O czym chcesz poczytać na blogach?

Legenda

Legendy Raviego o Adamie Małyszu. - Onet.pl Blog


Ravi
- Legenda o Adamie Małyszu

Polska Tajemnicza

Http://salontajemnic.wordpress.com/2011/01/15/syrenie-dziedzictwo-ludzkosci/

Japońskie legendy o królestwie boga morza mają również związek z wejściem do podziemnego świata. A to kolejna wręcz niesamowita zbieżność, gdyż tuż obok położonej na mierzei helskiej Juraty (mimo iż historia jej powstania przedstawia się następująco: http://www.happysenior.pl/turystyka/jurata—bogini-na-baltyku.html?print=1)  znajduje się właśnie miejscowość, której nazwa brzmi? HEL!

Helskie Wrota

Czy to tylko przypadek? Czym jest Hel w mitologii nordyckiej? -> link Z Helem związana jest też pewna legenda, a oto jej fragment

…..Na północny – wschód od dzisiejszego Helu, tam gdzie głębia u cypla półwyspu, znajdowało się ongiś bogate miasto, w którym panował już nie dostatek, a wręcz przepych. Mieszkający w nim kupcy posiadali własne zamorskie floty i handlowali z całym światem, obok towarów pierwszej potrzeby sprowadzając przedmioty zbytku, kosztowności i złoto. Tak dobrze się wiodło ówczesnym helanom, że z czasem zatracili wszelki umiar – uczty trwały dni i noce, zapanowała rozwiązłość. Rozwiązłość wtedy, tak jak ongiś na Sodomę i Gomorę, spadło na hel nieszczęście; w noc z 1 na 2 dzień Zielonych.

takie tam...

Aby sie od niej uwolnic musisz przekazac to zdjęcie 5 osobom przed zmierzchem. Jesli tego nie zrobisz najbliższej nocy zjawa upomni się o Twoją duszę, tak jak zrobiła to z kilkoma osobami w Teksasie, którzy nie wysłali dalej tego zdjęcia. Wszystkie zostały znalezione rankiem martwe, a sekcja zwłok wykazywała atak serca. Więc nie czekaj, tylko wyslij to jak najszybciej.

Ja w to wierzę i Ty też lepiej uwierz! Przyjrzyj się uważnie zdjęciu poniżej. Przedstawia ono sprawcę wypadku, przewiezionego do szpitala zaraz po zdarzeniu. Pod jego łóżkiem leży dziewczyna, którą przed kilkoma minutami zabił w wypadku. Legenda głosi, że ta zjawa jest kolekcjonerką dusz, która przychodzi do każdego, kto zobaczył to zdjęcie.
Teraz już nie masz odwrotu. Jestes wiezniem klątwy. Aby sie od niej uwolnic musisz przekazac to zdjęcie 5 osobom przed zmierzchem. Jesli tego nie zrobisz najbliższej nocy zjawa upomni się o Twoją duszę, tak jak zrobiła to z kilkoma osobami w Teksasie, którzy nie wysłali dalej tego zdjęcia. Wszystkie zostały znalezione rankiem martwe, a sekcja zwłok wykazywała atak serca. Więc nie czekaj, tylko wyslij to jak najszybciej.

Ja w to wierzę i Ty też lepiej uwierz! Przyjrzyj się.

Legendy, baśnie i podania Pomorza oraz Kaszub

Baśnie kaszuby legendy Opowieści podania Pomorze smołdzino
01:21, ksiegarniaslupsk
Link Dodaj komentarz »
Baśnie Regionu Słupskiego

Tytuł: Baśnie Regionu Słupskiego

Opis: Zbiór baśni i legend z regionu słupskiego zebranych przez Jolantę Nitkowską - Węglarz, wydanych w ramach serii Nasza Pomorska Mała Ojczyzna.

Gdzie kupić: prezentowanych na blogu publikacji szukaj na: www.ksiegarniaslowinska.slupsk.edu.pl

Tagi: baśnie kaszuby legendy Opowieści podania Pomorze Słupsk
01:19, ksiegarniaslupsk
Link Dodaj komentarz »
Legenda o słupskim zegarmistrzu i Północnym Wietrze

Tytuł: Legenda o słupskim zegarmistrzu i Północnym Wietrze

Opis: Kolejna z.