O czym chcesz poczytać na blogach?

Leki

Kefir 2010 – szczepionki, pneumokoki, HPV, terroryzm władzy, media i społeczeństwo, NWO i polityka

Była „The Epidemic of Mental Ilness: Why?” („Epidemia chorób psychicznych: dlaczego?”), a druga – „The Illusion of Psychiatry” („Iluzja psychatrii”). Angell napisała swój artykuł w formie recenzji trzech ważnych książek, jakie ukazały się w ostatnim czasie w USA, poświęconych ciemnej stronie współczesnej psychiatrii. Każda z nich kładzie nacisk na nieco inne aspekty funkcjonowania tej profesji. Oto one:

  • The Emperor’s New Drugs: Exploding the Antidepressant Myth, Irving Kirsch, Basic Books, 2010. (Nowe leki cesarza, obalając mit antydepresantów)

  • Anatomy of an Epidemic: Magic Bullets, Psychiatric Drugs, and the Astonishing Rise of Mental Illness in America, Robert Whitaker, Crown, 2010. (Anatomia epidemii: magiczne pociski, leki psychiatryczne i zadziwiający wzrost liczby chorych psychicznie w Ameryce)

  •  Unhinged: The Trouble with Psychiatry—A Doctor’s Revelations About a Profession in Crisis, Daniel Carlat. Free Press, 2010. (Stuknięci: kłopoty z psychiatrią –.

gryzonie blog

Przez wirusy i bakterie między innymi mykoplazmozy.

- Mykoplazmoza jest bakterią charakterystyczną dla gryzoni, głównie szczurów. Sama w sobie nie jest groźna jednak w połączeniu z obniżoną odpornością bardzo sprzyja chorobie a nawet wywołuje wówczas infekcje. Rozpoznanie - obfite wycieki porfiryny (czerwonej wydzieliny) z okolic nosa i oczu, osłabienie, kłopoty z oddychaniem, niekiedy dochodzi paraliż tylnych łapek oraz problemy z utrzymaniem równowagi. Mamy pewność co do wystąpienia Mykoplazmozy dopiero wówczas, gdy okazuje się, że żadne leki na płuca nie pomagają.
Zaczęsto stosować na szczurach Enrofloxacin, który okrzyknięto nawet cudownym lekiem na Mykplazmozę, niedaleko później okazało się jednak, że substancja owszem, zalecza jednak wywołuje nawroty choroby w niedługim czasie po odstawieniu dlatego wraz z Enrofloksacyną zaleca się stosowanie razem z Doxycykliną. Doxycyklina jest antybiotykiem bakteriobójczym, pokrewnym Tetracyklinie jednak nowszym od niej, działa aktywnie przeciw Mykoplazmozie, PODCZAS KURACJI TYM LEKIEM NIE WOLNO PODAWAĆ PRODUKTÓW MLECZNYCH. Dodatkowo zaleca się dłuższe.

NIE BIERZ BEZMYŚLNIE!

Klient, bo przed zakupem niektórych środków nie musi już biegać do lekarza. Kilka preparatów na przeziębienie i kaszel po zdjęciu z listy leków wręcz potaniało o 5-15 proc., bo przy większej sprzedaży producenta zadowoli niższa marża. W większości przypadków objęcie suplementu takimi samymi wymogami, jakie obowiązują leki, nie miałoby zresztą sensu, skoro produkt zawiera tylko znane od lat i bezpieczne dla konsumenta składniki.

Po co ci to?

Problem w czym innym. Przeciętny Polak nie widzi dziś większej różnicy między lekiem bez recepty a np. czekoladą. Dwa lata temu dr Ewa Ulatowska-Szostak z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przebadała klientów wielkopolskich aptek pod kątem wrażliwości na siłę reklamy. Nawet w regionie słynącym z rozsądnego wydawania pieniędzy aż co druga osoba przyznała, że reklama pchnęła ją do zakupu leku bez recepty czy suplementu, którego nie potrzebowała. Niewiele mniej, bo 40 proc. ankietowanych, stwierdziło przy tym, że preparat nie wykazał oczekiwanego oddziaływania, a czasem efekty spożycia były wręcz szkodliwe! Słowem, do.

O tym co dzieje sie z receptami

A doktor zalecił Plavixi kazał na pewno to. Na odsiecz pani technik przyszła koleżanka jej i tak babunie omotały, że z Klopidixem wyszła. Zadzwoniła do lekarza. Ten się mocno wzburzył, zadzwonił do apteki, z propozycją, ze może sami będą leczyć pacjentów, zabiegi wykonywać, odpowiedzailnośc za to brać itp - skwitowano go - "możemy wydac co chcemy, a pana zobowiiązania wobec firm nas nie obchodzą" Ci pożal sie boże farmaceuci nie mają pojęcia co robią. Lekarz robiąc koronarografie widzi w czasie rzeczywistym jak działa oryginał tego leku, a jak generyk. Te leki sa z grupy w zasadzie ratujących życie. To dlatego dobre oddziały kardiologii interwencyjnej mimo trendu do oszczędzania na lekach - stosuja wyłącznie ORYGINALNY Klopidogrel, ponieważ ni epowoduje niespodzianek. pamiętam jednak, kiedy pojawiły sie generyki na hurra oddziały rzuciłay sie na tańsze leki - a tam "schodzi" tego masa więc oszczędności mogły byc duże. Jednak szybko wrócili do leku oryginalnego, płacąc więcej. Ciekawe czemu.... czyzby generyk to nie to samo....

Pacjencie. Mimo wielu porządnych aptek, porządnych farmaceutów - za zasadę trzeba.

Zielnik zielników

Przęsłka

Cauda equina, Karzenwadel

Marcin Siennik, Zielnik, księgi pierwsze, Część pierwsza, Rozdział 51

A
Przęska ziele o którym Awicenna w wtórych księgach kapitulo o przęsłce mówi: iż jest ziele, które roście na dolinach, którego głąbie jest czcze, a.