych sukcesów w ostatnich latach należy zdobycie Pucharu Intertoto w 2004 roku. Nowy klub Obraniak dawał mu o wiele więcej możliwości niż tylko.

SzpunerBlox

Na obcych stadionach. Zawiódł zdecydowanie Lech Poznań. Kolejorz dzielnie walczył w Europie z takimi potęgami jak Manchester City, czy też Juventus, ale w lidze nie doczłapał się nawet do Pucharów. Szkoda, ponieważ myślę, że poznaniacy z lepszym powodzeniem walczyliby o LM. Zawiodła również Legia, gdzie Maciej Skorża dopiero budował drużynę. Na obecną chwilę to właśnie w Legii widzę kandydata na następnego mistrza.

FRANCJA-Mistrzem w poprzednim sezonie została drużyna Lille, Puchar Francji również powędrował do Lille, w rozgrywkach Pucharu Ligi Francuskiej najlepszy okazał się Olympique Marsylia. Tak jak prorokowałem rok temu tytułu nie obroniła Marsylia, a na szczyt tabeli wdrapało się Lille. Ludovic Obraniak miał swój mały udział w mistrzostwie, lecz grał o wiele mniej niż w poprzednich sezonach. Ireneusz Jeleń miał za to fatalny rok. Niewiele pograł w LM, a Auxerre broniło się przed spadkiem. Na domiar złego znów przyplątały się kontuzje, przez które Jeleń nie przedłużył kontraktu i pauzował wiele miesięcy. Na szczęście dobry menadżer.

Pilkarska kadra statystycznie 2007-????

Glik (23, AS Bari, 8 A- 1 gol), Arkadiusz Głowacki (32, Trabzonspor SK, 22 A), Tomasz Jodłowiec (26, Polonia Warszawa, 14 A), Łukasz Piszczek (25, Borussia Dortmund, 14 A), Jakub Rzeźniczak (24, Legia Warszawa, 7 A), Maciej Sadlok (21, Polonia Warszawa, 12 A), Hubert Wołąkiewicz (25, Lech Poznań, 4 A), Michał Żewłakow (34, Ankaragucu SK, 101 A- 3 gole).

Pomocnicy:

Jakub Błaszczykowski (24, Borussia Dortmund, 37 A- 4 gole), Roger Guerreiro (28, AEK Ateny, 23 A- 4 gole), Adrian Mierzejewski (24, Polonia Warszawa, 8 A), Rafał Murawski (29, Lech Poznań, 30 A- 1 gol), Ludovic Obraniak (26, OSC Lille, 13 A- 4 gole), Szymon Pawłowski (24, Zagłębie Lubin, 6 A), Sławomir Peszko (26, 1.FC Koln, 16 A- 1 gol), Cezary Wilk (25, Wisła Kraków, 2 A).

Napastnicy:

Kamil Grosicki (22, Sivasspor SK, 7 A), Ireneusz Jeleń (29, AJ Auxerre, 28 A- 5 goli), Michał Kucharczyk (20, Legia Warszawa, 1 A), Robert Lewandowski (22, Borussia Dortmund, 30 A-10 goli).

Z reprezentacją Litwy rozegraliśmy do tej pory siedem spotkań. Pierwszy raz do konfrontacji doszło 31 marca 1993 roku w Brzeszczach, padł wtedy remis 1:1, a swoją jedyną bramkę dla reprezentacji strzelił Piotr Świerczewski. Mecz w.

pilkanoznablog

Osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Posted on Styczeń 16, 2012, in Euro2012 and tagged Adrian Mierzejewski, Anderlecht Bruksela, Ariel Borysiuk, Arkadiusz Głowacki, Arsenal Londyn, Artur Boruc, Auxerre, Boenisch, Bordeaux, Boruc, Borussia Dortmund, Borysiuk, Brożek, Błaszczykowski, Celeban, Damien Perquis, Dariusz Dudka, Dudka, Euro 2012, Fabiański, FC Koeln, Fiorentina, Franciszek Smuda, Grecja, Głowacki, Ireneusz Jeleń, Jakub Błaszczykowski, Jakub Wawrzyniak, Jeleń, Lech Poznań, Legia Warszawa, Lewandowski, Lille, Ludovic Obraniak, Maciej Rybus, Marcin Wasilewski, Małecki, Michał Żewłakow, Mierzejewski, Murawski, Obraniak, Patryk Małecki, Paweł Brożek, Perquis, Peszko, Piotr Celeban, Piszczek, Polska, Rafał Murawski, Robert Lewandowski, Rybus, Sebastian Boenisch, Sochaux, Szczęsny, Sławomir Peszko, Trabzonspor, Wasilewski, Wawrzyniak, Werder Brema, Wisła Kraków, Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański, Łukasz Piszczek, Śląsk Wrocław, Żewłakow. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Lille france

Prawym skrzydłem...

Ruszyły już w 2003 roku.

Dziś trudno zliczyć ilu chłopcom, kopiącym piłkę na szkolnych placach lepiej niż ich koledzy, francuskie media złamały kariery porównaniami do wielkiego Zidane'a. Pewne jest jedno – zestawienie młokosa z hołubionym Zizou dla żadnego.

Frey'em. Wydatnym wzmocnieniem obrony ma okazać się dwuosobowy zaciąg z Primera Division - Joan Capdevila i Ezequiel Garay, a i Emerson Conceicao sprowadzony z Lille gwarantuje określoną jakość na lewym boku defensywy.

Alternatywę dla ciągle rześkiego Pablo Aimara ma stanowić sprowadzony z Estudiantes La.