O czym chcesz poczytać na blogach?

Liczby zespolone

Wenus w futrze

zagrały spojrzenia,
a ja zdałem sobie sprawę
że nie jestem w stanie
zrozumieć melodii...

Nie porwiesz mnie już do tańca kochanie...

by Sacher 2004-05-23 00:19:13
skomentuj (13)


Butelki zespolone...
czyli matematyka z przymrużeniem oka.

Rozpatrzmy dwie butelki:
- 0.5l piwa
- 0.5l wódki
A teraz weźmy te same dwie butelki tylko że na płaszczyźnie zespolonej:
-piwo: 0.5 + j8
-wódka: 0.5 + j40
Gdzie częścią urojoną.Widać - czyli ilość płynu jest ta sama, za to część urojona - to czego nie widać - czyli zawartość alkoholu diametralnie różna...
Każdy kto choć raz miał okazję porównania obu trunków wie że mimo podobnego wyglądu są to niemalże dwa różne światy.
Dalej - moduł liczby zespolonej przedstawionej w takiej postaci jest niczym innym jak stanem upojenia alkoholowego wywołanego spożyciem ich zwartości. A jeśli przyjąć współczynnik równy 2% to przemnożony przez niego moduł daje przypuszczalną ilość promili we krwi (w analizowanym przypadku jest to.

Old Bear - bloog.pl

Kosztowne badania i  konferencja, która ma trwać trzy dni, to nie są pieniądze wyrzucone w błoto, TAKA SENSACJA !!!
    Teraz wszystko jest jasne; w dawnych czasach kot miał dobrą prasę, a pies złą i konsekwencje tego faktu obserwujemy dzisiaj w postaci liczby ludzi noszących adekwatne nazwiska. Celowo użyłem naukowo brzmiącego słowa „adekwatne” nie za bardzo wiedząc co ono oznacza – ważne, że brzmi naukowo. A potrzebne mi to dlatego, że sam postanowiłem przeprowadzić naukowe badania, ale co to za naukowe badania bez.

Się metodą dywergencji pola wektorowego, uwzględniając nie tylko liczność danego nazwiska, ale również częstość jego występowania w funkcji położenia geograficznego z przekształceniem klasycznych współrzędnych geograficznych na zapis w wykorzystaniem liczb zespolonych.  Całość poddałem badaniom statystycznym. Oto wyniki:

  • ocena statystyczna wyników przedstawionych na konferencji nie daje na zadanym poziomie ufności satysfakcjonujących wartości wybranych estymatorów. Tłumacząc na ludzkie; jak się.

wolf

Nie umiem zrobić , co jej się nie powiodło :D I tym sposobem zamiast mieć 8 pkt. mam 18 pkt.
Teraz matma , heh . Podstawowe pytanie " Nie sprawdziłam wam ostatnich kolokwiów w całości , chcecie pisać nowe ?" Śmiszne pytanie co nie .... mowa , jasne , że nie chieliśmy . Potem liczby zespolone . Nie wiem co się dziś działo ale to była paranoja . Potem ochrona środowiska ( jakbym miał z tą dziedzina jakiś związek ;P ) powiedzmy , że wykład był tak pasjonujący , że zacząłem pisać scenarusz na FIKCJĘ . Nie powiem by to było porównywalne z czymś dobrym ,.

Doktor zgnilizny wszechrzeczy prezentuje...

"Metro" od kolesia, który rozdaje je na rogu, żebym miał co czytać na wykładzie. Następnie wchodzę do mojej świątyni, do mojego kościoła wolności i wybawienia, żeby posłuchać, jak dr hab. Jan I. nabija się z Giertycha. Oczywiście chłonę też wiedzę. Całki, pochodne, wektory, liczby zespolone, granice, sprzężenia, jednostki urojone, klasy abstrakcji, nieskończoność...
Po kilku godzinach nie jestem zmęczony, jedynie trochę obolały od tych chujowych ławek. Czas trochę rozprostować kości i łyknąć odrobinę świeżego powietrza. Może zejdę na dół, tam,.