O czym chcesz poczytać na blogach?

Lalique

Oddam życie za najbliższych i nikt mi w tym nie przeszkodzi... - kontynuacja - Onet.pl Blog

@#@#@

Dzień mijał powoli, wszyscy mieli nadzieję, że chociaż dzisiaj wróg nie zaatakuje.  Że będą mogli spokojnie odpocząć od tego wszystkiego. Niestety jak to powiadają nadzieja matką głupich. I tego dnia Beryl wysłała swoją siostrzenicę by zaatakowała kolejne miasto oraz szukała Kryształu.

Tym razem Księżniczka nie teleportowała się ślepo do jakiegoś miasta, obrała dokładny cel.

Europa – Polska – Warszawa. W stolicy tego niewielkiego państwa miała się odbyć wystawa Kryształów Lalique i właśnie dlatego obrała sobie jako cel odwiedzenie Domoteki Warszawskiej.

aleina blog

Okolicznościach we Włoszech. Chyba rocznie.
Z okoliczności, które chociaż trochę się wyjaśniły wynika, że przyczyną są ludzkie przesądy. Bez komentarza... Przypomnę jedynie, że mamy 2007 rok, wyrażający swą liczbą wiek dwudziesty pierwszy.

MODA:

Teraz w Musee des Arts Decoratifs wystawa sukni baletowych i teatralnych Jean Paul Gaultier`a z Regine Chopinot. Niesamowite: puchate, delikatne jak koronka doły strojów przeplatane elementami sado- maso, które trochę mnie przerażają. Na dokładkę wystawa oryginalnej biżuterii z XIX wieku z m.in. srebrno- fioletowymi pawiami i żółto- rubinowymi stokrotkami Lalique
w sali obok. Można poczytać czym jest sztras, kryształ i bursztyn- zgłębić ich proces powstawania i chemiczną naturę.
Spędziłyśmy z Alicją ok. 4 godzin, nie licząc przeglądania wszystkich po kolei książek o modzie w największej jak dotąd księgarni tego rodzaju, jaką w życiu widziałam :D


by aleina | 2007-08-22 22:01:18 | skomentuj! (0)


No i operacja
W tym tygodniu.

Snilo mi sie, ze nie +.
I powiedzial to do mnie w nocy glos, który już parę razy w życiu mnie nie zawiódł. Nie wiem czyj.
by aleina | 2007-08-26 21:01:20 | skomentuj! (0)

Strange.

), bo nie widzę sensu jakiegokolwiek działania. Czysta dekadencja. Sztuka dla sztuki, życie dla życia. Tylko czasem odzywa się rzeczywistość i krzyczy, że pieniądz jest bogiem, najwyższą wartością. A ja nie słucham, uciekam w jakiś inny świat, być może nawet bardziej rzeczywisty. Bo czym jest rzeczywistość jeśli nie chwilą, która zniknie wraz z zamknięciem oczu. Mam wrażenie, że życie ucieka mi koło nosa, a ja stoję, patrzę i nie potrafię zrobić nic.

Chciałabym jeszcze dodać, na marginesie, że mam Black Tourmaline, najpiękniejszy zapach świata, czyste profanum :)
Obecnie szaleję za: Black Tourmaline, Parles de Lalique, Tea For Two, Etro Ambra. I jestem niezmiernie zadowolona z ich posiadania. Ulotność i dynamika to powód dla którego kocham muzykę i perfumy :) Najlepiej odzwierciedlają etapy życia.

PS. Mam głupie wrażenie, że tylko Hania czyta tego bloga ;DMuzyka na dziś: Karl Sanders - polecam.

skomentuj (4)

 

20. Peter Steele [*] 2010-04-15 23:56:33

Amerykański muzyk o polskich korzeniach, Peter Steele, lider zespołu Type O Negative.

Per Fumum dla mężczyzn

Guerlain przedstawił światu męską wodę toaletową VETIVER, ten magiczny perfumeryjny składnik, otrzymywany z korzeni haitańskiej trawy, rozgościł się w perfumerii na dobre i choć w latach 80-tych XX w. troszkę o nim zapomniano, zepchnięto go na dalszy plan, to ostatnimi czasy, za sprawą głównie niszowych twórców, wetiwer wraca do łask, nawet jako główny temat kompozycji.  Ale i rynek perfum designerskich ma się w tej dziedzinie czym pochwalić. Przykładem choćby KENZO AIR czy najnowsze dziecko utalentowanej Danieli Andrier INFUSION D’VETIVER Prady. Sporą furrorę wśród entuzjastów perfum robi też kwaśno-wetiwerowy ENCRE NOIRE Lalique (nazwany tak chyba zresztą dla zmyłki).

W poprzednim - historycznym - wpisie wspomniałem, że formuła klasycznej wody kolońskiej ulega ostatnio poszerzeniu. We współczesnych kolońskich pojawia się właśnie wetiwer, nierzadko również jako ich temat. Przykładem jest designerska Zara AGUA DE COLONIA, czy niszowe Comme des Garcons Series 4: Cologne VETTIVERU.

CdG Comme des Garcons Cologne Series 4:  VETTIVERU