O czym chcesz poczytać na blogach?

Liam neeson

Culture Nook

I szalonych decyzji, jak również i jedno z najbardziej trudnych zadań, ponieważ w miejsce postaci wykreowanej przez Richard’a Burton’a, trzeba było stworzyć zupełnie nowego bohatera”.

„Kimkolwiek by ta osoba nie była czekało ją niezwykle trudne zadanie – zastąpić głos Richard’a Burton’a. Miałem nie lada szczęście – udało mi się namówić Liam’a Neeson’a. Jest on godnym następcą Richard’a, a jego interpretacja postaci jest wprost wyśmienita. Przejął on, jak to się mówi, „pałeczkę” po swoim poprzedniku. Jestem głęboko przekonany, że widzowie i słuchacze zaakceptują naszą nową propozycję”.

Na całe szczęście, Liam jest wielkim fanem oryginalnej wersji albumu Wojny Światów, kupił ją w 1978 roku..

RFB

Tożsamość to historia drobnego incydentu w życiu doktora Martina Harris’a. Bohater filmu stracił pamięć i ma problem z odnalezieniem swojej tożsamości (bo dość ciężko uwierzyć żonie, gdy mówi, że nie jest się jej mężem…). Historia niczym z południowo-amerykańskiej telenoweli. Tyle, że na sterydach. Akcja jest wartka, intryga wciąga i nie pozostawia widza obojętnym. Liam Neeson, odtwórca głównej roli dzięki świetnej grze wzbudza sympatię ale i litość dla swojej nieciekawej sytuacji.

Na całe szczęście film obszedł łukiem technologię 3D i jest nakręcony ze smakiem. Nie uświadczymy w nim mnóstwa wygenerowanych komputerowo scen oraz typowego kiczu filmów akcji. Nie ma więc sztampowych bohaterskich scen, pocałunków przy zachodzie słońca.

the BLOG of OrlaNdo BlooM

2005-05-06 13:16:46
skomentuj (0)


pierwsza glowna rola Orliego
Królestwo niebieskie

Kingdom of Heaven (USA,Maroko, 2005)
Dramat wojenny/Romans

Reżyseria: Ridley Scott
Scenariusz: William Monahan


Treść >>
Przeznaczenie dosięga Baliana, gdy w jego życie wkracza wielki rycerz Godfrey z Ibelin (Liam Neeson), krzyżowiec, który na krótko powraca do ojczystej Francji po walkach na Wschodzie. Godfrey wyznaje, że jest ojcem Baliana, pokazuje mu prawdziwe oblicze rycerskości i zabiera w długą podróż do mitycznej Ziemi Świętej. W Jerozolimie tamtych lat – między drugą a trzecią krucjatą – panuje chwiejna równowaga i względny pokój, a wszystko to za sprawą wysiłków.
Rozejm z Saladinem (Ghassan Massoud), niechętnym niepotrzebnemu przelewowi krwi legendarnym przywódcą muzułmanów. Dni Baldwina są jednak policzone, bo na przeszkodzie zawartemu rozejmowi coraz częściej stają fanatyzm, chciwość i zazdrość, które szerzą się wśród krzyżowców.

Obsada »
Orlando Bloom - Balian z Ibelinu
Eva Green - Sybilla
Liam Neeson - Godfrey z Ibelinu
Jeremy Irons - Tyberiusz
Edward Norton - Król Baldwin IV


SwOjE OpInIE Na TeMaT FiLmU ZoStaWiAjCiE W KoMeNtArZaCh :]
bloomi 2005-05-06 13:19:04
skomentuj (2)

jakwisienkanatorcie | e-blogi.pl

"Uprowadzona" 2012-02-18

Rewelacyjny Liam Neeson w filmie opartym na genialnym scenariuszu francuskiego mistrza akcji Luca Bessona. 


Czy można wyobrazić sobie coś gorszego niż przysłuchiwanie się porwaniu własnej córki za pośrednictwem telefonu komórkowego? Ten koszmar przeżywa Bryan, były agent służb specjalnych, któremu pozostało bardzo mało czasu, aby wyrwać 17-letnią Kim z rąk bezwzględnego gangu handlującego kobietami. Sytuacja wydaje się być beznadziejna, zwłaszcza, że Bryan znajduje się w Los Angeles, a jego córkę porwano w Paryżu... Jednak ktoś, kogo przez całe życie szkolono w zabijaniu będzie wiedział, co zrobić. 


 


Obsada: 
Liam Neeson- Bryan 


 


"Uprowadzona" 2012-02-18

Rewelacyjny Liam Neeson w filmie opartym na genialnym scenariuszu francuskiego mistrza akcji Luca Bessona. 


Czy można wyobrazić sobie coś gorszego niż przysłuchiwanie się porwaniu własnej córki za pośrednictwem telefonu komórkowego? Ten koszmar przeżywa Bryan, były agent służb specjalnych, któremu pozostało bardzo mało czasu,.

Wszystko między Latarnianym Pustkowiem a Ker-Paravel to... Narnia - Onet.pl Blog

Zapewne pamietacie jak w 2005 roku film" Lew, czarownica i stara szafa" wszedł na ekrany kin...Jakie miliony dolarów zarobił  dlatego dzisiaj napisze wam trochę własnie o tym filmie:
Obsada:
Georgia Henley- Łucja Pevensie
William Moseley- Piotr Pevensie
Skandar Keynes- Edmund Pevensie
Anna Popplewell- Zuzanna Pevensie
Tilda Swinton- Biała Czarownica
Liam Neeson - Aslan ( głos)
James McAvoy- Tumnus

Andrew Adamson- reżyser,scenarzysta,producent, producent wykonawczy
Na podstawie książki C.S Lewisa ( Opowieści z NArni: Lew, czarownica   i stara szafa)
Ciekawostki:
- w filmie nie występuje żaden żywy lew.
-.

C h r i s t i n a R i c c i . d z . p l || Jedyna polska strona o Christinie Ricci. - Onet.pl Blog

Życie po życiu | Whitney Museum of Art’s 2008 Gala | Candid
  Życie po życiu Christiny Ricci

Christina Ricci i Liam Neeson zagrają w thrillerze psychologicznym "After.Life" Agnieszki Wójtowicz-Vosloo.

Główną bohaterką filmu jest młoda kobieta tkwiąca w stanie pomiędzyżyciem a śmiercią. Dziewczyna walczy o to, aby nie zostać pogrzebanążywcem. Jej los w swoich rękach trzyma szef domu pogrzebowego.

Produkcją obrazu zajmą się Bill Perkins, Celine Rattray i Brad Gilbert. Zdjęcia.

Narnia

Dnia, że szafa - którą mijali niemal codziennie – nie jest w gruncie rzeczy tylko zwykłą szafą… stanowi ona ukryte przejście do magicznego świata Narni...

I tak zaczyna się wielka przygoda, pełna przygód, niebezpieczeństw i magii… Zaczynają się "Opowieści z Narni"!Obsada:Aslan - Liam Neeson (głos)
(w polskiej wersji językowej: Piotr Machalica)


Biała Czarownica - Tilda Swinton
(w polskiej wersji językowej: Danuta Stenka)


Faun Tumnus - James McAvoy
(w polskiej wersji językowej: Grzegorz Damięcki)


Łucja Pevensie - Georgie Henley
(w polskiej wersji językowej: Maja Cygańska)