O czym chcesz poczytać na blogach?

Lęk wysokości

SasuNaru już na zawsze! XD XD - Onet.pl Blog

- W... wysoko!

Sasuke patrzył na niego z błysnęło w oku i powiedział.

- Naruto...? Czy ty masz... lęk wysokości?

Po tych słowach na twarzy czarnookiego chłopaka pojawił się cwaniacki uśmiech a po twarzy blondyna zaczęły spływać kropelki potu!

- N....

Ćwiczenia

Czynności serca, silnymi potami, trudnościami w oddychaniu i innymi objawami, które mogą być niesłusznie traktowane jako zawal serca.

Badania diagnostyczne

Najbardziej istotnym kryterium diagnostycznym jest fakt, że dana osoba odczuwa ciągły lęk w sytuacjach wywołujących zazwyczaj niewielki niepokój. Lekarz lub psychoterapeuta może stosunkowo łatwo ustalić rozpoznanie konkretnej fobii, prosząc pacjenta o szczegółowe opisanie jego przeżyć (i lęków). Nawet, jeżeli chory zdaje sobie sprawę z nierealności.

Kontrolowania takich reakcji organizmu pojawiających się w momentach silnego lęku. Jak przyspieszenie czynności serca czy podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi.

Hipnoza

Jest ona szczególnie skuteczna w leczeniu fobii swoistych, takich jak lęk wysokości. W czasie seansu hipnotycznego pacjent jest uczony, jak sobie radzić w przypadku wystąpienia lęku. Na przykład osoba z lękiem przed podróżami lotniczymi powinna wyobrażać sobie, że siedzi w fotelu pilota i w pełni kontroluje przebieg lotu. Niekiedy jest także.

dopisane

Nie bój się, ja sam w strachu

Posted: 03/03/2011 in Ludzie i życie
Tagi: fobia, lęk, strach
1

Lęk przed kobietami, żabami lub gryzoniami, w porównaniu z tymi fobiami, wydają się zwykłymi obawami statystycznego Kowalskiego Jeśli myślisz, że jesteś dziwny.

Co mają powiedzieć ludzie, którzy na widok piór sikają po nogawkach – pteronofobia. Są również tacy, którzy boją się lalek (pediofobia) lub zmarszczek (rytifobia). Chociaż patrząc na niektóre aktorki i celebrytki, fobia ta jest bardziej powszechna niż lęk przed wysokością…

Wysokość? Przecież ona nie zabija. Zabija zbytnia pewność siebie
http://images.cheezburger.com/imagestore/2010/9/30/36834248-9a2f-4c8f-b674-98a7a5502c5f.jpg

Moje myśli, spostrzeżenia na otaczający nas Świat

Fobie 2011-06-20

 Każdy z nas ma jakieś fobie. Z niektórymi da się żyć. Na przykład strach przed wysokością. Prawie każdy z nas ma takie fobie.
Natknełam się na wiele takich lęków. Zdziwiło mnie to, że ja mam ich aż kilka. A nawet kilkanaście:)
Moim największym lękiem jest strach przed tańczeniem (zwany: chorobofobia). Wzieło się to już od podstawówki, kiedy koleżanka olała mnie. Nie potrafiłam się w.