O czym chcesz poczytać na blogach?

Latarnia morska

sleep.blog

Na wolność w czerwcu 2004 roku odwiedziła wybrzeża Szwecji, Dani i Niemiec. Osiedliła się w Polsce. Wychowana została przez ludzi gdyż jej matka nie mogła jej karmić.

Niektóre kamienie
były dosyć oryginalne, a TYSKIE PONAD WSZYSTKIE. Albatros.
Latarnia morska w Niechorzu.

Wieczorkiem kiedy już spaliśmy, do domu ściągnął Piotrek i obudził nas mówiąc jakiego to jadł pysznego kurczaka. Po pięciu minutach znowu wpadał w zachwyt mówiąc o kurczaku. Po upływie kolejnych minut pyta się czy mówił nam jakiego.

Don Kichote poznaje Asturię

Już czasu, jak mi ktoś powiedział. Spacer wokól całego cypla zajął mi jakieś 3 godziny, ale z  racji że dopisywała pogoda, mogłam podziwiać ocean. A widoki w słoneczny dzień są naprawdę  niesamowite.

A tak  w ramach ciekawostki przyrodniczej - latarnia morska jest tak słynna, że wystepuje nawet na toi toi

Po drugiej stronie cypla znajduje się owa latarnia morska – Torre Hércules, prawdopodobnie najbardziej charakterystyczny zabytek miasta. Zbudowana przez Rzymian, jak wspomniałam wcześniej, w celu kierowania statków zmierzających do Wielkiej Brytanii, służy ludziom do dnia dzisiejszego. Obecnie.

Nocne oświecenia w łazience nad ranem

Zniknąć, bo czują sie podrzędne, bo czują się zdradzone! Co z tego, że my wiemy, że są, skoro one tego nie czują!!! Mam ochotę zalać swą przytomność, ale nie zrobie tego....Nie upadłam tak nisko, nie mogę. Musze dalej wiernie stać i oczekiwać z nadzieją, jak samotna latarnia morska w sztormie czy we mgle... Dla takiej latarni jest to cholernie trudne- nie tylko emocje pogody, która nią szarpie i próbuje zniszczyć, ale też ciągła mysl, czy statek dopłynie jeszcze do jej brzegów... Tak by chciała, aby był blisko niej, cały i bezpieczny... Chcę.

inny wymiar ziemi

Niestety jest corocznie zabierany przez morze i ma na to wpływ tzw. czynnik ludzki…

Mało też  osób zastanawia się nad historią tego uroczego miejsca. Ja za każdym razem, kiedy jestem w Jarosławcu odwiedzam obowiązkowo dwa miejsca…

Latarnia morska w Jarosławcu:

Ciekawostką jest zabytkowa latarnia morska z 1829 r. Zbudowano ją na planie koła, a przy jej wznoszeniu wykorzystano czerwoną i glazurowaną cegłę. Jest to jedna z 9 latarni na polskim wybrzeżu.Z balkonu  znajdującego się na wysokości 33 metrów, rozciąga się piękny widok na morze i dwa.

.magnolia


lipiec
czerwiec
maj
kwiecień


[inspirują]
agnieszka-anna
aliszek
anai
asia wu
batory
bea
chwilka13
decomarta
eight
filka
finnabair
fryne
jaszmurka
kayla
k maja
la.li
lamarta
latarnia morska - flickr
latarnia morska
lavandula
lula
marsza
mia_mi
moniq75k
nowalinka
nulka
pasiakowa
qlkowa
rae
rossie
slovianka
tores
uhk
yoasia