O czym chcesz poczytać na blogach?

Lata 80

Blog Ada2009

Wróciły getry, spodnie rurki, debilne plastikowe przepaski i daszki na głowę oraz idiotyczne zestawienia kolorów. A wszystko w rytm przebojów Kombi, Sandry i Modern Talking, którzy po wieloletniej hibernacji są znowu na estradach w roli upiorów minionych czasów. I na tym sprawę z powrotem mody lat 80. bym zamknął, gdyby nie jeden szczegół: masochizm rasy ludzkiej, który (bo nie wierzę, że co innego) pcha nas do tej stylistyki.

Pół biedy, jeśli w kostiumy a la lata 80. przebierają się nastolatki. One mogą nie pamiętać epoki, w której Anna Jurksztowicz śpiewała w Opolu piosenkę "Diamentowy kolczyk" w plastikowych klipsach. Ale my, stare konie, powinniśmy mieć więcej rozumu. Te makijaże jak podbite oko. Te tapirowane fryzury jakby piorun strzelił, a lokówka.

7 dni – prawdziwe wyzwanie to poznać Świat

Pochodziły także lekarstwa, mleko i odżywki dla niemowląt, a nawet nasiona.

Większe pieniądze, mniejsze zakupy

Brakom, czyli załamaniu równowagi rynkowej, miały przeciwdziałać podwyżki cen, wówczas głównie urzędowych. Zaczęły się dwa miesiące po wprowadzeniu stanu wojennego i trwały przez całe lata 80.

W 1982 roku ceny wzrosły o 101 proc., w następnych latach zwiększały się rocznie o 15 – 25 proc., a w roku 1988 już o 60 proc. Wskaźników inflacji wtedy nie ogłaszano, zresztą tak naprawdę nie było po co: żeby obliczyć je w zgodzie z rzeczywistością, należałoby wziąć pod uwagę także “górkę”.

♥ ♥ ♥ Blog zakręconej 10-latki ♥ ♥ ♥

Jej lekcje. Chwile się z nią pobawiłyśmy. Odprowadziłam Monie do domu. Poszłam do domu. Weszłam na kompa. Przyjechała mama. Pojechałyśmy (Ja i mama) do babci. Tata przyszedł do babci. Kiedy wracaliśmy (Ja, mama i tata) od babci zajechaliśmy do biedronki. Tata kupił mi grę „Julia podróż do przeszłości Kolorowe lata 60-te”. Kiedy wróciliśmy weszłam na kompa. Zainstalowałam grę. Chwile pograłam. Teraz pisze. Kończe
PaPatki    

Komentarzy: Dziś na obiad było mięso, ziemniaki i marchewka gotowana. Zjedliśmy obiad. Poszłyśmy (ja i Monia) do domu (każda do swojego). Kiedy szłam do domu akurat przyjechała mama. Pojechałam do babci do sklepu. U babci w sklepie się nudziłam. Potem pojechałyśmy z mamą na trans. Potem pojechałam na trans. Na transie ćwiczyliśmy „Lata 80”. Dostaliśmy już stroje do „Lat 80”. Pojechałam do domu. Przypadkowo dowiedziałam się o jakimś plakacie. Zadzwoniłam do Moni. Umówiłyśmy się na sobotę. Potem.

Moda lat 60., 70. i 80.

i obrazek 5]. Odzież haftowana, zarówno własnoręcznie, jak i sprowadzana z Meksyku lub Indii, także cieszyła się aprobatą społeczeństwa.

Późne lata 70.

Panowie zaczęli ubierać się w trzyczęściowe garnitury (które były dostępne w oszałamiającej wprost gamie barw) o szerokich klapach, rozszerzanych spodniach i wysoko podniesionych kamizelkach. Krawaty stały się szersze i jaskrawsze, a kołnierze - dłuższe.

1. Kobiety w spódniczkach mini na weselu, ok. 1972

2. Wraz z początkiem lat 70. spódniczki mini osiągnęły ogromną popularność

3. Zdjęcie rodzinne z 1975 przedstawiające codzienny ubiór z tamtej dekady

4. Aktorka Raquel Welch w stroju stylizowanym na lata 40., 1979

Tłumaczenie: PB

Lata 80. już wkrótce!

Kissiakowo - - bloog.pl

Zadumy, skrajnych łez i rozpaczy, że już późno (późno w sensie zaraz wrzesień, a obrona we wrześniu, a pracy mgr nie ma napisanej), roczniki zostały wydobyte z dnia szafy i przeniesione do salonu, gdzie teraz rozpakowane zajmują pół podłogi. Pokój zaś napawa się smrodkiem rodem ze starej biblioteki (bo owe egzemplarze są z lat 80. XX wieku, a już same lata 80. wskazują, że wiekowe, a zważywszy na fakt, że są to lata 80. XX wieku, czyli z zeszłej epoki jak nie patrzeć, wiekowość ich wzrasta, a co wiekowe, to swój zapaszek ma). Pozostawiając jednak wiek i pochodzenie, obudziwszy się, że już późno i przebiegłszy po pokoju jak królik z „Alicji w krainie czarów" tłumiąc w.

Moje lalki Barbie

Pomocne w identyfikacji mogą być dziurki po kolczykach w uszach i dziurka w prawej dłoni po pierścionku.

To by było na tyle. Mam nadzieję, że ktoś będzie znał tą lalkę, bo bardzo mi się ona podoba :>

 

Tagi: barbie lata 80 Mattel niezidentyfikowane lalki
21:59, karen67
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 11 kwietnia 2011
Western.