O czym chcesz poczytać na blogach?

Leonidas

baba-o-filmach.blog

Końcu oddać ją na użytek paskudnego mnicha, który jak nam oznajmia narrator, również posiada nieprzebrane zasoby testosteronu i tylko tak, całując „te piekne ciało”, może dać mu upust.

Natomiast król Persji, Kserkses wypadł w filmie niczym, za przeproszeniem, z berlińskiej parady gejów. I tu wydaje mi się, że Amerykanie przesadzili. Jak by nie było, za niedługo na amerykańskiej liście państw, którym trzeba będzie pokojowo pomóc odnaleźć się we współczesnej rzeczywistości, pierwsze miejsce ma zająć Iran właśnie. Nie ma co ładna prowokacja!(podobno Irańczycy naprawdę poczuli się urażeni wizerunkiem swoich przodków w filmie). Leonidas to kwintesenscja męskości, bohaterstwa i szlachetności, a Kserkses to nieprzymierzając jakiś dziwoląg (jak na ówczesne czasy), pół chłopa pół baby (nie znoszę słowa "ciota"), żebrzącego o uklęknięcie (sic!) i ocierającego się przy tym nieprzyzwoicie o męskiego wodza Spartan oraz spiskującego przeciwko niemu za pomocą zdrad i kalek. Wstyd! Tylko komu? Hm.
A już końcówka filmu, gdy jakiś spartański niedobitek, w zastępstwie ubitego Leonidasa bieży rozwścieczony prosto na nas, z okrzykiem „zwyciężymy mistycyzm i tyranię” jest żenująca, tym bardziej, ze jak wiemy Sparta jako państwo zniknęła z powierzchni Ziemi. Tylko nie.

*Sekret Dejmona* - Onet.pl Blog

 

Plebania.

 

Heidi:

Co to za syreny ?

 

Żoze:

Ło matko, może się coś chłopakom stało !

 

Pep:

Szybko, trzeba im pomóc !

 

Elena:

To szaleństwo !

 

Król Leonidas:

aartecki.blog

           
            
Jak wiadomo przestępstwo zaniechania i tak dosięgło Piłata. Wkrótce po ukrzyżowaniu został pozbawiony urzędu i władzy. Dylemat podjęcia decyzji oraz asertywności prześladuje nas od początku istnienia człowieka. Miliony istnień, narody „zmieciono” z historii ludzkości tylko przez fakt, że ktoś podjął „wygodną” dla siebie decyzję. Oglądałem ostatnio film w TV pt. „300”. Fabularyzowaną opowieść bitwy Sparty z przeważającymi siłami perskimi w wąwozie Termopile. Trzystu spartan pod wodzą króla Leonidasa dzielnie opierało się milionowej armii Kserksesa. Nie o bitwie chcę tu pisać oraz o waleczności spartan, ale właśnie o przestępstwie zaniechania, jaką wykazał się przekupiony Senat Sparty, który nie poparł Leonidasa, i zostawił na z góry przegranej pozycji. Kto wie jak by się skończyła wojna z Persją gdyby cała Grecja przeciwstawiła się najeźdźcy? 
           
            
Bliższym naszych czasów przestępstwem zaniechania, „umycia rąk” był brak reakcji mocarstw europejskich na rozbiór Czech oraz.

Masagratorzy VideoBlog

18 Kwiecień 2010 o 09:56

Recenzja jest dobra, ale to nie była oryginalna sparta!

Odpowiedz
 • 4. Jacob  |  18 Kwiecień 2010 o 11:31

  mało tego to nie było nawet oryginalnych 300!

  Odpowiedz
  • 5. Werido  |  20 Kwiecień 2010 o 16:03

   Heheh sorki, nawet nie zauważyłem że to nie 300. Ten film na końcu ma humorystyczne sytuacje- tak mi mówił kolega xD

   Odpowiedz
 • 6. justlucek  |  18 Kwiecień 2010 o 19:51

  Teraz to nawet Lucek się nie dziwi, że Leonidas się wkurzył… kto w Sparcie zapuszczał włosy?! Znudziła mnie gra na IPhonie a.

 • ptaszyca blog

  Że zaraz będzie widać miasteczko. I dom. Że jeśli jest w Belgii... że jeśli akurat... że może przypadek zadziała dalej...
  Westchnęłam sobie w duchu i stwierdziłam, że lepiej nie. Lepiej zostawić wspomnienia na swom miejscu i nie konfrontować ich z rzeczywistością. On a prix un coup de vieux tous les deux... więc po co? Niech ja sobie pozostanę w pamięci ta sprzed 12 lat :-)
  Hotel - marzenie. I porządna kuchnia.
  Miasto przypomina jeden wielki plac budowy. Tu naprawiają, tam burzą, tu wznoszą. Zmiana numeracji linii metra. Parę sklepów padło. Ratusz wreszcie bez ochronnej siatki -  jakoś doczyścili.
  Koło antyków - nie ma Leonidasa. Boże, a jeśli sklep mamy też zbankrutował? Nie. Jest. Stoi. Ulga.
  W prawo. Przecież tam też był Leonidas. Jest :-) Co za szczęscie.
  W gazetach pełno wieści o świńskiej grypie, ostatnio nazywanej "meksykanką". Pięć przypadków. Hospitalizowani.
  Księgarnia "Les tropismes" na swoim miejscu :-)
  Wyjeżdżałam ze ściśniętym sercem. Chcę wrócić.
  W domu - kontrast. Inna rzeczywistość. Imininy Kijanki - bardzo udane, ale przylazła ciotka mocno zaiębiona, od progu zawiadamiając radośnie, że u nich w domu grypa. Rezultat: jest noc i mała kaszle jak dorożkarska szkapa. Pewnie się zaraziła, łapie wszystkie.

  AkumulatoR - trochę zakurzony aczkolwiek nadal sprawny

  Odcinając to i owo, krew tryskała jak w Mortal Kombat jednak ze świecą w ręku szukać choćby kropli krwi na walczących chociaż po takiej bitwie powinni być czerwoni od stóp do głow (nawet ładnie by to wyglądało na ich imponująco umięśnionych, nagich oczywiście, torsach). Ale tego się nie czepiam. W końcu to komiks jest. Bojowe słonie też były fajne. Co prawda podobno ranny słoń wpada w szał i pędzi przed siebie tratując wszystko jak leci (kilkudziesięciu Spartan spokojnie by wbił w glebę użyźniając ją przy okazji) ale widocznie w tym filmie słonie były zaopatrzone jedynie we wsteczny bieg. W sumie to wszystko szczególiki są. Tak jak ten, że w trupie Leonidasa naliczyłem się około dwudziestu strzał mimo że po przyjęciu na klatę takiej chmurki, jaką dane nam było widziec w jego ostatniej scenie, nie powinno być w jego zwłoku 10 cm^2 gołego ciała. Ale wtedy nie byłoby takiej patetycznej sceny końcowej, czyż nie? Dobra nie czepiam się już bo nie ma sensu. Film ten nie jest na pewno filmem stulecia ani dekady a wątpię, czy zostanie wybrany chociaż filmem roku. Leonidas jednak dobrze obmyślił wysłanie posłańca z opowieścią. "Niech o nas pamiętają". To mądre słowa. Świat powinien pamiętać o tej bitwie. O filmie jednak można bez wyrzutów sumienia szybko zapomnieć.

  Ps. Sorry Misiaczki,.

  slodkapolsko.blog

  Bez ognia, bez dekretów i ukazów – setki tysięcy przybyszów z całego świata! Ludzie stawali się Polakami w czasach, kiedy nie mieliśmy własnego państwa, własnego rządu, własnych praw, własnego szkolnictwa. Przez 123 lata Polski nie było na mapie świata, a my i tak rozszerzaliśmy polskie wpływy! Polska kultura miała ogromną siłę przyciągania! Polakami stawali się ludzie wszystkich stanów – chłopi, mieszczanie, szlachta, a nawet arystokracja. A wszyscy mówili po polsku. Po tamtych czasach zostały nam zbory, kościoły, meczety, synagogi, cerkwie. Wspaniałe, wspaniałe państwo panie doktorze i wspaniali ludzie. Mamy nasze polskie Termopile i naszego Leonidasa. Kapitan Władysław Raginis, dowodząc oddziałem 720 żołnierzy w kampanii wrześniowej 1939 stawił opór 42-tysięcznym siłom niemieckim. Aby podnieść morale podkomendnych, złożył przysięgę, że nie opuści żywy stanowiska. I gdy miał skapitulować rozerwał się granatem.. Wie pan, że pomimo naszego nienajlepszego stosunku do Żydów, to myśmy najwięcej Żydów uratowali? I tylko w Polsce za ukrywanie Żyda rozstrzeliwano.. Jedno nazwisko chociażby: Irena Sendler - uratowała ponad tysiąc żydowskich dzieci.
  Doktor był wyraźnie poruszony.
  - To czego ty chcesz Maks? Powiedz proszę.. Raz powiedz czego byś chciał?!
  Maks podszedł do.