O czym chcesz poczytać na blogach?

Lidzbark warmiński

Joannici – Lidzbark Warmiński

Iławeckie
- MGJ Gorzów Wielkopolski
- MGJ Malbork
- MGJ Słupsk
- MGJ Olsztyn
- Szkoła Policealna Medyk

Uczestnicy wzięli udział w jednej konkurencji nocnej oraz 10 konkurencjach dziennych. Niektóre z nich były wplecione w historyczne tło miasta:
- tortury giermka na Zamku Biskupów Warmińskich
- poród
- upadek rycerza podczas wspinaczki do swojej lubej
- resuscytacja z wykorzystaniem AED
- wypadek podczas prac w garażu
- śpiący kloszard w śmietniku
- nastolatek wyciągnięty z przerębla na jeziorze Wielochowskim
- wypadek samochodowy
- konkurencja techniczna
- wypadek spowodowany błędnym odpaleniem Napoleońskiego moździerza

Po 2 dniach rywalizacji i dobrej zabawy przyszedł czas na wręczanie pucharów. Podium wyglądało następująco: I miejsce –  MGJ Pisz, II miejsce - MGJ Lidzbark, III miejsce - 44 Grunwaldzka Ratownicza Drużyna Starszoharcerska.

Patronat Merytoryczny nad Manewrami objął Konsultant Wojwewódzki ds. Medycyny Ratunkowej lek. med. Jarosław Parfianowicz.

 

Blog JaCieKocham17

O mnie
JaCieKocham17
lidzbark warmiński
Słówko o mnie
Wariatka.! mająca swój świat i swoich ludzi w nim. Optymistka, pesymistka, realistka.. połączenie tych trzech rzeczy w zależności od dnia i nastroju. ;dd
Zobacz mój profil

zielony domek w zielonym świecie

Sie na nas z podziwem patrzyli że przyjechaliśmy na rowerach do Wilna. Kierowcy autokarowi widząc naszą grupę asz nie mogli uwierzyć że to młodzież z Polski inni Polacy tesh się zastanawiali nad tym że to jesczze istnieje chociaż kilka procent młodzieży która upraweia z wielką chęcia taki sport. ;0

2. Lidzbark Warmiński. Kolejny mój wypad do tego miasta. Jush wiele razy tam byłam i za każdym razem coś nowego oglądam.

3. Obozik tenisowy - z Almaturem. Byłyśmy prawie najstarsze ale i najlepsze :P Zajęłam w turnieju 2 miejsce. Niesamowite nie?? Robię postępy. Następnym razem jeśli będzie taki to zajmę pierwsze :).

Siatkówka i ja

Więc w roku 1950-tym. Stało się to dzięki staraniom ówczesnego dziekana Wydziału Zootechnicznego prof. Adama Szostkiewicza. Pierwszą sekcją jaka powstała w klubie była właśnie siatkówka. Już w październiku tego roku siatkarze AZS rozegrali swój pierwszy oficjalny mecz wygrywając 2:0 z drużyną Ogniwa Lidzbark Warmiński. Pierwszym poważniejszym sukcesem drużyny było zajęcie czwartego miejsca w III Akademickich Mistrzostwach Polski rozegranych w Krakowie. Pomimo tego siatkówka nadal pozostawała w cieniu lekkoatletów i narciarzy. Pierwsza szansa na wejście do II ligi pojawiła się w 1958 roku, lecz po przegranej w.

Meble, gondole, łodzie i inne drewniane cuda

Pułtuska i zapoznał nas z procesem budowy gondoli. I tak to się stało że wykonuję i pielęgnuję stare rzemiosło szkutnicze. W tym miejscu serdeczne ukłonu w kierunku bardzo solidnego i poczciwego człowieka jakim jest Pan Tadeusz Szymański. Moje gondole pływają z wielkim wzięciem w Starych Jabłonkach – hotel Bamber, Lidzbarku Warmiński – zamek, Augustów – fa. Posejdon Jacek Sudnik, zamek Polmlek w   Gniewie i innych turystycznych miejscowościach. Starsze egzemplarze od ponad 10 lat pływają w Augustowie, Malborku, Krakowie, Ełku i jeszcze gdzieś tam.