O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Lektury

lektury szkolne

10 stycznia 2011
Antoniusz i Kleopatra William Shakespeare

Antoniusz i Kleopatra

Szekspirowska historia tragicznej miłości egipskiej królowej Kleopatrzy i rzymianina Antoniusza. Skomplikowana historia miłości, z trudnymi wyborami pomiędzy uczuciami dwojaga bohaterów i ich obowiązkami dla kraju. Akcja rozgrywająca się w starożytności dodatkowo potęguje wymowę utworu.

William Shakespeare

William Shakespeare napisał "Antoniusz i Kleopatra" w 1607. To dzieło obok "Hamleta", "Makbeta" i "Otella" to jedno z najlepszych tragedii Szekspira.

William Shakespeare urodzony 23 kwietnia 1564 w Stratford-upon-Avon, zzmarł 23 kwietnia 1616. Ten Angielski poeta, dramaturg, aktor jest powszechnie uważany za najwybitniejszego pisarza literatury angielskiej.

 

Pobierz Antoniusz i Kleopatra za darmo

Pobierz lekturę za darmo z księgarni. Legalnie można pobierać wszystkie lektury. Teraz już nie ma wymówek - trzeba czytać. Szczególnie polecam twórczość Williama.

Zaczytana… | Nieśmiałe wyznania czytelniczki.

said:

Szalej, szalej :)
A po 17 latach doradzam lekturę nie tylko do końca, ale i od początku ;P

Reply
 • zacofany.w.lekturze on said:

  Stara zakładka dawno wypadła, mus zacząć od pierwszej strony:)

  Reply
  • maiooffka on said:

   Tyle dobrych chęci, a tu już na starcie same kłody pod nogi, prawda? ;)

   Będę wyglądać wrażeń z lektury, a tymczasem zacznę już budować nową teorię czytelniczą: o francuzofilach i.

lektury mola

Pieniądze, zdając sobie sprawę, że to łapówka dla kogoś w ministerstwie. W ten sposób staje sie posiadaczką ponad dwóch milionów euro, ale musi się ukrywać. Pływa samotnie jachtem po Morzu Śródziemnym, kiedy nagle czyta w niemieckiej gazecie o swojej śmierci. Rozumie w jednej chwili, że jej spokój dobiegł końca...

Jej losy w jakiś niepojęty sposób łączą się z oskarżeniami jednego z niemieckich miliarderów, którego polski gangster oskarża o zlecenie mu zabójstwa Małgorzaty. Akcja zaczyna nabierać tempa, dzieje się w kilku krajach Europy, pojawia się też wątek miłosny. Nie chce zdradzać więcej, żeby nie psuć lektury, ale zapewniam że warto sięgnąć po tę powieść. Czas spędzony na lekturze na pewno nie będzie czasem straconym, a miłośnicy gatunku będą po prostu zachwyceni.

Osobiscie uważam, że Nie szukaj mnie to najlepszy polski thriller w tym wieku, naprawdę. Nie umiem tego za bardzo wytłumaczyć, ale w tej powieści jest wszystko to, co tak bardzo pociąga nas, czytelników, w tłumaczeniach anglosaskich  bestsellerów. Bardzo często w polskich książkach sensacyjnych mamy jedynie polskie realia albo europejskie czy nawet bliskowschodnie realia całkowiecie papierowe, najwyraźniej pochodzące spod pióra ludzi nie.

Internetowa Ksiegarnia

Pojawił się prosty sposób na szybkie i przyjemne przyswajanie literatury i lektur, które każdy znać powinien . Szczególnie zainteresowani tą formą będą zapewne uczniowie, którzy raczej niechętnie podchodzą do konieczności brnięcia przez setki stron lektur. Nawet jeśli są to najważniejsze arcydzieła literatury światowej. Tym sposobem pewnie zainteresują się również osoby, które nie muszą, ale chcą uzupełnić braki w lekturze. Powszechnie wiadomo jednak, jak trudno znaleźć czas na choćby kilka chwil z ciekawą powieścią. Wyjściem z sytuacji, zarówno dla jednych jak i drugich są... książki audio. Dokładniej rzecz biorąc lektury szkolne oraz najznakomitsza literatura w formacie mp3. Taka książka, to nic innego jak nagranie, zawierające pełną treść lektury, czytanej przez lektora w sposób przyjazny dla ucha i wprowadzający słuchacza w świat poznawanej właśnie powieści. Dzięki takiej książce do słuchania, nauczycielom i rodzicom na pewno łatwiej będzie przekonać uczniów do sięgnięcia po pełne wersje lektur, zamiast wszechobecnych bryków i opracowań. Kto wie, może po wysłuchaniu ciekawej opowieści sami chętniej sięgną po wersję „do czytania”? Wszystkim „zapracowanym” miłośnikom literatury pięknej z kolei łatwiej będzie.

Lektury szkolne

Just me - Onet.pl Blog

To ja nie jestem stworzona do koegzystencji z innymi ludzmi albo to oni są tak niewyobrażalnie trudni.

Wiem nawet,kto pójdzie na początek :/

Nie mam jakoś narazie weny na tego bloga.W pełni wciąga mnie życie szkolne,pozaszkolne i lektura "Przed świtem",którą gorrrąco polecam.Jest jedwabista ;)

path
2 - smacznego!

Vatelema

Pokoju. Moim oczom ukazuje się potworny bajzel, którego winne może być tylko młodsze rodzeństwo, bo przed wyjazdem posprzątałam.

- Niziołki! - wołam. - Macie tu w tej chwili przyjść i posprzątać.

Zjawiają się i bez słowa zbierają swoje zabawki, przybory szkolne i inne badziewia. Po chwili zauważam, że na łóżku leży dziwne tekturowe cóś.

- Hej! Zostawiliście coś!- mówię.

- Nie. To jest dla ciebie! - odpowiada brat.

- No dobrze, ale co to jest?

- Tarcza!

- ?

- Żebyś miała czym.

Pisania. Z drugiej strony nie potrafiłabym zniszczyć swoich zapisków - to tak, jakby zabić siebie. Na szczęście znaną osobistością nie jestem, więc raczej nikt nie połasi się na wydanie mojego diariusza, ale strach zawsze jest.

Do powyższych myśli natchnęła mnie lektura Dzienników Dąbrowskiej.

A, tak. Skończyłam wreszcie czytać najnudniejsze dzieło wszechczasów, jakim są Noce i dnie. Przez tę powieść rzekę zaczęłam się zastanawiać nad kondycją psychiczną i intelektualną ludzkości. Błagam,.