O czym chcesz poczytać na blogach?

Libertango

Aleksey Vorobyov (Alex Sparrow) - pierwszy polski blog poświęcony rosyjskiemu artyście - Onet.pl Blog

Hurra!!
Nasi znowu na wysokiej pozycji i wielkimi krokami zbliżają się do wygranej!!
Aleks - pomimo złamanego palca, mistrzowsko zagrał na akordeonie Liertango!
Jak to wyglądało możecie zoaćzyć tutaj:
Voroyov i Navka
atagA (13:50)
Zostaw komentarz

18 grudnia 2010
Zapowiedź najnowszego odcinka show "Lód i Płomień"
Przyjaciele! Oglądajcie jutro najnowszy odcinek programu "Lód i Płomień" - taniec, a tymczasem na naszej stronie zapowiedź najnowszego odcinka w którym Pierwszy Kanał wykorzystał Liber-Tango w aranżacji Aleksa! To współczesna wersja słynnego utworu, Vorobyov wykonał ją specjalnie do najnowszego tańca i bardzo fajnie, że została wybrana do reklamy odcinka! Oglądamy zapowiedź i słuchamy muzyki tutaj:
Libertango
atagA (13:45)

ferminadaza blog

Jakby inni nie czekali i tylko on znał odpowiedź na to pytanie. Śmiejemy się z tego - ja i Obcy.
Przyjeżdża tramwaj. Wsiadamy, a On zagaduje, czy może byśmy jeszcze kiedyś sprawdzili ilu ludzi zapyta jednego człowieka o to samo, tzn. czy może byśmy się po prostu umówili?
Mieszka dwie przecznice ode mnie. Ma mój numer telefonu i świadomość, że ja mam bardzo mało czasu. Obcy ma tylko jedną przwagę nad wszystkimi tymi, którzy znają mój numer i rozkład dnia. Ma te zmarszki, te oczy... aaa! i ten uśmiech. Nie napisałam o uśmiechu. Może się z nim spotkam, żeby jeszcze trochę popatrzeć, nadziwić się, nic nie powiedzieć...

Dance in bars and restaurants,
Home with anyone who wants,
Strange he’s standing there alone,
Staring eyes chill me to the bone.*

* Libertango - Grace Jones


ferminadaza 2007-04-24 11:09:32
skomentuj (2)
!Átame!
Boję się, że mi nie powie. Że dowiem się potem, za późno, kiedy wolałabym już nie wiedzieć. Boję się, że to się nigdy nie skończy. Albo gorzej - że skończy się to nijak. Chciałabym wiedzieć po co to wszytsko? Chciałabym wiedzieć czy mam na co czekać?
ferminadaza 2007-04-28 21:52:07
skomentuj (0)

nie-jaka-jo.blog

ten. 2009-09-05 14:34:36

bez-uśmiech.
i bez-miar
obojętności.
mogę ci.
jeszcze dać.

z głębi mojego.
już.
pustego serca.

[bierz garściami.
jak kochasz najbardziej.]skomentuj (0)

chłód. 2009-09-06 16:29:57

namiętnie.
całuje jej.
stopy.

powoli.

przechodzi ją.
dreszcz.

w tle dźwięki libertango.skomentuj (0)

chciała go. 2009-09-09 18:02:28

pocałować.
gdy dotykała.
jego zimnych.
ust.

ale
w doznaniu.
z własną rzeźbą.
jest coś.

n i e w y t ł u m a cz a l n e g o.
skomentuj (0)

ta drzazga w sercu. 2009-09-12 22:45:43

nie pozwala zapomnieć.
o bólu.

Trochę mnie - Onet.pl Blog24 września 2007

"Tango Pizazzolla" To tytuł sztuki teatralnej autorstwa Anny Burzyńskiej stworzonej do muzyki Astora Piazzolli legendarnego, znakomitego argentyńskiego kompozytora słynnego utworu "Libertango". W spektaklu wykorzystano większość najpiękniejszych jego szlagierów, przepełnionych zmysłowością i pożądaniem. Sztuka ta odzwierciedla też klimaty argentyńskich kafejek do których latami przychodzą fascynaci tańca, którzy chca ze sobą tańczyć. To właśnie w "Tangu Piazzolla" przeplatają się: bliskość, samotność czułość, miłość zdrada, śmierć czyli wszystkie stany emocjonalne. Bohaterowie tej sztuki zaplątani i uwikłani są w tego rodzju stany uczuciowości np. kochają silniej niż sami są kochani. Jest w niej również aspekt polski. Młoda bohaterka przybyła z polskiej prowincji marząca o innym życiu; luksusie i sławie.....

Sztuka godna uwagi.

ingela

18 lut

A kończy się różnie.
Mam dziś dzień wyrzutów sumienia i wyrzucania sobie błędów z nie tak całkiem odległej przeszłości.
Tematem przewodnim dnia wczorajszego była zdrada. Rozpoczął go film „Zaczyna sie od pocałunku”, który pozornie absurdalny, idealnie oddaje rzeczywistość. Co potwierdził sms, którego później dostałam i który lekko wyprowadził mnie z równowagi. Uwieńczeniem tematycznego wieczoru było… to pomińmy milczeniem.
W każdym razie dziś czułam się nieszczególnie. Kac alkoholowy złączył się z moralnym, który w zasadzie już dawno wywietrzeć powinien, a trzyma mnie od kilku miesięcy, z różnym nasileniem.
Czasem sobie myślę, że jestem strasznie chujowa i chyba nigdy nie zmądrzeję, bo błędy, które popełniam, niczego mnie nie uczą. Generalnie dziś siebie bardzo nie lubię i na miejscu kilku osób naplułabym sobie w twarz.
Cool. Obiecuję, że jutro mi przejdzie.
Zastanawiam się tylko, jak przyjdzie mi zapłacic za tę głupotę.
Bo niektórych błędów nie da się naprawić…

song: Yo-Yo Ma – „Libertango (Tango Suite)”

 

madeleine.

libertango. 2009-03-14 11:07:35

Zahipnotyzować sama się potrafię. Zamknąć w sobie tak żebym tylko ja wiedziała, że jestem zamknięta. Potrafię mówić milcząc i milczeć krzycząc pełnymi zdaniami. Potrafię szepnąć tak głośno że aż ucho Cię zaboli. Potrafię patrzeć w przestrzeń pustym wzrokiem bez wyrazu, ale umiem też wzrokiem pełnym radości i śmiechu. Umiem kochać i nienawidzić. Umiem mówić, śpiewać, coś tam zagrać. Cieszyć się lubię z promieni słońca padających na moją twarz. Umiem zamknąć w dłoni cały świat. Umiem zrobić się niesamowicie malutka. Wrzasnąć z głębin tak najgłośniej jak się tylko da. Rozśmieszyć do łez umiem, ale do płaczu doprowadzić też bym mogła. Jestem wielofunkcyjna i zmienna. Demoniczna i niewinna.  Podaj dłoń, złap za moją, przyciągnij mnie do siebie, otul i ucisz moje słowa pocałunkiem. Spraw żeby wszystko w głowie mi milczało, żeby niczego nie było..