O czym chcesz poczytać na blogach?

Lahti

Blog 4 niedożywionych ale szczęśliwych

Nagrałam na filmie ;) Po nasyceniu się widokiem, zrobiliśmy skoczni "papa", co najbardziej przeżywał Radek, i ruszyliśmy w stronę dworca, bo zaczynało się robić późno. Część trasy przebywaliśmy wzgórzem i nagle gdy drzewa się przerzedziły oczom naszym ukazał się chyba widok dnia... klik. Oczywiście zdjęcie oddaje jego urok w jakichś 20%. Dalsza trasa przebiegała przez stary cmentarz, który miał być ostatnią atrakcją turystyczną tego dnia, ale gonieni przez czas przeszliśmy przez niego jak burza i żaden duch nawet nie zdążył nas przestraszyć.

Odjechaliśmy z Lahti wymęczeni, ale szczęśliwi, zwłaszcza że wiedzieliśmy, że już dwa dni potem wyruszymy na kolejną wyprawę, ale o tym w następnej notce.

skomentuj (3)

Naszych wypraw część 2, czyli śnieżna Lappeenranta (Aatami) 2009-03-10 13:51:48

A więc (specjalnie sobie tak zacznę notkę, bo wiem, że nie możn tak zaczynać wypowiedzi, a co! już mam dość pisania zgodnie z zasadami), może teraz ja napiszę notkę o dalszej części naszych wypraw w głąb Finlandii. Ale zanim zacznę to powiem, że tworząc tę.

Czas na Stochomanię! - Onet.pl Blog

I Adamem Małyszem. Wówczas cały weekend należał do Orła z Wisły. "Niech ta wielka góra wyzwoli moc zwycięstwa!" Nawoływał Włodzimierz Szaranowicz podczas pierwszego z trzech konkursów w Planicy. Wołanie stało się faktem po trzykroć. Zwycięzca był tylko jeden.
  

To było piękne. Patrzę na te chwile z nostalgią. Podobny scenariusz w tym roku? To było by piękne zwięczenie kariery naszego skoczka. Wtedy Adam był w szczytowej formie. Stoczył wyścig za kryształową kulą-i wygrał go. Teraz Adam walczy o 3. miejsce. Niewiele brakuje. Czy się uda? Dowiemy się tego niebawem.

filmik z Planicy 2007
Dorotka (19:22)
jeden komentarz

13 marca 2011
PŚ w Lahti: Kamil Stoch 9.!

Skoki- PŚ, PK, skoczkowie, skocznie, konkury, gry- informacje o skokach - Onet.pl Blog

Opis Gry

Realistyczny symulator skoków narciarskich, pozwalający graczom na start w Pucharze Świata i Konkursie Czterech Skoczni. W grze tworzymy własnego zawodnika, określamy jego podstawowe cechy i starujemy w zawodach odbywających się na szesnastu światowych skoczniach, między innymi: Lillehammer, Engelberg, Oberstdorf,Innsbruck, Bischofshofen, Salt Lake City, Sapporo, Lahti oraz Oslo.Każde zawody rozpoczynają się skokami kwalifikacyjnymi, w których gracz staje na rozbiegu przeciwko 72 komputerowym przeciwnikom. W sezonie możemy rozwijać umiejętności naszego skoczka, korzystając z fachowej pomocy czterech trenerów oraz wyposażyć go w lepszy sprzęt narciarski.

Realizm skoków stoi na wysokim poziomie, dzięki użyciu danych dostarczonych przez Międzynarodową Federacje Narciarską (FIS).Zawodnicy oceniani są zarówno za odległość, styl skoku i lądowanie. Po rozwinięciu swoich umiejętności podczas treningów i zawodów, można zapisać swoje.

Jokerit to pewniak - Onet.pl Blog

Witam po bardzo dlugiej przerwie spowodowanej brakiem dostepu do internetu. Juz niebawem zjezdzam do Polski na stale i strona bedzie preznie dzialac jak kiedys, sezon 2008/09 bedzie opisywany regularnie.
Jak zapewne niektorym z was wiadomo JOKERIT nie zdobyl mistrza w ostatnim sezonie - powodem tego byla zmiana regulaminu i ilosci meczow w polfinalach w porownaniu z zeszlym sezonem. W pierwszej fazie playoff JOKERIT pokonal w 6 meczach zespol Lahti Pelicans 4:2 :

1. Jokerit - Lahti 8:4
2. Lahti - Jokerit 3:1
3. Jokerit - Lahti 3:2 OT
4. Lahti - Jokerit 4:5
5. Jokerit - Lahti 4:5 OT
6. Lahti - Jokerit 4:5 OT

W polfinale ktory do tej pory zostal rozgrywany do 3 zwyciestw trafilismy na zespol Espoo Blues. Gdyby pozostakla stara formula to po 4 meczach JOKERIT

Adam Małysz & skoki narciarskie - Onet.pl Blog

Dziś też była 11. rocznica pierwszego zwycięstwa Adama w Pucharze Świata, które miało miejsce również w Hollmenkolen 17 marca 1996 roku :)

  

Szczęśliwe miny Andiego, Adama i Andersa Bardala

  

Piękny gest Andesa Jakobsena, wręczył koszulkę nowemu liderowi i pogratulował Adamowi :) Byłam wzruszona :D

  

Piękny lot!

  

jeszcze raz :D 

  

Pocaunek Króla nart!

 

Ciąg dalszy królewskich emocji już jutro - OSLO!!!

Ewa (21:59)
pusta skocznia...

11 marca 2007
Król Adam :) Lahti wzięte :)

Sport - moja największa miłość :) - Onet.pl Blog

12 Tłumy cudownych kibiców :)

09 marca 2007
Lahti / Liga Mistrzów :)
Po kilku dniach odpoczynku skoczkowie ruszyli w dalszą podróż. Tym razem zatrzymali się w fińskim Lahti, gdzie jutro i pojutrze odbędą się konkursy – drużynowy i indywidualny. Do zdobycia pozostało już niewiele pucharowych punktów. Walka o Kryształową Kulę będzie niezmiernie ciekawa, bo mimo dość wyraźnego prowadzenia Andersa Jacobsona szansę na wygranie całej rywalizacji ma kilku skoczków – oprócz Norwega do faworytów należą Gregor Schlierenzauer, Adam Małysz i Simon Ammann.Dwaj młodzi zawodnicy dopiero niedawno zaczęli swoją przygodę z Pucharem Świata i teraz są w troszkę słabszej formie, ponieważ aby przetrwać w świetnej dyspozycji długi sezon potrzeba wiele.