O czym chcesz poczytać na blogach?

Lahore

Indie i Nepal 2009-2010 aż za wylewnie

Zdaje się, że sam Shah Jahan to sobie z Czerwonego Fortu wiele nie porządził, bo wyrodny syn Aurangzeb uwięził go w forcie w Agrze, w którym to zabutelkowany do końca życia ojciec mógł sobie dowolnie i do upojenia podziwiać Taj Mahal. Powodów tych rodzinnych niesnasek już nie pamiętam, być może rok temu o tym pisałem, sam już nie wiem, nie chce mi się w tej chwili sięgać do tamtych zapisków. W każdym razie zdaje się, że to właśnie Aurangzeb rządził sobie z Czerwonego Fortu w Delhi, być może nie mogąc słuchać jęków ojca dobiegających z jego agryjskiego więzienia.
Do kompleksu zachodzi się przez Lahore Gate, Bramę Lahore od strony zachodniej. Od południa jest też Delhi Gate. Od wschodu biegnie wzdłuż ścian fortu wielka ulica, za nią są ogrody Raj Gath i inne, za nimi zaś płynie sobie szanowna Jamuna. Od północy jest linia kolejowa. Wewnątrz czerwonych murów przemierza się alejki prowadzące przez wściekle zielone ogrody. Alejki wiodą do poszczególnych zabytków, w większości już nie czerwonych, a białych. Aha, jeszcze wcześniej, bo zaraz za głównym wejściem jest coś, co przypomina Sukiennice. Pod białym sklepieniem, po obu stronach ciągną się sklepiki, w których można kupić przeróżne wyroby.

Wakacje Turcja-Turcja last minute-wczasy Turcja

wakacje

Nagłówki:
Pakistan, Indie spotykają się drugiego turcja last minutednia rozmów handlowych
Tureckiej firmy, Wapda omówienia kierunków współpracy
By nasz reporter Personel | z gazety
(9 godzin temu) Dzisiaj

LAHORE, 27 kwietnia: siedmiu członków delegacji tureckich firm, na czele z przewodniczącym enka Sinan Tara, odwiedził Wapda Dom i spotkał się z wody i energii Rozwoju prezes Urzędu i członków w celu omówienia spraw związanych z wzajemnej współpracy turcja wczasy.

Przemawiając z okazji, Wapda Shakil Durrani powiedział przewodniczący doskonałe możliwości były dostępne w Pakistanie dla inwestycji zagranicznych i firm budowlanych zarówno wody jak i realizacji projektów energetycznych.

Odnosząc się turcja do rosnącego zapotrzebowania wody i energii elektrycznej, powiedział Wapda była skupiona na.

Dżihadyzm

I komentarze opublikowane w czerwcu 2011 r. na oficjalnych stronach Islamskiego Emiratu Afganistanu.

Tagi: Afganistan In Fight Islamski Emirat Afganistanu
13:13, dzihadyzm , E-dżihad
Link Dodaj komentarz »
Pakistańscy studenci apoteozują śmierć Osamy bin Ladena

Na Uniwersytecie Pendżabskim w Lahore w Pakistanie) pod koniec czerwca 2011 r. ogłoszono konkurs na najlepszy poemat lub esej gloryfikujący postać zgładzonego przez Amerykanów na początku maja b.r. Osamy bin Ladena. Jedno z haseł promujących konkurs brzmi: "Osama - cierń przeszywający serca niewiernych".

Organizatorzy konkursu nie ujawnili się. Identyfikator wskazujący na organizatorów brzmi: "Miłujący Szejka". Studenci i wykładowcy podejrzewają, iż za konkursem stoi organizacja nosząca nazwę Islami Dżamiat Talaba (czyli Grupa Studentów Islamskich, powiązana z najsilniejszą w Pakistanie partią islamistyczną)..

Moje ukochane Indie;* - Onet.pl Blog

Amitabh Bachchan i Preity Zinta, jest on pierwszym filmem, w którym zagrali wspólne sceny.

Amitabh Bachchan zaproponował reżyserowi zatrudnienie Gurdasa Manna (jako piosenkarza do playbacku), sądząc, że jego głos najlepiej pasuje do jego filmowej postaci.

Film miał początkowo nosić tytuł "Yeh Kahaan Aa Gaye Hum", pochodzący od piosenki z filmu "Silsila" (1981), ale Yash Chopra sądził, że "Veer-Zaara" lepiej pasuje do jego epickiego charakteru. Jedna z piosenek w filmie została zatytułowana podobnie do pierwotnego tytułu - "Yeh Hum Aa Gaye Hai Kahaan".

Nie ma linii autobusowej między Amritsarem i Lahore. Od czasu do czasu pojawiały się po obu stronach granicy żądania i plany utworzenia czegoś takiego. Rozbawieni fani nazwali go "linia autobusowa Veer-Zaara".


"Paheli" 2005

Pustynia w Radżastanie miała zostać wygenerowana komputerowo, co sprawiłoby, że byłby to pierwszy film indyjski z takim tłem, ale koszty były za wysokie, więc zrobiono ją sztucznie.

Kiedy Amol Palekar opowiadał Shah Rukhowi Khanowi scenariusz, pierwszym pytaniem aktora było, czy jego firma Red Chillies może.