O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Licencja

WarX

(link do wiadomości)

Aby zrozumieć jakie to będzie miało konsekwencje warto zwrócić uwagę na to, że w treści licencji GFDL-1.2 jest napisane, że w przypadku nie podania numeru licencji, na której udostępniona jest dana treść można użyć dowolnej (w tym przyszłych, które kiedyś być może zostaną dopiero stworzone przez FSF). W informacji licencyjnej na Wikipedii (na spodzie każdej strony) stoi ''Tekst udostępniany na licencji GNU Free Documentation License. (patrz: Prawa autorskie)'', czyli ma zastosowanie ta reguła. W szablonach z licencjami dla grafik natomiast pojawia się sformułowanie "Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję i/lub modyfikację tej grafiki na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.2 lub nowszej" czyli podobnie.

A teraz do brutalnych szczegółów: licencja GFDL jest pod pewnymi względami po prostu paskudna - wymaga dołączania do utworu udostępnionego na niej informacji o licencji oraz całej treści tej licencji, listy 5 głównych autorów, itd. Warunek ten jest bardzo łatwo spełnić w dziedzinie elektronicznej - wystarczy, że się da odpowiedni.

Edukacja Kulturalna | Blog warsztatów Akademii Orange

Możecie zrobić również na innych rodzajach stron.

1. Wybór licencji

Pod adresem http://creativecommons.org/choose/ znajduje się narzędzie wyboru licencji i generowania odpowiednio kodu HTML/XML. Odpowiadając na dwa pytania dotyczące swobód jakie mają dotyczyć danego dzieła oraz wybierając odpowiedni kraj dla autora podejmujemy decyzję o tym jaką licencję nadamy dziełu (na ilustracji wybrano licencję CC Uznanie Autorstwa – Na Tych Samych Warunkach, wersja licencji: Polska). Poniżej mamy miejsca na wpisanie danych dotyczących autorstwa, formatu i adresu internetowego dzieła.

1. Pola wyboru licencji (na ilustracji wybrano licencję CC-BY-SA) ikonki „i” podpowiedzą nam co oznacza każde pole licencji.
2. Pola oznaczenia adresu internetowego dzieła oraz autorstw.
3. Pole dostępności treści strony i licencji w różnych językach, jeśli strona wyboru licencji wyświetli się po angielsku to tu możemy przełączyć ją na język polski

Po uzupełnieniu danych i wyborze licencji przechodzimy do strony w
wygenerowanym kodem oraz trzeba opcjonalnymi grafikami, które ilustrują wybraną licencję. Zaznaczamy jedną z nich, a z okna poniżej kopiujemy fragment kodu HTML/XML (poniżej znajduje się również link do pomocy w.

przewozy wrocław - Onet.pl Blog

Biuro Obsługi Transportu Międzynarodowego. 
Aby uzyskać licencję, co najmniej jedna osoba z zarządu firmy musi posiadać certyfikat kompetencji zawodowych. Certyfikaty takie wydaje Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie. Natomiast szkolenia i egzaminy odbywają się w różnych miastach. Lista ośrodków, które zajmują się szkoleniem kandydatów na przewoźników dostępna jest na stronie internetowej ITS: www.its.home.pl. 
Aby zdać egzamin na certyfikat kompetencji zawodowych trzeba znać przepisy prawa przewozowego, kodeksu cywilnego, prawa handlowego, prawa finansowego, a także sprawy związane z rachunkowością, bilansem i zarządzaniem. 
Licencja na wykonywanie przewozów zostanie wydana tylko osobom, które nie były skazane prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa umyślne przeciw bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu i wiarygodności dokumentów i środowisku. 
  Przedsiębiorca, które zdecyduje się na prowadzenie firmy transportowej musi potwierdzić odpowiednią sytuację finansową, która zapewni podjęcie oraz prowadzenie tego rodzaju działalności gospodarczej.  Przepisy wymagają minimum: 
- 9000 euro na pierwszy pojazd przeznaczony do transportu drogowego,
- 5000 euro na każdy następny pojazd samochodowy. 
W 2007 roku wartość euro przeliczana jest po średnim.

Jarek Szybiński zawodowo i nie tylko…

Wysoką elastyczność i skalowalność” – mówi Jacek Murawski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

Firma planuje dalsze inwestycje w nowoczesne rozwiązania informatyczne oparte o model cloud. W planach jest też rozszerzenie usługi w pierwszym roku trwania umowy na kolejnych 500-600 stanowisk komputerowych w firmie Selena. Dzięki temu, cała Grupa Selena zostanie szybko i sprawnie objęta spójnym systemem zarządzania i zintegrowanej komunikacji.

Szczegóły wdrożenia:

 • Core CAL Bridge for Intune – 2 licencje
 • CoreCAL Bridge Intune and Office365 – 603 licencji
 • SharePoint Server – 1 licencja
 • Windows Server Standard – 7
 • Office 365 Plan E1 – 1 licencja
 • Office 365 Plan E2 – 600 licencji
 • Office 365 Plan E3 – 1 licencja
 • Office 365 Plan E4 – 1 licencja
 • Office 365 Plan K1 – 1 licencja
 • Office 365 Plan K2 – 1 licencja
 • Windows Intune – 605 licencji

Liczba pracowników objętych wdrożeniem: 605
Rozwiązanie: Office 365, licencja E3 i E4 oraz Windows Intune

Audyt informatyczny, audyt oprogramowania Weblog

daje nam pełną wiedzę na temat programów zainstalowanych w naszej sieci. Podstawowym celem jest porównanie tych danych z posiadanymi licencjami.

Informacje z metryczki – raportu można wykorzystać także w innym celu, np.:

- W przypadku planowania zakupu nowej wersji oprogramowania w kilka chwil możemy dowiedzieć się, czy istnieje możliwość uzyskania zniżek wybierając zakup aktualizacji. Wiele firm traci możliwość uzyskiwania zniżek na uaktualnienia ze względu na brak informacji o posiadanych licencjach i nieprawidłowej dokumentacji potwierdzającej zakup licencji.

- Możemy uzyskać informacje czy korzystamy z oprogramowania w sposób optymalny i zgodny z prawem.

- Wydrukowanie metryczki i umieszczenie w miejscu widocznym dla użytkownika komputera skutecznie zniechęca go do wprowadzania zmian w oprogramowaniu. Ten psychologiczny jest potwierdzany przez profesjonalnych audytorów licencji.

Zbieranie i porządkowanie dokumentacji licencyjnej wymaga ponadprzeciętnej wiedzy na temat licencjonowania, dlatego.

Licencja na wychowanie

Zapiski domowe

Linki
http://upierdliwa.blog.interia.pl http://czarnuszka3.blog.interia.pl http://awe76.blog.interia.pl http://dratewka7.blog.interia.pl http://licencja.blog.interia.pl http://arturandrus.bloog.pl/ http://alena77.blog.interia.pl http://celia13.blog.interia.pl http://epidemia-optymizmu.blog.onet.pl Pan M. Giertych, wspomagany przez wiceministra Orzechowskiego (specjalisty od teorii kreacjonizmu), tam też myślę znalazłby się "materiał ludzki" dobry do ulepienia pokolenia współczesnych Hunów. Po paru latach takiego "wychowania" już przestalibyśmy się dziwić głosnym imprezom w knajpach gdzie piwo zamawia się wyciągając do przodu wyprostowaną, prawą dłoń... .Toruń w końcu jest winny...
Pan poseł pytany o próbę diagnozy aktualnej sytuacji politycznej powiedział: "... to opozycja jest winna gdyż przeszkadza wyjść koalicji z kryzysu..."
Myślę, że to jest podsumowanie i tak na prawdę obraz tego co szeregowi posłowie PIS-u myślą o genezie dzisiejszych problemów. A więc zabawa trwa dalej i obym był złym prorokiem ale tak trwać może jeszcze dwa lata...  

Wyznania podstarzałej zakupoholiczki - bloog.pl

Się do tego
co piękne – niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie. Najwyraźniej Kant
nie widział zdjęcia pracującego mózgu – to dopiero są fajerwerki. I pokazała
nam taki slajd. Jako że te wszystkie licencje pozwalające na wklejanie zdjęć ze
stron internetowych na blogi są dla mnie za skomplikowane, to tego tu nie
pokażę, ale jak ktoś chce to piękno zobaczyć ( a naprawdę warto), to wystarczy
w wyszukiwarkę wrzucić hasło.Uznali słowa autorki za głupie, lecz by
zyskali inną perspektywę, bo omawiana materia bardzo była delikatna , wobec
czego łatwo komuś narobić szkody. Przed chwilą zajrzałam kolejny raz, właściwie
to byłam ciekawa, czy autorka na moje słowa zareagowała. I tu niespodzianka,
mojego komentarza nie ma! Oczywiście, że autor bloga ma prawo i ma narzędzia,
by komentarze kasować – właśnie te obraźliwe, chamskie, czy też nachalnie coś
reklamujące. Może.

Opiekunki, to

ona sama tego chce.

Znam więcej bliźniąt, ale na ogół są to jeszcze dzieciaki,

albo pary dwupłciowe. W opisanych przypadkach siostry są skrajnie różne. Mimo

naprawdę identycznego wychowania, wspólnie spędzanego całego czasu dorastania i

nawet dłużej, stały się mniej do siebie podobne niż przypadkowe dwie panie z

ulicy. Kiedy więc bliźniaczki są takie same?

Kolce i Kwiaty Mamilarii

Mnie telefonem. Zmieniłam operatora, nr i wysokość przyszłych rachunków.
     Niezależność singla (różna) zaczyna mi się podobać co raz bardziej. Co prawda bywa, że młody wraca później i znika na dłużej (jeszcze), ale i to się zmieni. Sporo się nauczył, a i o pomoc długo nie proszę. Wakacje to czas, który wnet, a mnie przeraża. Nie mam urlopu, nie mam pomysłu i nie mam kasy, żeby chłopakom ten czas sensownie zapełnić.
"- Rodzice chrzestni są po to, by wspomóc biologicznych rodziców w trudach wychowania ich dziecka"... Niech no jeszcze raz to usłyszę od osoby, którą mam teraz na myśli, to takiej wiązanki jeszcze chyba nikt ode mnie nie usłyszał. No, ale przecież fajnie się sro sytemu, jak mo pełną rzyć, bo i tak.