O czym chcesz poczytać na blogach?

Lewica

Pasja vs. Praca | rzecz o priorytetach życiowych albo o tym dlaczego boimy się robić to co nas pasjonuje

Chcą przygotować dla wszystkich niebo. A że być może się mylą? Ja też się być może się mylę.

Informacje o arrec

przez wielu uważany za wariata, przez siebie samego za osobę dużo za ostrożną...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje fałszywe i oznaczony tagami dobro, Lewica, okrucieństwo, piękno, Prawica, zło. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

komentarze (nie)polityczne - Onet.pl Blog

Drogą ciekawe, jaką ma zawartość teczki w IPN...
Prowokator (14:11)
Brak komentarzy... dodaj swój...

18 stycznia 2007
Lewica I Demokraci
Jak podaje Wikipedia, Lewica i Demokraci to "koalicja czterech polskich partii centrolewicowych w wyborach samorządowych 2006." Proszę zwrócić uwagę na nazwę. Lewica i Demokraci. Nie np. Lewica Demokratyczna. Ale właśnie "Lewica I Demokraci". Tak więc ludzie ci sami sie okreslili w nazwie - część z nich to demokraci, a część to po prostu Lewica. I rzeczywiście, jak i wynika to z nazwy - z demokracją ci lewicowcy nie mają wiele do czynienia.
Swoją drogą zastanawiam się, skąd się wzięła nazwa Lewica. Choć właściwie to nie muszę, bo wiem. Otóż w Sejmie ugrupowania populistyczne zajmowały lewą stronę sali posiedzeń. Stąd.

prywatne/publiczne - Onet.pl Blog

W ostatnich dwu latach, gdy PiS pokazal gdzie ma swoj program i swoje deklaracje.

Coz pozostalo?
Jesli zadna z powaznych partii nie zasluguje by msoa na nia zaglosowal, coz zrobilby msoa gdyby wybory odbyly sie na jesieni tego roku?
coz...
dzieki bogini wyborow pewnie nie bedzie, i msoa bedzie mogl czekac jeszcze dla lata na cud i pojawienie sie takiej partii na jaka zaglosuje z przekonaniem...
Cuda to ulubiony polski sposob na problemy, nieprawdaz?

msoa (07:18)
5 ...

22 lipca 2007
332. prawica, lewica i religia

Cowpolscepiszczy’s Weblog

Prosty.

Dochodzi do starcia wyborczego Wałęsa – Oleksy i wtedy służby ujawniają, że kandydat lewicy to “Olin”. Wałęsa ma wygraną w kieszeni. Siemiątkowski podaje konkretne przykłady spotkań. – Mnie do wystawienia Oleksego przekonywał wiceszef MSW Henryk Jasik, a także komendant główny policji Jerzy Stańczyk. Inni liderzy lewicy, tacy jak Miller, Sobotka czy Szmajdziński, również byli namawiani przez otoczenie Milczanowskiego do kandydatury Oleksego – opowiada były minister. Potwierdza to Leszek Miller.

Zdradza, że w czasie jednego z takich wieczorów Milczanowski spytał, kogo lewica wystawi na prezydenta: – Pewnie Kwaśniewskiego, odpowiedziałem. Minister przekonywał mnie, że lepszy jest Oleksy, bo to były marszałek Sejmu, premier i działacz państwowy. Krótko mówiąc, osoba poważniejsza i bardziej dystyngowana niż Kwaśniewski.
Po tym jak rozegrała się afera “Olina”, zrozumiałem, o co w tej grze chodziłoLeszek Miller
- Były rozmowy, w których przekonywano nas, że Oleksy jest lepszy niż Kwaśniewski. Byłem świadkiem jednej z nich. Jasik mówił o tym w gronie kilku osób – wspomina Dariusz Szymczycha, współpracownik Kwaśniewskiego.

Co na to sam.

polityka

Kampanii może dojść do porozumienia Szmajdziński - Olechowski - Nałęcz i połączenia sił centrolewicy. A w perspektywie - powstanie "nowa jakość na scenie partyjnej".

- Mamy problem z Kwaśniewskim. Występuje w roli komentatora, a wszyscy traktują go jak polityka - ocenia polityk SLD. I dodaje: - Po Warszawie chodzi paru panów i przy kawie układają oderwane od rzeczywistości scenariusze. Są popularni w mediach, ale nie w partii. SLD nie zaakceptuje powrotu do koalicji na wzór Lewicy i Demokratów.

Piskorski: - Czy SLD będzie długo wspierał kogoś, kto nie ma szans? Wiosną, na podstawie sondaży, lewica i centrolewica powinny wyłonić wspólnego kandydata. Inaczej może się skończyć wejściem Lecha Kaczyńskiego do II tury.

- Z sondażu płynie parę wniosków - komentuje Borowski. - Lewica to coś więcej niż SLD, co rozumieją tacy politycy jak Wojciech Olejniczak, ale już nie obecne kierownictwo Sojuszu. Po drugie, politycy nielubiani przez liderów SLD - jak Olejniczak, Kalisz i Olechowski - są popularni wśród wyborców tej partii. Po trzecie, lewica musi mieć kandydata, który ma szerszy autorytet niż tylko na lewicy. Kogoś, kto będzie buszował na cudzym polu. A na to największe szanse ma Olechowski,.