O czym chcesz poczytać na blogach?

Lehman brothers

andree

Wyglada na to, ze Piotrek jednak sie wyprowadzi z Angli i wroci do Polski. Nie wiele pocieszenia w tym, ze udalo mi sie odzyskac okolo £750 z zzezlomowanego Golfa. Wszak tysiace zostaly wydane a wynik inwestycji jak Lehman Brothers. To jednak tylko rozlane mleko. Trzeba patrzec sie w przyszlosc i szukac pozytywow, gdziekolwiek by sie [...]

Wojciech Bońkowski

Fałowski zdumiewał swoją wąską jak talia osy marżą. W 2007 r. sprzedawał Sacrisassi Rosso za 99 zł, Cepparello za 148 zł, czyli w cenach, po których nie tak łatwo kupić te wina w kraju produkcji. Po pięciu latach, huśtawce kursu złotego, bankructwie Lehman Brothers i łącznej inflacji 17% Winna Spółdzielnia oferuje Sacrisassi za 111 zł. To dodatkowy powód, by zawierzyć temu importerowi.

Mówiąc o winie, za rzadko mówimy o ludziach. Kwasowość, garbniki, alkohol, finezja, koncentracja, a w.

Giełda oczami inwestorów

Że coś co jeszcze wieczorem kosztowało bardzo dużo, następnego dnia rano warte było tyle co nic ?

Osobiście jestem pewien, że za kilka lat nie będę pamiętał kilku faktów, które stały się symbolem kryzysu. Nie będę pewnie pamiętał daty upadku i nazwy banku Lehman Brothers przyjmowanego jako początek całej „afery”, nie pomnę również tego, że menedżerowie gigantów finansowych i motoryzacyjnych, do tej pory hardzi i przekonani o tym, że są niezniszczalni i nieomylni, jak jeden padli na kolana i wyciągnęli ręce w stronę.

Chciwy Spekulant - taniej kupić, drożej sprzedać. Giełda, forex.

Chyba dodawac ze wszystko to bedzie sie dzialo w takich samych okolicznosciach jak w 2008 roku i na poczatku 2009 - ucieczka do dolara przy gieldowej katastrofie.

Historia zatacza kolo niby mamy juz 2011 ale juz za chwile rok 2008 powroci jak bumerang. Wtedy bylo glosno o Lehman Brothers itd tym razem paleczke przejmie prawdopodobnie strefa euro a kaliber bedzie znacznie ciezszy, nie klopoty banku czy innej firmy a KRAJU. I to nie jednego. Grecja, Irlandia, Portugalia otwieraja stawke eurokatastrofy - czy ktos dolaczy do elitarnego grona pozniej - zobaczymy..