O czym chcesz poczytać na blogach?

Lagos

tu i teraz | tylko przez chwilę

Kupiłem papierosy Che, dużo pocztówek i w jedynej otwartej restauracji napisałem do znajomych, którzy lubią pocztówki, albo lubią mnie. Pisanie kilkunastu kartek, wymaga nie tylko uważnego wyboru zdjęcia, tak aby się nie powtórzyło wśród osób, które się znają, ale też kreatywności. Kiedyś wysłałem do wszystkich kartkę o treści „Pozdrawiam, Maciek” i potem kilka osób się obraziło. Kartki wysłałem, odwiedziłem rynek, w porcie wciąż nie stał żaglowiec, który miał właśnie odkryć Brazylię albo Makao, więc wróciłem do Sally i poszedłem spać.

6. FARO – LAGOS
Rano sprawdziłem rozkład jazdy pociągów, jadących w kierunku zachodnim, wróciłem do hostelu i zjadłem śniadanie w knajpie, którą prowadził Rosjanin, uniknąjąc oskarżenia o bycie jego rodakiem, które prześladowało mnie w Izraelu. Potem poszedłem na obchód miasta od drugiej strony, włamałem się na półwysep, który kiedyś był chyba wielką stocznią, albo przetwórnią ryb, albo czymś takim, ale aktualnie znajdowało się w stanie rozkładu i zardzewiałego nihilizmu. Dookoła były laguny, z rzadka przemykały kutry wycieczkowe i wiał wiaterek. Chciałbym tam zamieszkać, pod.

Mi Pecado- Mój Grzech - Onet.pl Blog

W pozostałych rolach
Silvia Manriquez jako Amparo Mejia, matka Angeliki
Gabriela Carrillo jako Cristina Lagos, córka Cristobala i Refugio

Chile

Spokojny wypoczynek i szeroki wachlarz usług.

Komentarzy: 2 Chile 2008-02-27
Stolica: Santiago de Chile
Powierzchnia: 756.9 tys. km2
Języki: urzędowy: hiszpański
Waluta: 1 peso chilijskie = 100 centavos
Ludność: 15.9 mln. mieszkańców
Czas miejscowy:
Główne miasta: Santiago, Vińa del Mar-Valparasio, Concepción-Talcahuano, Temuco, Anto
Ustrój: republika
Głowa państwa: prezydent Ricardo Lagos Escobar
Gęstość zaludnienia:

Portugalia Zabytki - Onet.pl Blog

Ciepła woda i wspaniałe słońce przez okrągły rok - to wymarzonewakacje. Wzgórza Espinhaço de Cao, Monchique i Caldeirao w północnejczęści Algarve chronią wybrzeże od silnych wiatrów. Ten pełen jasnychbarw region, z figowcami, laskami pomarańczowymi i kwitnącymimigdałowcami jest ze wszystkich najżyźniejszy.

Południowewybrzeże to długi odcinek bajecznych, piaszczystych plaż przerywanychposzarpanymi skałami i fantastycznymi grotami. Poza doskonałymiwarunkami do uprawiania sportów wodnych (pośród wielu portów iprzystani na szczególną uwagę zasługują przystanie jachtowe w Lagos,Vilamoura i Vila Real de Santo António) są tam również korty tenisowe,słynne pola golfowe, luksusowe hotele, sympatyczne kompleksyturystyczne i ekscytujące życie nocne. Algarve jako ostatnieterytorium, w 1292 r., zostało wyzwolone spod panowania Maurów. Śladymauretańskiej obecności widoczne są w unikalnej architekturze - tarasy,kominy olśniewająco białe domy. Dojazd do Algarve jest ułatwiony dziękinowoczesnej drodze Lizbona - Albufeira - Castro Marim (IP1) imiędzynarodowemu portowi lotniczemu w Faro.
f (10:57)

tokida.blog

Chwili nasz serdeczny kumpel ze szkoły językowej David z Londynu ze swoją dziewczyną Hacer ze Stambułu (konkretnie jego azjatyckiej części).

Bez słowa rzucili się do piętrzących się stert naczyńi preparowwania sałatek czym zapewne doprowadzili by do rozpaczy legalistów, którzy dopytywaliby się czy nasajmprzód rączki umyli i czy mieli aktualne badania przesiewowe. Widać mieli bo nikt z klientów w ciągu kolejnych miesiecy wedle mojej wiedy nie zszedł nagle z tego świata, a w każdym razie nie wskutek nie w pełni regulaminowego urządzenia kuchni i personelu w naszym "Mil Lagos". Ale to jeszcze nic. Zanim David i Hacer przybyli z odsieczą już było bardzo, bardzo źle. Krysia nie zmywała już naczyń, myliła zamówienia, nie przyjmowała nowych.

I tu zaskoczenie największe. Młody chłopak spontanicznie chwycił notes i ruszył na pasaż zbierać zamówienia. W chwilę poźniej kobieta koło 50 tki spojrzawszy na ogarniętą obłędem Krysię bez słowa wpasowała się na zaplecze i jęła jej zmywać naczynia. Do dziś, kiedy tylko pojawia się na spacerze na Playa San Juan nas odwiedza. Kiedy pojawiłem się z teściową gastronomiczny amok Hiszpanów już.

motoryzacja

- motorowery 2350 – warunkiem eksportu była konieczność produkowania w Turcji określonej ilości części, które mogły być zamontowane na miejscu w łatwy sposób do motoroweru jak: płyta bagażnika, podpórka, podnóżki, osłona silnika oraz osłona łańcucha. Importerem była firma w Istambule, która importowała również motocykle WSK Świdnik.

Nigeria- motorowery 2350 – wykonanie oryginalne, dostarczane w dużym stopniu zdemontowania, zapakowane w skrzynie z zabezpieczeniem do transportu morskiego. Montowane na miejsc w firmie importera w Lagos. Stopień zdemontowania to: koła, siodło, amortyzatory tylne, łańcuch, osłony silnika i łańcucha, płyta bagażnika, błotnik, podpórka, podnóżki, układ wydechowy. We wszystkich tych krajach brałem udział przy wprowadzaniu motorowerów na dany rynek.

Niemcy RFN - przygotowanie materiałów dla certyfikacji TUV oraz udział przy badaniach w TUV Darmstadt

Turcja - przekazane dokumentacji konstrukcyjnej na części produkowane w Turcji oraz wizytowanie firm, które miały produkować te części.

Nigeria - zorganizowanie montażu na.