O czym chcesz poczytać na blogach?

Leica

MyZorki | Męski punkt widzenia. Fotografia uliczna – street photography, filmy video, styl życia, espresso

Historia pewnego aparatu, mucha i inne

Jak pewnie niektórzy z Was wiedzą – lubię stare aparaty. Dla mnie mają prawdziwego ducha. Zawsze zachwyca mnie w nich styl, mechanika i jakość wykonania. Teraz już chyba tylko Leica robi podobne i długowieczne aparaty fotograficzne.

Mamy parę takich zabytków w domu. Na pierwszym miejscu zawsze była EXAKTA VX1000 – aparat ze swoimi rozwiązaniami, wyprzedzający swoje czasy o dobre kilkanaście lat, a może i więcej. Oprócz tego to bardzo ważna pamiątka dla Mimi. To był ulubiony aparat jej Taty. Dlatego też postanowiliśmy przywrócić ją do życia. EXAKTA została rozebrana na części, wyczyszczona, nasmarowana i sprawdzona. Dostała też nową matówkę. Wszystko to u fachowca starej daty, który nie powiedział, że nie opłaca się tego naprawiać. Sprawdzone.

restinpixels | Fotografia, news, aparaty cyfrowe

1 milion dolarów.

To całkiem sporo jak na odbitkę fotograficzną. Sądzicie, że Nicolas i człowiek ze zdjęcia to faktycznie jedna i ta sama osoba?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Plotki, Uncategorized i oznaczony tagami nicolas cage, plotki, stara fotografia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Imprezy - Alchemia, Lublin, herbaty Tade Mysłowskiego, manufaktura portretowa T. Mysłowski, W. Sulisz i S-ka

Fotografii i Aparatów w klubie Alchemia przy Złotej 3 w Lublinie rozpoczyna się Hartwig Projekt. Startuje w podziemiach Muzeum Czechowicza. Z dwóch powodów. Ulica Złota to ulubiony fragment Starego Miasta często fotografowany przez Edwarda Hartwiga. Józef Czechowicz wykonał serię unikalnych zdjęć Lublina, po konsultacje często przychodził do zakładu Edwarda.

Po skatalogowaniu fotografii Lublina wykonanych przez Edwarda Hartwiga i wybraniu najbardziej charakterystycznych obrazów uczestnicy przystąpią do fotografowania. Joanna Zętar z Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN będzie robić zdjęcia Leiką Hartwiga ( w posiadaniu Julii Hartwig, poetki, siostry), Waldemar Sulisz, udostępnioną przez Pstryk.pl - Leiką M8. Do fotografowania Leiką M8 zaproszeni zostaną: Tomasz Sikora, Leszek Mądzik, Jan Magierski, Dorota Awiorko oraz ochotnicy wyłonieni podczas I Zjazdu Miłośników Starej Fotografii i Aparatów.

Zdjęcia wykonywane będą przez rok. Wiosna, lato, jesień, zima. Wykonane fotografie wejdą do albumu „Hartwig projekt”. W albumie znajdą się oryginalne fotografie Edwarda i ich odpowiedniki wykonane dziś. Z aparatu Hartwiga w wersji czarno białej. Z Leiki M8 - kolor (.

niebieskie bloki-towar importowany

Zjednoczonych Ameryki Północnej, Kanadzie, Japonii, Związku Radzieckim. Jednak sam twierdził, iż do bycia fotoreporterem dojrzał dopiero po zakończeniu drugiej wojny światowej, gdyż zaczął traktować sztukę fotografii jako narzędzie kreowania lepszego świata.


FRANCJA. Alpes-Maritimes. Vence. Luty 1944. Francuski malarz Henri MATISSE w swoim domu, "Le Reve" (c) Henri Cartier-Bresson / Magnum Photos

W reportażu Carter-Bressona ujawnia się estetyka przejrzystości i czystości. Charakteryzuje ją miedzy innymi konsekwentne stosowanie tej samej ogniskowej w aparacie Leica, głębia obrazu, relatywny brak ziarna, jednolite szarości, ta sama głębia obrazu etc.
Nie bez znaczenia pozostają również waga chwili, kult kadru, integralność wizji. Dla Cartier- Bressona ważniejsze jest samo ujęcie niż laboratoryjna obróbka zdjęcia, kadrowanie. Stąd
też słynne już w jego pracach czarne obrzeża mające za zadanie podkreślenie, iż fotografia zachowuje swój pierwotny kadr. Artysta uważał, że zmieniając kompozycję zdjęcia, niszczy decydujący moment i treść zawartą w obrazie fotograficznym.
Od 1931 roku fotograf nie rozstawał się ze.

The world of grey-eyed knight

I jest potwornie inteligentny jak na takiego smarkacza (Kamil, gdybyś znał adres mojeog bloga, mógłbys mnie zabić, ale że nie znasz to nie zabijesz!:ppp). Kamil - czyli Arric - nie znosi kieyd sie go nazywa "małym" lub "szczylem", ale taka jest prawda, 10 lat ma dopiero, to co, mam go Dorosłym nazywać?
Zresztą dobrze dla niego, ze jest jeszcze młody. Wczęsniej nauczy się życia i zrozumie parę niezrozumiałych dla dorosłych ludzi rzeczy.
Kiedy Arric załozy bloga, już widze te sikające dziewczyny - w budzie leci na niego każda po prostu, nieważne, zcy ma 12 czy 15 lat. No, moze ine tyle leic, co się nim zachwyca. "Arric to, Arric tamto..." czasem az zazdrość zżera, ze się ine jest blondynkiem o czarnych oczach z powalającym (podobno) uśmiechem. jak dorwe gdzieś jego fotę to gdzies wkleję, żeby dziewczyny częściej mi bloga odwiedząły;)
Nie, zartuję, mnei wystarczy moja Sergia. No i oczywiście the beściarska Maua i jej psióła Kofana, które wytrwale czytają te nudziarstwa, które tu wypisuję.
Dzieki Wam za to, dziewczyny:***
skomentuj (3)
2003-07-29 15:34:52 >> Oto zdjecia:


No, Kamil powinieneś mi być wdzięczny teraz -.

Nasze cienie zatańczą kiedyś walca na ściennej tapecie ...

Samej siebie, do tego co robię, jak myśle, co uważam, bo myśle że to dalej nie ma sensu, że najlepiej by było jak bym z tym skończyła...brakuje mi już poprostu czasami sił, by walczyć z tymi myślami... No ale tak bywa... W szkole jest ciekawie moje koleżanki odpowiadały sobie o swoich chłopakach tylko szkoda ze to wsyztko o cyzm mówią to netowe miłosci... bez grosza prawdy heh biedaczyska z nich :)) no ale cóz pewnie czasem troszke warto pofantazjowac ale nie rozumiem u nich tego szpanu :))) No nic natym będe kończyć musze napisac referat z histori itakie tam jeszcze zreczy. Kurcze czas szybko leic już neidługo wakacje ciesze sie strasznie :))) Wreszcie odpoczne i odespie wszytko :))) To narazie :* wszytkim pa

skomentuj (2)

19:52:55 2003-05-23

i co teraz ??
null tak naprawde nie wiem kim jesteś ale powiem ze dośc intrygujace sa te wpisy. Zmobilizowały mnie do czytania archiwum ale tak naprawde wiele nie wymyśliłam są 3 osoby a moze 2 które biore pod uwage.... cóż moze jeszcze jakas podpowiedz... ?? Wiesz szanuje Twoje zdanie na mój temat ale jesli Cie.