O czym chcesz poczytać na blogach?

Liege

keyzi

widok z Ratusza Staromiejskiego na Prage

widok z Ratusza Staromiejskiego na Prage

 

Stadnard Liege – Wisła Kraków

Stadnard.

Młodzieżowy Ruch Rycerstwa Niepokalanej w Grudusku

A teraz przedstawimy Wam Boże Ciało od strony historycznej:

Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu obchodzi Kościół właściwie w Wielki Czwartek. Jednak wówczas Chrystus rozpoczyna swoją mękę. Dlatego od XIII wieku Kościół obchodzi osobne święto Bożego Ciała, aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować.
Inicjatorką ustanowienia tego święta była św. Julianna z Cornillon (1193-1258). Kiedy była przeoryszą klasztoru augustianek w Mont Cornillon w pobliżu Liege, w roku 1245 została zaszczycona objawieniami, w których Chrystus żądał ustanowienia osobnego święta ku czci Najświętszej Eucharystii. Pan Jezus wyznaczył sobie nawet dzień uroczystości Bożego Ciała - czwartek po niedzieli Świętej Trójcy. Biskup Liege, Robert, po naradzie ze swoją kapitułą i po pilnym zbadaniu objawień, postanowił wypełnić życzenie Pana Jezusa. W roku 1246 odbyła się pierwsza procesja eucharystyczna.
Jednak w tym samym roku biskup Robert zmarł. Wyższe duchowieństwo miasta za namową teologów uznało krok zmarłego ordynariusza za przedwczesny, a wprowadzenie.

Wierność

Nam się tam podoba, pare fotek i dołączamy do coffeeshopu z resztą Wisły i Lechii. Tam się ekipa rozdziela i udajemy się w celu zjedzenia czegoś i skosztowania piwa holenderskiego. Niestety dzielnica jakaś parszywa restauracje z menu po 20 euro zdecydowanie nas nie satysfakcjonują. Wreszcie trafiamy do jakiegoś małego sklepiku hotdog & hamburger. Syf jakich mało! Potem poszedłem jeszcze do cafe gdzie dostałem piwo 0.18 lt za 9 zł i już podsumowałem ten dzień jako “PYSZNY”! Opuszczamy Maastricht po jakichś 3 godzinach, poza małym centrum, miasto nudne jak kupa w klozecie! Wjazd do Liege, przeprowadzamy zakupy piwne w supermarkecie i udajemy się na stadion. Pod stadionem pierwsi kibice Liege w barwach, ale same dziady, albo ojcowie z dziećmi albo jojoł chłopaczki z dziewczynami. Jako, że ekipa obnosząca się z Chefujarą, było wyczuwalne napięcie w busie, ale przeciwnik niewarty zachodu. Błądzimy, błądzimy i po zrobieniu chyba 3 nawrotek wreszcie trafiamy na nasz parking koło stadionu. Psy belgijskie wyjątkowo spokojne i w ogóle pracujące na wyjebce. Na parkingu spotykam A. z Lechii, spotkanie po kilku miechach, A. na emigracji, trzeba uczcić piwem. Wchodzenie na sektor.

Odwiedź moją Belgię - Onet.pl Blog

Napisz do mnie
Ile osób obchodzi nasz los? ;)
Zainteresowani [ 687 ]
Kochający [ 11 ]


13 grudnia 2011
Liege
Dla uspokojenia - nie, nie byliśmy dzisiaj w Liege. Mieliśmy tam zresztą być o tej godzinie w najbliższy piątek, ale Kuby dobrodziejowi.

Fernando Torres - Liverpool's number nine! - Onet.pl Blog


16 sierpnia 2008
Gol Torresa w lidze!

W dzisiejszym meczu 1 kolejki Premiership FC Liverpool wygrał na wyjeździe z Suderlandem 1:0 po bramce Fernando Torresa. Hiszpan trafił do siatki w 84 minucie meczu strzałem z 25 metrów.

*

W sparingowym meczu FC Liverpool wygrał z Lacio Rzym 1:0 po bramce Woronina.

*

W meczu eliminacyjnym Ligi Mistrzów FC Liverpool zremisował ze Standar Liege 0:0. 

 

Fotki:

  

  

  

  

Ma podobny telefon do mnie :)

  

  

  

  

  

_________________________________________________________

Wróciłam i chyba nadrobiłam wszystkie zaległości. Jeżeli komuś jeszcze nie skomentowałam notki, to bardzo przepraszam. Składać zażalenia!

 

Dzisiejszy gol Fernando sprawił mi jeszcze większą radość niż zwykle, ponieważ jutro mam imieniny i.

Football is my life

Klubu.
19:21, olszewski4 , liga hiszpańska
Link Dodaj komentarz »
Capello nie ściągnie Onyevu
Wszystko wygląda na to, że trener Realu Madryt Fabio Capello będzie musiał się obyć w formacji obronnej Oguchiego Onyewu, ponieważ reprezentant USA musi jeszcze przez jeden sezon występować w swojej obecnej drużynie belgijskim Standarcie Liege.

Capello od dłuższego czasu przyglądał się Onyewu, a Królewscy złożyli drużynie z Belgii całkiem rozsądną propozycję. Piłkarz chciał występować na Santiago Bernabeu, jednak władze klubu kategorycznie odmówiły i Amerykanin będzie jeszcze przez sezon występował w Liege. Obecnie szkoleniowiec Realu szuka piłkarzy, którxy byliby wstanie zastąpić w formacji obronnej Helguerę i Pavona.
19:20, olszewski4 , liga hiszpańska
Link .