O czym chcesz poczytać na blogach?

Lambda

Tylko dla miłośniczek biżuterii

  1. Nigdy nie dopuszczaj do kontaktu rzemienia z kosmetykami i innymi preparatami zawierającymi alkohol (np. perfumy);
  2. Unikaj częstego przesuwania elementów srebrnych na rzemieniach, ponieważ osłabia to rzemień i powoduje, że staje się on “postrzępiony”;
  3. Ostrożnie czyść elementy srebrne – uważaj by nie trzeć szmatką rzemieni.
  4. Co jakiś czas rozetrzyj w zwykłej chusteczce higinicznej niewielką ilość nawilżającego kremu (nie perfumowanego, bez alkoholu) i delikatnie przetrzyj nią rzemienie (staraj się omijać elementy srebrne oraz minerały).

Biuroserwis – artykuły biurowe i szkolne – blog

materiałów eksploatacyjnych. Proces wytwarzania tuszy i tonerów przebiega w zgodzie z normą ISO 9001:2000. Certyfikat ten daje gwarancję wysokiej jakości produktu oraz zaświadcza o stosowaniu systemu kontroli w każdym stadium produkcji. Produkt gotowy do sprzedaży poddawany jest jakościowym i wydajnościowym testom. Sprawdzanie materiałów eksploatacyjnych przeprowadzane jest w oparciu o normy ISO/IEC.

Produkty w charakterystycznych żółtych opakowania można kupić na terenie całej Polski. Od niedawna Lambda sprzedaje swoje produkty w takich krajach jak: Czechy, Słowacja i Ukraina. W niedalekiej przyszłości zamierza pokazać się klientom całej Wspólnoty Europejskiej. W kraju dystrybucją detaliczną zajmują się najczęściej: sklepy papiernicze, komputerowe i biuroserwisy.

libra78 blog

Strona główna Dlaczego niebo jest niebieskie?
Jest to efekt rozpraszania światła słonecznego przez ziemską atmosferę. Analogiczne zjawisko zachodzi dla światła na dymie papierosowym i na mgle, gdzie fotony zmieniają trajektorię w chaotyczne kierunki i powodują wrażenie ,,świecenia'' takiej zawiesiny.


From: "Łukasz Balewski"

Niebieska cześć widma jest rozpraszana o wiele bardziej niż pozostałe składowe, bo stopień rozpraszania zależy jak $lambda^{-4}$ (lambda do potęgi -4), czyli im mniejsza długość fali tym większe rozpraszanie na cząsteczkach atmosfery.


From: Mariusz Debicki

Temat, dlaczego niebo jest niebieskie, a niekiedy czerwone jest opisany w niemal każdym podręczniku fizyki traktującym o falach. Chodzi tu o rozpraszanie Rayleigha (efekt Tyndalla) na fluktuacjach molekuł. Polecam Wykłady Feymanna, lub ,,Fale'' Crawforta.

A dlaczego nie zawsze jest czerwone - warunki pogodowe są różne, czynników wpływających na rozpraszanie jest wiele, zanieczyszczenia, gęstość, wilgotność, i.

adna blog


----

skomentuj (0)
2007-03-15 15:04:49 >> ehh....

Boże!!!!

Co to za kraj?


mogę Ci tylko zaufać..

i modlić się..
wierząc,
że
oświecisz ludzi
blaskiem
prawdy i miłości..
skomentuj (0)
2007-03-15 17:14:32 >> zacytuje:

Warszawa, 15 marca 2007 r.


Oświadczenie Kampanii przeciw Homofobii i Lambdy Warszawa
w związku z planami MEN ogłoszonymi przez wiceministra M. Orzechowskiego


Kampania przeciw Homofobii i Lambda Warszawa stanowczo sprzeciwiają się planom Ministerstwa Edukacji Narodowej zmierzającym do ustawowego zakazu „propagandy homoseksualnej” w szkołach (plany te ogłosił wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski na konferencji prasowej w dniu 13 marca 2007 r.) oraz z oburzeniem przyjmują deklarację zwalniania nauczycieli homoseksualnych (ogłoszona w radiu Tok FM w dniu 15 marca 2007 r.).
„Propaganda homoseksualna” to pojęcie tak samo absurdalne, jak „propaganda heteroseksualna”. Orientacji seksualnych nie można propagować podobnie jak nie można propagować koloru oczu czy wzrostu.

...

Jak niewiele wiesz... Nie znasz tego uczucia radości, kiedy trzymało się za rękę, rozmawiało. Zawsze stałeś obok...
Myślałam o Nim teraz, niedawno. Jakby przeczuwając,że... Myślałam o Nim w Święta, ale zabrakło mi odwagi, czekałam na ferie...
Spełniłam Jego życzenie, zaśpiewałam psalm... Podobno inaczej... Czułam Go, wiedziałam,że siedzi na swoim miejscu... Nie mogłam podejść, chwycić za rękę, pomóc...

Nie zmyjesz wyrzutów...".

DZIŚ zadzwoniła Babcia... Poczułam śmierć w słuchawce... Wiesz, że...
skomentuj (0)
2006-02-10 21:02:02 >> Lambda,Lambda...

"Żeby dobrze splunąć, musisz nabrać śliny prosto z duszy, nie z krtani."

Małgorzata nerwowym ruchem, przerywanym szlochnięciem, obcina kolejne pasmo włosów. Czarne nitki kołyszą się na wietrze melacholijnego snu. Dotyka pozostawionych strzępów na swojej głowie. Metalowymi nożyczkami głaszcze twarz, szyję, dekolt, posuwając się niżej... Przybliża ostrze do pępka, zatacza koło... Opada na umywalkę, okrytą włosami, miejscami skrwawioną. Rozmazuje krople krwi, wypowiadając magiczne słowa. Rudy kot przechodzi między nogami. Spogląda na niego, zbliża dłoń...
Przytula.