O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Leukocyty

czyńmy dobro! \,,/,

Się poskromieniem pająków, które gabarytami zaskakiwały moją mamę, wypędzeniem kurzu, brudu i umyciem chyba wszystkich stojących w kuchni naczyń. Niestety jestem świadoma tego, że moja harówka nie wystarczyła, aby wygrac wojnę, bo żeby wszystko tam doprowadzi do porządku, trzebaby tygodnia nieustannej pracy i wypędzenia dziadka;p
Ale za to mam sporo zdjęć z Nieledwii, a gdyby nie głupie akumulatory, które na każdym kroku demonstrują swoją starość, miałabym jeszcze więcej^^
Poza tym szczur próbuje uczyć się filozofii. Niestety zbyt wielkich efektów nie widac, ale za to zabawa jest przednia. Jak zapamiętać atomistów? Atomy kojarzą się z małymi cząstkami, jak na przykład LEUKocyty (achhhh, biologiaaa^^). Teraz wyobraźny sobie, że leukocyty tańczą w rytm 'DEMO' Akurata. Leukocyty zamieniają się nagle w EPIKURa( wtedy, gdy właśnie robi piruet, wiecie^^), bo on chyba lubił tańczyć, w końcu carpe diem głosił, a na koniec oblewają go mnóstwem LUKRu, tak, że wygląda niemal jakby tańczył w kisielu;p I tak mam tu: Leukippa, Demoktyra, Epikura i Lukrecjusza, przedstawicieli Atomistów;) tylko że jak teraz zapamiętać ich doktryny? i jak zapamiętać całą historię filozofii a nie jeden nurt?
To tylko jedna z rozkmin, jakie obecnie zaprzątają mi głowę. Ale bedzie gut, i jakby to powiedział Siur: "Ej, no to raczej!' :D

.

Kiedy życie staje się pasją..

»
piątek, 06 maja 2011
to było nieludzkie...

Nareszcie w domu!! Udało się!!!

W końcu moja cukrzyca się na coś zdała, powołałam się na nią jako na jedno z wielu, żeby mnie wypuścili, kłamać nie musiałam bo wczoraj po obiedzie szpitalnym cukier poleciał mi do góry. W każdym razie wyniki mała ma super (waży już ok 2700g), ja dostałam antybiotyk (wróciły leukocyty) ale wygląda na to, że nerki już ok, piasek czy to co powodowało bóle zdążyłam wysiusiać. W każdym bądź razie, nic wielkiego mi już nie dolega, i najważniejsze, że kolka ustąpiła. A męczyłam się z nią naprawdę całą noc – zwijałam się z bólu tak, że łzy mi leciały ciurkiem i nie byłam wstanie słowa wykrztusić tylko piszczeć.

No to tyle dobrych rzeczy.

A tego co się na nocnym dyżurze działo, co my wszystkie przeszłyśmy, zostawię bez komentarza. Powiem tyle i naprawdę możecie wierzyć na słowo,.

kici-kici | e-blogi.pl

Koty śpiące mniej więcej obok siebie albo cicho obwąchujące się - bez hyków, bez buczenia. Dziś - jest poprawnie. Nawet czasem się pogonią - tylko, że dla Mietka jest w porządku - jeśli to on goni i zaczepia, jeśli jest po jego myśli i delikatnie. Mefisto zaś ma nieco inne zapatrywania. Konflikty są. Mniejsze lub większe. Praca z Mietkiem - długa, żmudna i niewesoła trwała rok. Cieszę się, że wytrwaliśmy i teraz chłopaki są razem. Mefisto jest kotem kochanym, szalonym, czułym i bardzo przywiązanym do mnie. Niestety też dosyć chorowitym - przeszedł infekcję krtani, kilka infekcji jelitowych - nie znamy przyczyn mimo wielu badań, ma skaczące w dół i w górę leukocyty, przeszedł alergiczne zapalenie spojówek - nie wiadomo na jakim tle, infekcję pęcherza. Walczymy jak nie z jednym to z drugim. Plan na 2012 - brak wizyt u weta innych niż kontrolne. 2011 - był pod tym względem koszmarem. Bardzo często jeździliśmy do lecznicy, na badania, robilismy zastrzyki, przemywaliśmy oczka, robiliśmy wszelakie badania, podawaliśmy leki. Zmęczeni jesteśmy już chorobami więc ten rok ma być inny. Zdrowy.

Skomentuj [0]

Mieczysław 2012-01-03

...przypadków nie ma... - Onet.pl Blog

Głupoty mnie przygnębiają... Kompletnie nie mające wpływu na moje życie... Wkurza mnie że tak bardzo zależy mi na kontakcie  zinnymi, ze zaraz roi mi się że skoro milczą to znaczy ze jestem do kitu ... moze zrobiłam albo powiedziałąm cos nie tak skoro się nie odzywają?? A sma narzucac się nie chce .. i tak się włąśnie dręczę takimi duperelami   

Chore .. walczę z tym, ale jeszcze dopada... Na razie trwa kilka dni i wzięłam się za to. 

Bo zamiast przejmowac się bliskimi to ja gdybam o zupełnie mi obojętnych osobach   

Cięzko z tego wyjśc ale z pomocą Bozą da radę uwolnić się od takich maniactw.

Wyniki niby spadły, ale leukocyty od 4- 10. Nadal urospet będe jadła.  W piątek z progesteronem znów analizę zrobię.. mam nadzieję, ze już będzie ok i leukocyty będa 3-5.

Jakoś tan ciąża mi się dłuży ... dopiero 17 tydzień. Chyba pzrez te częste wizyty u lekarza we wrześniu. Jak sie chodzi co miesiać to inaczej idzie a jak sie idzie w ciagu 2 miesięcy 4 razy .. to sie zaburza rytm miesięczny i się wydaje ze to dopiero ten tydzień...

No nic na razie II trymestr więc jeszcze wesoło, od lutego się zacznie... 

Dzis znów było mi niedobrze, snułam się z tymi zakupami, ledwo doczłapałam z Martyną do szkoły...Teraz mam lenia, nic mi się robic nie chce. 

Mroźno u nas i słonecznie..

Życie to podróż...

Co dawala)czyli opisac p.co to jest X,gdzie lezy i jaka pełni fynkcje
5.wypisac wszystkie normy fizjologiczne
hematokryt
erytrocyty
leukocyty
ciśnienie krwi
tętno
OB
poziom glukozy we krwii
cholesterol
trombocyty(to chyba wszystko:])
6.czy człowiekowi z gr. krwi A możne przetoczyć gr. krwi B?podaj pełn uzasadnienie
7.wybierz poprawna odp. Konflik serologiczny to -i tu chyb ajest odp d)al enie jestem pewna no nie wazne w odpowiedzi zawartre jest ze matka m akrew Rh- ojciec RH+ a dziecko RH+.
8.opisac IIton serca
9.sa trzy rysunki i opisy do nich trzeba dopasowac ktory rysunek do jakiego opisu.(chodzi tam o trąbocyty i i leukocytyi erytrocyty)w tm zadaniu terzeb atez napisac dlaczego ereytrocyty nie maja jadra kom.
10.nie pamietam pytanai ale odpowiedz do ostatniego zad to:miażdzyca i zawał

to wszystko:)proste co?
pozdrowienia dla wszystkich!!!

aha w przedszkolu było za mocnie!!!przedstawienie nam wyszlo!!!dzieci sie dobrze (chyba)bawily choc nie jestem pewna czy do konca widzialy o co chodzi:)))

a w szkole odbyl se konkurs na najlepszy układ taneczny !!!moje dziewczynki maja pierwsze miejsc!!!!gratulacje!!!pozdro dla wszystich!!
2005-02-07 13:02:21 skomentuj (1)


szkoły juz kres...
nareszcie niedługo koniec szkoły!!!jeszcze.

Leukocyty w moczu

Blog a23anna

Może sie odkleić lub przestać funkcjonować.Przez to durne nadciśnienie.Ale dr. zmierzył dzidzie i powiedział że jak na razie to rośnie.Teraz mam dużo leżeć i nic nie robić!!!!!!Ale ja oczywiście nie wierze już jednemu lekarzowi!!!! Wczoraj nie wytrzymałam i poszłam do innego.Dla świętego spokoju.Żeby mi powiedział co on o tym  myśli.No i trochę sie uspokoiłam!!!!Dzidzia rośnie książkowo nawet.W końcu sie doczekałam.Termin mamy na 3 marca.Więc chyba mi sie zaczął 5 miesiąc.Jesteśmy w trakcie 18 tygodnia ;-)) byle do przodu!!Moje wyniki mnie trochę wczoraj zaniepokoiły.Mam ślad białka w moczu,Dzwoniłam do mojego dr. powiedział ze jak leukocyty mam w porządku (1-2) to nie mam sie narazie czym martwić,ale zobaczymy co powie w sobotę.;-0

.

sztukamruczenia blog

Mięśnie w tylnej części ciała w zaniku, jedna łapka jest krótsza (lub, jak orzekła jedna z wetek - jedna łapka dłuższa). Podczas usg Szansa obficie siknęła, na oko mocz w porządku. Brzuszek duży, ale ciąży nie widać - ufff. Grzybicy też na szczęście nie stwierdzono, wenflon juz wyjęty, bo Szansa je i pije.
Mam ją karmić nie za.
Do nowego domu - razem!
Kluska
Młoda

Małpeczka (dawniej Mała Wu) wywinęła nam numer i półtora dnia przed planowaną przeprwadzką pochorowała się - miała gorączkę i wysokie leukocyty. Teraz muszę malutką kłuć, ale zastrzyki działają, bo Małpeczka ma świetny humor, bawi się i ma już apetyt. Co się odwlecze to nie uciecze, przeprowadzka będzie za tydzień (o ile wetka pozwoli). A z Małpeczką pojedzie też Zbój i będą dwa czarne koty, jeden wielki a drugi malutki.
mała Małpeczka
duży Zbój

Mandarynek, szalony rudzielec, czeka na wizytę.