O czym chcesz poczytać na blogach?

Leuven

Rzucone na głęboką wodę?

Na spanie. Śpimy w poprzek łóżka. DZien litości dla Ali co by w dziurze nie spała??
To teraz modlitwa do św. Judy (od spraw beznadziejnych), co by jutro znaleźć coś do mieszkania. 
A w ogóle to dzis 13 i to na pewno dlatego taki pech z tym mieszkaniem!!

Komentarzy: 2 Dzień 1 Wtorek 12.02.2008 2008-02-24 7.30 na dworcu w Leuven... My, cztery sierotki, które niekoniecznie wiedzą co dalej... Miałysmy w kieszeni maila od prof Dehaena, w którym on pisze, w który autobus wsiąść, gdzie wysiąść i gdzie go szukać. 
Postanowiłyśmy najpierw zrobić coś z naszymi bagażami. Znalazłysmy skrzynki na bagaż. Szczęśliwei jedna duża byłą wolna. Ale oczywiście żadna z nas nie miała drobntych euro:/ W pobliżu nie było też żadnej maszyny rozmieniającej pieniążki. A we wszystkich sklepach o 7.30 rano ludzie nie mieli wystarczającego utargu...
Nareszcie jakoś się udało. No to pakujemy walizy... 

annaczyrska blog

Zawsze świadomy. 
Coraz trudniej nawiązać nam jakąś 
relację, taką na zawsze. 

  Dziś telefon wpadł mi za siedzenia
na sali wykładowej- mam wolność.
Miałam dziś zły dzień
- Ale kogo to obchodzi?

 To bardzo egoistyczne czasy 
I CHUJ!

annaczyrska 2010-02-12 20:30:55
skomentuj (2)
CZŁOWIEK JEST SWOIM NAJWIĘKSZYM WROGIEM

  Spacer po Leuven dobrze mi zrobił. 

Psycho. Nie bójcie się tego słowa, ono tylko tak strasznie brzmi.

I zasadzonymi gdzie-niegdzie, w najmniej spodziewanych miejscach, drzewkami pomarańczowymi.
W Mediolanie - nic z tych rzeczy. Namiastką zieleni są parki, poza którymi na szerokich, asfaltowych, przegrzanych od ruchu samochodów i tramwajów ulicach, można oddychać nieszczególnie świeżym powietrzem, przechadzając się starymi, nieciekawymi chodnikami.
Wielki plus - pizza. Będę mógł opowiadać wnukom, o tym jak to w Mediolanie jadłem w przeciętnej resaturacyjce, gdzieś nieopodal Castello Sforza, pizzę, którą bez wątpliwością mogę ochrzcić najsmaczniejszą jaką kiedykolwiek jadłem.

No i Leuven.
Powroty, powroty do prawie-jak-domu, do miejsca w którym zamierzam spędzić święta i po raz pierwszy przygotować je sam. Nadać atmosferę miejscu, jedzeniem i dbaniem.
Zadanie potocznie znane jako kobiece, w praktyce - ktoś musi je wykonać, żeby więź z rzeczywistością nie była aż tak bolesna i pusta, żeby stworzyć namiastkę religio. Dagna, dwójka polskich znajomych i ja.
Zupełnie zabawnie jest spędzać święta które dotychczas zawsze zbywały mi na zajadaniu się przy rodzinnym stole, z dziewczyną i ludźmi prawie obcymi, w kraju w którym prawie nikt o Wielkanoc nie dba, w części.

::EDDIE OWNLOG::

Planety”. „Złote Pióra” otrzymują ponadto Halina Kurek za tomik „Na wielkim dniu” i Wydawnictwo „Promocja” za kwartalnik „Nadwisłocze”. Uroczystość wręczenia tych nagród ma się odbyć 12 grudnia.
      Trwa ożywiona debata, której tematem są — m.in. — zmiana lokalu i rozbudowa strony internetowej oddziału. Obok mnie Zbigniew Domino. Obdarowuję go „Zdradą”, z kolei on daje mi „Czas kukułczych gniazd”. Wpisujemy dedykacje.

07.11.2009 :: 19:00
Komentuj (0)Z wizytą w Leuven


      System map w Internecie pozwala na zajmujące wirtualne wędrówki po całym świecie. Najpierw krążyłem po Bahamach w związku z rozpoczętą mikropowieścią „Syreny z Cat Island”, a potem wpadłem na pomysł, by zajrzeć do Leuven w Belgii. Trzydzieści lat temu byłem tam na stypendium naukowym. Mieszkałem w Justus Lipsius College, mieszczącym się przy Minderbroedersstraat 15.
      A oto dwa ujęcia tego obiektu, to, niestety, nie od ulicy…
      A to od ulicy...15.11.2009 :: 12:22
Komentuj (0)


Krajina Piva

Leave a reply

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Strefa Ryzyka!!!

Co sie dzieje w Brukseli...
- Hit jesienny: kolory lisci. Zeby nawet liscie inaczej sie tutaj mienily to bylo cos za duzo...
- Krajobrazy. To jednak nie wina Belgoow ze ich kraj jest plaski. "Ale tu nie to chodzi" mowia.
- "Ludzie nie maja luzu - jak sie idzei przez ulice to od razu widac ktory to, Polak - inne ruchy i wogoole". To byla jedna z wypowiedzi Mateusza ktooremu juz przez jakies 11 jest wpajany ze Belgowie sa: glupi, beznadzejni itepe, itede. Wspoolczuje mu.
Oczywiscie nie wsyscy sa tacy, ja na pewno nie, mam nadzieje ze to sie zmieni, jadnak nie wierze ze zupelnie to zniknie


Leuven - Tam mieszkam!

Pasek

by paseczek | 2004-01-14 15:39:08 | skomentuj! (10)
Porazka (sredniej wielkosci)
Znowu mi nie wyszlo i doszeldem do wniosku ze skoro WAS jest wiecej na tym swiecie to WY powinyscie sie o NAS starac.
Bo ja chyba juz sie sam nie spytam, chyba ze bede mial wielka pewnosc i wogoole.
I moowie to na serio. Jestem bardzo kochany, ale nie w jej typie. Tylko jak sie widzi jak sie przy duzej ilosci ludzi zachowuje to sie ma obraz bardzo, ale to bardzo ogoolny. Bo jak ja jestem sam-na-sam z kims to jest zupelnie.

:: i've found a way... i've found a way... a way to make you smile blog ::

Belgii, a ja padam na twarz. ale jako ze umylam wlosy i musze poczekac az wyschna, zatem daje znak zycia. kregoslup pofestiwalowo juz mnie nie boli, ale zaczynaja wychodzic siniaki od opierania sie o barierke w pierwszym rzedzie. bo belgijska publicznosc ma nadmiernie duzo energii, i kiedy gra taki chociazby foo fighters, to poguja na calego wgniatajac wszystkich z przodu wprost pod rozwarte ramiona ochroniarzy sciagajacych na ziemie crowdsurferow.
odpoczywac srednio mi dane, bo zaczela sie epoka zwiedzania. w brugi jestem juz zakochana na calego, z muzeum dizajnu w gandawie nie chcialysmy wychodzic, nawet teoretycznie niewielkie leuven (gdzie pomieszkuje) prezentuje sie po belgijsku uroczo. jutro bruksela, w piatek antwerpia.
moj angielski tragiczny, bo mysle po portugalsku, ale za to co jakis czas rozulmiem juz jak do mnie po niderlandzku mowia. zatem nici z obgadywania. teoretycznie ja moglabym plotkowac o innych, ale nie mam z kim, bylam na werchter chyba jedyna przedstawicielka polski. co do nauki niderlandzkiego to zaczynam watpic w jej sens, jezeli sami belgowie sie nie rozumieja. w tym niewielkim kraju jest ponad 20 dialektow, i chociaz teoretycznie wszyscy powinni umiec "proper dutch" to niejednokrotnie zasada ta ogranicza sie do teorii.
.