O czym chcesz poczytać na blogach?

Leicester college

Wonderland. [1024x768]

Bardzo. Pierwszy rozdział w celu podbudowania ego (szczególnie polecane ludziom, którzy muszą się obracać w gronie obcokrajowców z Europy Zachodniej, twierdzących, że Niemcy to Europa Środkowa, a Polska to już nie Europa [Azja też nie. Hybryda taka.]. Drugi przenosi do Oxfordu i historii St Magdalen College. Druga część drugiego rozdziału natomiast stała się moim ulubionym tekstem ostatnich czasów. Nie zdradzę więcej, wspomnę tylko, że traktuje o związku historii z literaturą. I powiem, że przeczytanie jej zajęło mi strasznie dużo czasu, ponieważ sama próbowałam tłumaczyć część.Jedynie na spotkania Film Society sporadycznie, a ostatnio zawitałam na wyświetlaniu filmu "Taking Liberties" i spotkaniu z reżyserem. Nie nudzę się zdecydowanie. W poniedziałek idę do kina na "My Nikifor". Tak. To dokładnie ten sam film o którym myślicie. Grają go w kinie przy Leicester Square w ramach festiwalu filmu polskiego. Strasznie żałuję, że "Dnia Świra" wyświetlać nie będą.

Naszła mnie dziś refleksja następująca: po co ja się zapisałam na kurs języka niemieckiego, jeśli zadań domowych nie robię, gramatyki uczę się tyle o ile, a.

OguazArch

01 marca 2007

 

Tuz przed wyjazdem wracalem z pracy z Eduardo, gdy w metrze doczepil sie do nas ubrany w prazkowany garnitur Niemiec - Reinhardt Friedrich zamieszkaly na Park Lane student University College. Po krotkiej rozmowie skad jestesmy i skad on jedzie (byl pijany ze sladami krwi z nosa na krawacie i obwodka po czerwonym winie na ustach) od razu wyczulem z kim mamy do czynienia - pieprzonym niemieckim neonazista z bogatej rodziny. Nic nie powiedzialem bo w koncu nie moge myslec stereotypowo i.

Po godzinach otwarcia - nawet nie pamietam gdzie to jest w okolicach Regents Street, ale jest to super funky urzadzony klub ze swietnym jedzeniem (sadzac po zakaskach:-).

Wczoraj bylem tez w 'Yeate's'ie i 'O'Neils'sie na Leicester Square na urodzinach kolezanki (hiszpanskie 'colega' to polskie 'kolega') - przyznam szczerze ze gdyby napisala gdzie idziemy to bym sie dyskretnie wymowil, ale poczatek imprezy byl w Soho, w Waxy O'Connor ktore akurat lubie. Leicester Square i Piccadily Circus to miejsca.

mylondon

Wpis jest ilustrowany materiałami promocyjnymi Galerii Narodowej.

Gdzie – Galeria Narodowa przy Placu Trafalgar w skrzydle Sainsbury. Stacje metra i kolejowe: Waterloo, Charing Cross, Embankment, Leicester Sq.

Godziny otwarcia: codziennie od 10 do 18 a w piątki do 21 ostatnie wejście 45 minut przed zamknięciem, (ale 45 to za mało na tę wystawę).

Ceny:

Royal

Zapraszam na kolejny spacer po Londyńskim City znów w okolice Cannon Street i Mansion House i znów do kościoła, robi mi się z tego taki cykl kościoły w Londyńskim City. Tym razem wybrałam niepozorny kościółek u zbiegu ulic College i College Hill pod wezwaniem św. Michała „Paternoster Royal”.

Nie jest to jednak pierwszy budynek kościelny na tym terenie, wcześniejszy kościół istniał tu już w XIII wieku. W.

michał florczak :: on an island

Szczęścia wystarczy dorzucić dziesięciolatka oglądającego kreskówki na czymś głośnym i przenośnym ("What did you bring for your mummy, Jimmy? Ooooh that's a really beauuuuutiful necklace!") i kontrolerkę biletów przemierzającą pociąg wzdłuż i wszeż po każdym przystanku ("Any tickets from Leicester? Any tickets from Leicester, please?") Jakoś nie wydaje mi się, żeby większość mieszkańców Leicester (czyt. "lesta") przejmowała kupnem biletu...

  "The water flowing"... rzeka Cam


Cambridge..Się więc. Z resztą, tak naprawdę, wszystkie mapy znacznie Cambridge wyolbrzymiają. Praktycznie wszędzie można przy pewnym wysiłku dostać się pieszo. Rower w mieście tej wielkości jest jednak, jak widać na załączonym obrazku, ideałem.

Tuż za Queen's College przeszedłem niewielką Silver Street w kierunku The Backs - pasu zieleni po drugiej stronie rzeki Cam, mijając tzw. Mathematical Bridge - most skonstruowany w 1749 roku przez Jamesa Essexa, praktycznie przy użyciu jedynie drewnianych kołków, bez zastosowania pojedynczego gwoździa (obecnie jest.