O czym chcesz poczytać na blogach?

Liczby rzeczywiste

Blog Miśki

zapisala Miśka dnia:2005-04-10 o godz.16:16:27

weź i Ty skomentujbo już  (15) osób skomentowało...

Rozprawa na temat pięciu liczb rzeczywistych.

Mamy pięć liczb. Nazwijmy je: a,b,c,d,e. Dwie z nich są dodatnie (a,b), a trzy pozostałe (c,d,e) ujemne. Badając ich odległość od 0 możemy łatwo zauważyć, że najbliżej 0 znajduję się liczba "a". Jednak wraz ze wzrostem zmiennej "q" odległość a od 0 zwiększa się. Odległość liczby b od 0 jest nie znana, jednak wiadomo, że zmienna "q" zmniejsza jej wartość, aczkolwiek można przypuszczać, że c > b <=> gdy dla każdego b*q <0 istnieje c*q>0. Liczba e jest liczbą ujemną i nie mieści się w dziedzinie, ponieważ rozkładając ją na czynniki nie znajdzie się nic co mogłoby pomóc w.

edi i jego świat - Onet.pl Blog

matematyka miłości
widzącą czy nie
w kinetyczno roztropnej
nieszczęśliwości
uwielbiam
nieskończenie
na zbiorze liczb
rzeczywistych
i urojonych funkcjami cyklometrycznymi

przyjmij pudełko po zapałkach
spadający ręcznik
żebrzącego anioła
porośniętego śniegiem
zardzewiałe ślady
które zostawiłem przed Tobą
edi (00:13)

~Sketchpad~

x.


skomentuj (2)

Programisty pierwsze kroki... 2008-06-11 13:45:18

...czyli pisanie algorytmów dla uproszczonych wersji kalkulatorów. "Program ten służy do dzielenia przez siebie dwóch liczb rzeczywistych."

   Rzecz jasna, wszystko pod nadzorem pani Słoneczko, która dzisiaj i tak miała dość dobry humor. Czyżby to dzięki skończeniu prostowania kolejnego hektaru bananów na plantacji? Niektóre sprawy zawsze pozostaną tajemnicą. [wątek o bananach jak zwykle.

Nefretetee

Dojrzewania, mija młodość, mijają pierwsze miłości i zakochania się. W miejsce tego wszystkiego na naszych twarzach, stopniowo, pojawia się coraz więcej zmarszczek. Kiedy w dzieciństwie widzieliśmy jakąś starszą osobę, być może mieliśmy wrażenie, jakby była to zupełnie inna, nie dotycząca nas samych, rzeczywistość. Wydawało się nam, że my należymy do zupełnie innego świata, innej kategorii spraw, że zawsze będziemy młodzi. A przecież te starsze osoby, niespełna kilka lat temu, myślały o sobie zupełnie tak samo. Cóż – czas pędzi.
To prawda, że czas mija i biegnie do przodu. Jednak,.
Liczba osób które wpisały sie do Ksiegi Gosci:
 
5
Oddaj głos na mojego bloga!
Aktualna liczba głosów:
 
125
Oddaj głos na szablon!