O czym chcesz poczytać na blogach?

Lądowanie boeinga

Krytycznie... - Onet.pl Blog

Dążący do zmniejszenia liczby ludności na świecie do poł miliona poprzez masową eksterminację całej reszty. Jest to dość zubożała wersja chyba najpopularniejszej obecnie teorii spiskowej świata, określanej przez samych jej wyznawców terminem New World Order.

Istnieją małe teorie spiskowe, pokroju "lądowanie na księżycu to fikcja" – NWO to spiskowa teoria całego świata, której zwolennicy potrafią do niej dopasować praktycznie każde wydarzenie, które odbija się echem w świecie. Iluminaci, czyli wg. NWOwców grupa VIPów dążąca do tego, żeby zdobyć jeszcze więcej władzy nad światem.Przeciwnikom, że naiwnie wierzą w "oficjalną wersję". Zobaczmy jednak, w co na przykład wierzą fani spisków.

"Inside job" głosi, że w Pentagon nie uderzył Boeing 757, jak głosi "oficjalna wersja", tylko zdalnie sterowana rakieta. Można by się zastanawiać, dlaczego w takim razie znaleziono szczątki Boeinga (bo znaleziono sporo i widać je na zdjęciach, wbrew temu co twierdzą fani spisków, choć oczywiście w ich publikacjach, tych zdjęć się nie uświadczy), albo dlaczego żaden z ponad 130 świadków zdarzenia, nie widział żadnej rakiety, sporo z nich natomiast widziało duży samolot pasażerki, niektórzy.

Airborne

Jednym krótkim „anuluję” Prezes zatuszował urzędnicze pomyłki i zaniechania, a że zapłacą za to organizatorzy pikników… cóż, jak wiadomo, wszyscy związani z lotnictwem siedzą na kasie….

Post scritum do tej historii. Wczoraj LOT odwołał przelot swojego Boeinga 767 na niskiej wysokości nad Wisłą w czasie Płockiego Pikniku Lotniczego w najbliższy weekend. To miała być główna atrakcja… Oficjalnie zadecydowały kwestie „operacyjne” (brak rezerwy samolotów w LOT).  Cóż, urzędnicy z ul. Flisa na pewno na tym nie.Im współrzędne lotniska, na którym zabronili właśnie lądować? Najprawdopodobniej chodzi o hiszpańskie słowo „directrices” które ktoś błędnie uznał za współrzędne, podczas gdy oznacza instrukcje, wytyczne, co piloci mają robić w sytuacji, gdy pogoda uniemożliwia lądowanie.

Druga wątpliwość dotyczy owego zignorowania. Sprawa jest bardzo dziwna, bo lotnisko w Asturii to lotnisko kontrolowane, położone w przestrzeni powietrznej klasy D. Wlot do przestrzeni klasy D wymaga każdorazowo zgodny służb kontroli ruchu lotniczego i każdy pilot, nawet ze świeżo.

kulkawsrodku.blog

Moja przygoda z lotnictwem... 2009-04-22 00:14:29

...zaczęła się tak, jak pewnie każdego miłośnika lotnictwa.. Od symulatorów lotu. Pierwszym był Flight Simulator 2004 od Microsoftu – wiadomo.. Boeing, Learjet, Duglas, wtedy tylko odpowiednią kąbinacją klawiszy uruchamiałem silniki, przepustnica do końca, maksymalne obroty i w górę.. , cieszyłem się, że potrafię unieść tyle ton w powietrze. Jak się potem okazało, nie umiałem nic.


.

Dnia, a w sumie nie zapowiadał się on na długi, bo mieliśmy tylko wykonać po dwa loty tak zwane zapoznawcze.. Przydzielenie zadań na starcie: Kto będzie dyżurnym startu, chronometrarzystą – że tak powiem funkcja bardzo ważna i potrzebna. Chronometrarzysta wpisuje w specjalny arkusz każdy star i każde lądowanie szybowca jak i holówki, jeśli w tym dniu taka na kwadracie jest. Wpisuje takie informacje jak: kto z kim leci, jakim szybowcem, o jakich znakach wywoławczych, godzinę startu, godzinę lądowania, ogólny czas w powietrzu. Zwykle kręgi nadlotniskowe wychodziły nam po około cztery do pięciu minut, Pewnego.

Z dystansu - Onet.pl Blog


02 listopada 2011
Wczorajsze awaryjne lądowanie Boeinga 767 stało się dla mediów pokarmem na całe wczorajsze popołudnie, wieczór i dzisiejszy poranek, a to zapewne jeszcze nie koniec. Popadliśmy znów w nastrój euforii, w zachwyt nad niesamowitym wyczynem pilota, który został okrzyknięty bohaterem narodowym. To takie Polskie, że każde wydarzenie urasta do.