O czym chcesz poczytać na blogach?

Kwota wolna od podatku

Twoja Firma Twoje Podatki - bloog.pl

- sąd wynagrodzenie przyznaje. Który moment uznać do rozliczeń?
Do tej pory było prosto, bo zwolnienie z VAT, a potem na koniec roku dostawaliśmy PIT-a i się rozliczaliśmy z podatku dochodowego. A teraz, to nie wiem jak zrobić, żeby było dobrze. Będę wdzięczna za podpowiedź.

 

Moja odpowiedź:

CZYTAJ dalej...


VAT usług rehabilitacyjnych świadczonych przez podmioty inne niż zakłady opieki zdrowotnej.

Nowelizacja rozporządzenia w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług określa, że ...

CZYTAJ dalej...Podziel się:
Trackback:.
Wiedza przekazywana przeze mnie się przydaje.
Co do Pana pytania. jeżeli nadal rozliczać się na zasadach ogólnych, to wystarczy, że Pan nie upoważni swojego pracodawcy do odliczania kwoty wolnej od podatku i nadal do wysokości kwoty wolnej od podatku nie musi Pan wpłacać zaliczek na podatek dochodowy. Jeżeli natomiast Pan upoważnił swojego pracodawcę do odliczania kwoty wolnej.

DETOKS Macieja Rozdejczera | Autorski blog Maciej Rozdejczera

Średnio 10 zł na parę butów. Co musi zrobić sklepikarz jak zarabia pieniądze? No jasne, zapłacić podatek dochodowy. Tak więc od tych 31 zł płaci podatek 19%. Jest owszem jakaś kwota wolna od podatku, więc niech to będzie 15 %, co daje 4,5 zł. Tyle pieniędzy znów za jakiś czas wróci do budżetu. Wciąż mało? No dobra, to sklepikarz mając zysku na czysto 26,5 zł coś z tymi.

Tfurczość - blog

Zażyczyli sobie jeszcze mojego aktualnego aktu zgonu.

Pocieszające jedynie jest to, że decyzja zapadnie w okolicach końca tygodnia, a przynajmniej taką mamy nadzieję.

A co jeszcze odnośnie kasy? Hmm, w sumie to tak sobie postanowiłem znowu zrobić wyliczenie. Na temat 'opłacalność działalności gospodarczej w Kaczolandzie'. Otóż, ponownie (bo już to kiedyś.

    To nasza krwawica :-)
  • 772PLN - bo to miesięczny ZUS
  • 220PLN - bo to podatek VAT od usługi
  • 190PLN - bo to podatek PIT (tak naprawdę policzmy 146PLN, bo jest przecież kwota wolna od podatku czyli upiecze nam się 44PLN z groszami miesięcznie)

Kalkulatory w łapkach? No to liczymy ile nam wyszło. Wychodzi, drodzy państwo, 2138PLN. Oznacza to, że podatek.

Najwazniejsza jest (POPiSowa) Polska - Onet.pl Blog

Jest zdanie,które mówi iż dane obszary funkcjonowania państwa powinny ulec zmianom albo reformom. Można z tego wnioskować iż nic nie działa tak jak powinno (co zresztą wiadome jest  nie od dziś) i wszystko musi ulec zmianom. Tylko jak się próbuję łapać kilka srok za ogon to konsekwencjom tego jest,że nie ma się żadnej z nich w garści, a zostają jedynie ich odchody. Czego.Zakazanych substancji do spożycia, zamykane są sklepy. Czy nie wydaje się to być dla wielu pozbawione sensu?!
Każdy ma wolną wolę i sam powinien decydować co jest dla niego dobre - chce niech bierze, nie chce nikt go nie będzie zmuszał. Czasem za głupotę płaci się.By pomagał on każdej rodzinie,która posiada dzieci. Właśnie dlatego PJN rozważa dwie możliwości. Pierwsza z nich to wzorowany na systemie francuskim, która daje możliwość rozliczenia podatku z dziećmi. Natomiast druga możliwość to wielokrotność kwoty wolnej od podatku w zależności od liczby posiadanych dzieci.
Politycy PJN nie znają jednak dokładnych wyliczeń,.

Blog prawno-uwłaszczeniowy - Onet.pl Blog

, która ma zastąpi dzisiejszy bubel , który posiada 81000 interpretacji podatkowych wydanych przez urzędy, nieprawda , prawda o ilości interpretacji, nowa ustawa w projekcie , ale słyszę od jednej z dziennikarek ,że ministerstwo na to się nie zgadza –obłęd.
Ministerstwo swoje „premier” swoje, nie tylko w tej sprawie, dotyczy to wypowiedzi w sprawie.Nie.
Następny temat na ,którym „trochę” się znam i powinnam się wypowiedzieć liniowy- podatek dochodowy , dzisiaj w radio „Z” usłyszałam szczegóły zakres podatku od 16 może 18 procent pozostanie „ulga rodzinna”.
Okey , znowu oszustwo , kto zyska „bogaci” pracujący na umowę o pracę , bo w działalności w ,której było.Kto straci ? Biedni, młodzi rozpoczynający pracę , średnia klasa, na pewno emeryci uzyskujący emeryturę brutto do 1600,00 zł miesięcznie ( 1.600,00x12 =19.200,00 x19% 3.648,00 minus kwota wolna 586,85 = 3.061,00 : 19.200,00 daje to w przybliżeniu 15,94 % w przeliczeniu na liniowy) porównajmy , liczyłam na podstawie podatku z roku 2008, aby nie straszyć, bo nie taki mam zamiar,.

litery

Nieco wcześniej zorganizowaliśmy pierwszy contest deskorolki w naszym mieście. Słowem: nie tylko się da, ale i są młodzi, w których drzemie wielki potencjał. Rzecz w tym, by go wydobyć i odpowiednio zagospodarować.

Ostatnią, choć wcale nie nową tendencją jest.Jakby nauczka o utopijnym komunizmie nie miała większego znaczenia. Głównie jednak chodzi o stworzenie państwa dobrobytu na wzór modelu skandynawskiego - państwa opiekuńczego z horrendalnymi podatkami, jednak ze sprawną redystrybucją dóbr, godziwym zabezpieczeniem socjalnym i z dużymi swobodami obywatelskimi (w tym z szerszym zakresem praw dziecka). By osiągnąć powyższe cele.„biżuterii”, czy pozbawieni wiary w kraj i naiwności Birkuta bogacze, zdecydują się pozbawiać zamożności na rzecz równości. Kolejnym pytaniem jest, czy nie przeczy to idei wolności człowieka, o którą nowa lewica tak zabiega. Z pomocą przychodzi mi fragment: „Lewica wie, że wolność człowieka zależy od przysługujących mu praw społecznych: nie może.Powierzono stanowiska kobietom” domagają się utworzenia parytetu. „Równy udział (50:50) obu płci w gremiach decyzyjnych” – wyjaśniają. Pojawia się pytanie, czy system kwotowy jest sprawiedliwy i czy nie jest to przejaw dyskryminacji mężczyzn? „Krytycy” odpowiadają: „Obecna sytuacja nie oznacza równych możliwości, tylko uprzywilejowanie.