O czym chcesz poczytać na blogach?

Leopard 2

Wśród koni żyjemy - bloog.pl

Najczęściej występujące wzory to:
LEOPARD - plamki maści zaadniczwej rozsiane są na białej sierści, obejmującej całego konia lub większą jego część, sierść w okolicach głowy, szyi, boków w okolicach za guzami łokciowymi, brzucha i pachwin może być maści zasadniczej lub mieć domieszkę włosów białych.
WERNIKSOWY - na ogół wygląda jak leopard bez plamek tarantowatych, tylko wymienione okolice są koloru maści zasadniczej lub mieszane, mogą występować ciemne plamy, tzw. werniksowe.
DERKA - biała plama obejmuje przede wszystkim zad i guzy biodrowe, choć możę dochodzić do kłębu, derki mogą być z ciemnymi plamkami lub bez.
PŁATKI ŚNIEGU - koń jest ciemny, pokryty białymi.


 

                                               


Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,1651163,trackback

komentarze (4) | dodaj komentarz

Święta Wielkiej Nocy

piątek, 06 kwietnia 2007 14:18

Tw

Że śpię, dowiedziałem się z nautiliusa radia zet.
W jakimś stopniu ten film nawiązuje do obu tych rzeczy. Świat jako świadoma istota to też wieżenia indian, lub new age, jak kto woli. świadomość posiadają wszystkie istoty żywe, zwierzęta, w tym człowiek jak i rośliny. Odczuwają one świat tak jak my. Niesamowity był program który oglądałem o leopardzie samicy, zwierzęta z jej otoczenia, takie jak małpy, znały ją osobiście, tak jak my się znamy, wiedziały konkretnie co ten leopard potrafi zrobić, a czego nie, znały jej zachowanie tak jak my znamy ludzi.

Obawiam się, że ludzie którzy traktują avatara jako banalną historyjkę, tak samo traktują życie indian jako nieunikniony proces.Świat zawsze fascynuje, a w różnorodności jest piękno, tak jak i pewność zachowania gatunku.

Zdaję sobie sprawę, że nasza cywilizacja okalecza świat. Zastanawiam się, też czy moje patrzenie na świat uwarunkowane jest wiekiem ale o tym już w kolejnym poście.

Tagi: avatar

nagual 2011-01-03 20:53:14
skomentuj (3)


Małżeństwo

Kiedyś gdzieś wyczytałem takie śmieszne słowa, że ślub wymyślił mężczyzna, który bał się, że utraci swoją kobietę.
Myślę, że ślub z weselem to taki piękny przejaw tradycji, trochę zagubiony myślę w dzisiejszym czasie. Ten ideał z krainy baśni.
O to.

Figurki schleich - moja kolekcja - Onet.pl Blog

A to są postacie, na które zostały przemalowane (te dwa ostatnie to żadne z nich).

 

 

Moim zdaniem są zrobione pomysłowo, chociaż trochę niedokładnie.

Kolekcjonerka schleichów (14:31)
2 komentarze

23 marca 2011
5. Forum o koniach schleich

A teraz zamieszczam zdjęcia moich figurek. Zdjęcia chyba nie są idealne, ale chyba zobrazują stan moich figurek.

 

 Rodzina sześciu lwów
 Rodzinka bernardynów Pancernik
 Szakal
 Gepardy, jaguar i leopard
 Misie baribale
 Rodzinka mopsów
 Rodzinka wielbłądów
 Macrauchenia
 Smilodon
 Rodzinka foczek
 Dwie łanie z młodymi
 Parka bizonów
 Łoś
 Hipcio
 Łabądek
 Puchacz
 Okapi
 Lama
 Koziorożec
 Kangurzyca z maleństwem

michał florczak :: on an island

"Obrazy" zamiast trywializować owoce pracy czymś takim jak "Obrazki". Idąc dalej tym tropem tłumacz mógłby mnie uradować nazwą "Kawałki" dla folderu "Music". Na szczęście coś go powstrzymało. Ale nie na długo. Oto bowiem, w przypływie kreatywności/ułańskiej fantazji/poetyckiej licencji na zabijanie, ów mistrz przekładu zaserwował coś co jak dla mnie Leoparda gnającego po polskich kartofliskach pacnęło zdrowo przez łeb. Małe urządzonko będące wyposażeniem każdego laptopa a służące nawigacji, kawałek plastiku, który od lat znany jest i był jako "trackapad" został rozczulająco absurdalnie nazwany... "gładzikiem". Od razu stanął mi przed oczami nauczyciel informatyki z liceum, który upierał się, że myszką się "puka" a nie "klika" (notabene to chyba już wtedy (1994) zaczęła się moja miłość do makówek, mimo iż w pracowni mieliśmy najprostsze Quadry), a także poniższy rysunek, który znalałem kiedyś w sieci... A była tak piękna szansa, żeby to w końcu zrobić porządnie...
Link 22.04.2008 :: 18:47 Komentuj (1)

Spring has sprung through a pinhole of mine
(eksperymenty z 'pinhole photography', cz.1)


Link 22.04.2008 :: 22:30 Komentuj (3)

Macanie

Blog do ulubionych
Wersja mobilna
Kategorie: Wszystkie | MacBook | Gadżety | Programy | SADyzm | Varia
RSS
środa, 14 marca 2007
Mac OS X 10.4.9

Już mam nowy sytem operacyjny. Apple opublikowało właśnie Mac OS X 10.4.9, czyli prawdopodobnie ostatnią przed premierą Leoparda (10.5) aktualizację Tigera.

Paczka ważyła 163MB i zawierała dosyć imponującą listę poprawek - choć to w sumie drobiazgi. Jakichś gigantycznych zmian nie wypatrzyłem. Potencjalnie przydatne mogą być poprawki w obsłudze urządzeń Bluetooth, dodanie szyfrowania WPA2 oraz obsługa plików RAW.

Restart nowego systemu trwał baaardzo.