O czym chcesz poczytać na blogach?

Leniwiec

Leniwiec na zakręcie

Pewnie, że można. Tylko dla Leniwca z nadmiarem cech porządkowych nie jest to takie łatwe.

Ale nic tam, dziś mamy ostatni dzień długiego weekendu, jest godzina 12:13 i chyba czas wstac z łózka, co......

Miłych majowek, bo maj dopiero się zaczyna...

Leniwiec na Zakrecie

12:18, alkaprim8
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 lipca 2007
Leniwa przerwa

Po bardzo długiej przerwie Leniwiec powraca. Czy jest mniej Leniwca w Leniwcu trudno ocenić. Czy Leniwiec się zmienił- pewnie trochę tak, przecież każdy dzień nas zmienia.

Leniwiec ma teraz na glowie bardzo ważne sprawy do załatwiania, wiele do przemyslenia i wiele do poczytania, analizowania, dlatego nie ma czasu dzieliś się myślami swymi z tymi, co czytają jego wypowiedzi.

Ale to mu nie przeszkadza zupełnie.

Życze miłego wtorku.

Leniwiec

14:59, alkaprim8
Link Dodaj komentarz »
.

Zapiski antropologa. - Onet.pl Blog

Nad tym długo i zdaje się, że szczęście absolutne, totalne, to mrzonka; nie da go  miłośc która przemija, a nawet jeśli trwała, to szczęście zatrują trudy życia - zawsze cos się zdaży, co może nas zmartwic czy załamac.
 Tak to szczęście moje kulawe, zabrałem ze sobą na trzyletnią wyprawę, przed wyjazdem jednak zadbałem, aby ktoś doglądał mojego ogrodu, tym kimś był sąsiad, który przełamując swoją niechęc do mnie, zaczął mnie odwiedzac - nie wszystkich jedną miarą mierzyc, nie wszystkich.

 

Brazylia to kraj, który zamieszkuje pewien gatunek leniwca którym się zainteresowałem, antropolog i leniwiec? - tak jest, ten zagrożony gatunek Leniwca brodatego, rozmnażał się ponoc w sposób, który do złudzenia przypominac miał zachowania seksualne pewnego gangu z przedmieśc Chicago. Amerykańska policja nie mogła opanowac tej zamkniętej grupy przestępczej, członkowie gangu nie pochodzili z rekrutacji - oni się rozmnażali, nie można było ich rozgryźc, bo nikt nie miał do nich dostępu, byli całkowicie odizolowani od społeczeństwa, przestepstwem ich było właśnie to, że się izolowali i nie mogli przez to podziwiac laureata Nagrody Nobla. Służby specjalne podłożyły pluskwę, dzięki której zarejestrowano takie oto nagranie; "Chodz do mnie, wezmę cię jak.

snobbitch: Nie lubcie mnie, jeśli nie chcecie…

Się!

Komentarzy: 0 Teoria spiskowa leniwców… 2009-10-26 Mam teorię, że leniwi ludzie to tak naprawdę najwięksi pracusie. Dzieje się tak, ponieważ leniwy człowiek chce mieć dużo czasu wolnego, robi więc wszystko jak najszybciej i jak najwięcej, żeby mu wszyscy dali święty spokój i żeby mógł sobie w końcu poleniuchować beztrosko na kanapie. Leniwiec szybko rozprawia się z wyznaczonymi zadaniami, aby sobie skrycie poczatować, czy poczytać coś w necie. W domu leniwiec sprząta na bieżąco, zmywarka i pralka chodzi codziennie, bo on dobrze wie, że częste sprzątanie jest krótsze i mniej upierdliwe, co w rezultacie powoduje znaczną oszczędność czasu, który można poświęcić na słodkie lenistwo. Mało tego, leniwiec ma czas żeby zadbać o siebie, jest zawsze pachnący, zadbany i wzorowo odziany, co powoduje, że inni myślą, że: A: w pracy nic nie robi, tylko pije kawę B: w domu ma sprzątaczkę, prasowaczkę i kucharza, tudzież robota wieloczynnościowego. Cóż więc pozostało naszemu.

zeremie.blog

Skrócie - ma być wierszem, bo jak nie wierszem, to nie oda. Jednakże w dobie zastępników, produktów czekoladopodobnyci i pseudopoetów, którzy, nie znając interpunkcji i nie chcąc jej się nauczyć, stworzyli wiersze białe (ach, tak, oczywiście, to taka wizja poetycka, artystyczna i w ogóle, a ja ich nie rozumiem, bom wieśniak i Bober z Żeremia rodem), stworzę również własną wizję ody, która wierszowana nie będzie, nie będzie pisana podniosłym stylem, a już tym bardziej nie będzie charakteryzować się śpiewnością i melodyjnością. Bo nie. I ch*, jak zwykł mawiać pewien... ktoś.

Skupmy się na leniwcu. Znów, za Wikipedią: leniwiec - ogólna nazwa dwóch rodzin z rzędu szczerbaków: leniwcowatych (Bradypodidae) – nazywanych również leniwcami trójpalczastymi – i Megalonychidae, do których zaliczane są leniwce dwupalczaste.
Są to średniej wielkości, nadrzewne zwierzęta z mocnymi kończynami, opatrzonymi bardzo długimi pazurami, na których poruszają się grzbietem w dół, zwisając z gałęzi drzew. Środkowe człony palców są zrośnięte. I o ile możemy powiedzieć... że...tak... etcetera... (to już nie leniwiec, to Drozd czy tam inne ptaszydło).
Tak więc budzi się we mnie zwierz. Zwierz groźny i niebezpieczny.