O czym chcesz poczytać na blogach?

Liczby wymierne

anitx blog

Raytheon dostarczyła placki z jabłkami (apple pies) do szkół w promieniu 3,14 mili od jej siedziby w Massachusetts by świętować dzień Pi.

Pizzę i pie można zjeść  przy akompaniamencie utworu smyczkowego autorstwa Stevena Rochen, który wykorzystuje 220 cyfr liczby pi po przecinku.

Ale nie tylko Amerykanie świętują Dzień Liczby Pi. Niemiecki serwis pi.highsign.de umożliwia internautom skomponowanie własnej piosenki pi, pozwalając na wybór instrumentów, tempa i liczby cyfr po przecinku, którą chcą zagrać.

Ale by naprawdę dobrze się zabawić w Dzień Pi, można zadzwonić na numer (253) 243-2504 w Stanach Zjednoczonych, by usłyszeć syntezator głosu odczytujący cyfry pi przed i po przecinku.

W ciągu trzech minut można usłyszeć 600 cyfr jedynej liczby, wymiernej czy niewymiernej, która posiada swoje własne święto,

Prawdopodobnie liczbę pi jako pierwszy obliczył starożytny matematyk Archimedes, a spopularyzował ją szwajcar Leonard Euler w roku 1737 – 250 lat przed zapoczątkowaniem Dnia Liczby Pi.

marian1.blog

:), szkoda tylko, że pierwsza lekcja, to dodatkowy angol. Na litość!!! 225 zł na semestr i na co to??? ech... strata rodziców, ale oni tłumaczą się tym, że to mi na pewno coś da. No napewno da, tylko, ze jakąś laske. na drugiej lekcji była matma. nic takiego. jakieś tam liczby niewymierne, wymierne, pierwiastki kwadratowe i takie tam. później były dwa wuefy. na pierwszym graliśmy w zbijaka i naciągaliśmy achillesy (grrr...). na drugim graliśmy w noge na tartanie. eche, u nas na budzie był sztuka lamus, który przepóścił 4 gole. mnie zmienili na bramkarza.

opowieści dziwnej treści

Śniadanko, naleśniczki mojej mamusi i wyszłam z domu. Najpierw mama odwiozła moją siostrę do szkoły, a potem mnie. Na pierwszej lekcji, historii, rozmawialiśmy o tym strasznym wydarzeniu związanym z 14-letnią Anią z Gdańska. Potem była matematyka i poprawa klasówki z liczb wymiernych. Angielski i kolejna lekcja ze stratą czasu, bo nic nie rozumiałam. Następne mój ukochany wf. Graliśmy w kosza, ale oczywiście jak zawsze ani razu w grze nie miałam piłki. To już taka tradycja - jak gramy w koszykówkę to Karolina nie ma piłki. Ale.

Stoję na głowie i myślę o tobie.

Znaleźć informacje o Czesławie Miłoszu i przepisać na kompie razem z portetem, poszukać w książce "Przygody Odyseusza" odpowiedzi na pytania z mojej książki do polskiego, zrobić rysunek na plastykę i zrobić trzy cholernie trudne działania z mnożenia i dzielenia liczb wymiernych (gdyby były liczby całkowite, to jeszcze pół biedy, ale ... z UŁAMKAMI to się chyba załamię ) A jeszcze jutro musz ę iść na adorację do Kościoła, bo chcę złapać szóstala z Relcy No i kiedy ja zrobię to całe zadanie

A teraz skomentuj, bo jest (0) komentarzy, a ja.

Story by Astal B. - Onet.pl Blog

Przenosimy się!

Dziękuję za Wasze głosy. Z zawrotną prędkością dobiliście do liczby, którą uznawałam za pewnego rodzaju granicę. Teraz wiem co robić. A mianowicie:

- opowiadanie o czarownicach jak na razie pozostaje tu (jako że onet posysa, może kiedyś się przeniosę)

- zaczynam pisać HP 2nd generation na
Kawałek papieru. Był to jej dyplom ukończenia szkolenia dla czarownic – nauczycielek, albo jak mówiło się dawniej – magicznych wychowawczyń. Dorota złośliwie powtarzała, że ten kurs to coś, jak druga matura tylko, że pytania na testach nie dotyczą liczb niewymiernych, czy literatury siedemnastego wieku, a zaklęć, eliksirów i historii magii. Te testy były niezwykle trudne i drobiazgowe, ale taka takie właśnie powinny być. Miały za zadanie szkolić kobiety, które same potem miały uczyć. Pod żadnym pozorem nie wolno było.