O czym chcesz poczytać na blogach?

Kwiaty doniczkowe

Instrukcje na podrywanie dziewczyn...itp - bloog.pl

Że zapomniałem! Chciałem ci zrobić niespodziankę, no ale się nie udało... W każdym razie, z tej okazji zabieram cię w piątek w pewne miejsce, tylko ubierz się ekstra... Sytuacja: Spóźniłeś się 15 minut. Zwykły facet: Przepraszam, długo czekałaś? Podrywacz: Rany, chciałem ci kupić kwiaty, już czekałem w kolejce, gdy ta baba musiała odebrać telefon i powiedziała, że niestety musi natychmiast zamknąć kwiaciarnię i gdzie jechać, i w dodatku tramwaj się spóźnił, i jeszcze się dzisiaj pokłóciłem z mamą, jak to dobrze, że jesteś... (po takim monologu wszelki gniew ją.Mały bukiecik) - możesz to zrobić właściwie gdziekolwiek chcesz. Co z kwiatami? Jak w każdej dziedzinie podrywania, tak i w dziedzinie wręczania kwiatów i ich wręczania obowiązują pewne reguły: Zawsze należy wręczać nieparzystą ilość kwiatów - liczba parzysta przynosi nieszczęście. Kwiaty doniczkowe nie są traktowane jako odpowiednie kwiaty - równie dobrze mógłbyś jej podarować bułkę z serem. To samo dotyczy suchych i plastykowych bukietów. W kulturze europejskiej kolory kwiatów też mają pewne znaczenie. Kolor czerwony symbolizuje miłość, żółty i niebieski przyjaźń, biały.

Kwiaty roczne

    Słowniczek

Pojemnikowej trzeba w słoneczne dni wykonywać dwa razy dziennie by ziemia nie wysychała.

Dla tych co uprawiają w pojemnikach podpowiedź by nie czekali aż wszystkie kwiaty przekwitną tylko kiedy roślina zakończy masowe kwitnięcie ściąć około pięć centymetrów pod kwiatami. Zachęci to do wybijania pąków śpiących i ponownego masowego kwitnienia. Nawet jeśli zahaczy ono o okres przymrozków nocnych to na ten czas skrzynkę można wnieść do domu lub innego.

dieta dukana i ja

Prezent dla mnie to właśnie to. I to nie ważne czy to będzie tak modny teraz storczyk, czy zamia, fikus, jukka, kalia czy coś jeszcze innego. Ważne by w doniczce był.

Owszem, lubię kwiaty cięte, ale zdecydowanie wybieram te doniczkowe. Bo mogę się nim dłużej cieszyć....

Ostatnio, podczas pobytu w Holandii dostałam od męża piękną Kalię. I kwitnie jak szalona(tfu,tfu, by nie zapeszyć, czy jakoś tak).

Nie wódź mnie na pokuszenie - sama je sobie znajdę... - Onet.pl Blog

 

I jeszcze do tego nie mogę zapomnieć dzisiejszego snu. Śniło mi się, że siedziałam w swoim pokoju, na parapecie. Po obu stronach miałam kwiaty doniczkowe, takie duże i zielone. Wiecie jak wygląda łyżka do lodów, których używa się w sklepach? Ja miałam nożyczki z takich dwóch łyżek i cięłam nimi te kwiatki! A po podłodze mojego pokoju chodziły krokodyle! I ja coś krzyczałam, że żeńskie krokodyle są milsze od męskich! Dziwne....

Kwiaty

Kwiaty mogą być gładkie lub prążkowane. Krokusy wyglądają najciekawiej gdy zbierze się je w gęste grona. W tym celu kilka pojedynczych roślin przesadzamy do większego pojemnika. Musi być on wyposażony w otwór odprowadzający wodę, aby uniknąć przemoczenia podłoża. Kupujmy tylko takie kwiaty doniczkowe, które mają wykształcone pąki, bo wtedy kwiaty dłużej się utrzymują. Dodatkowo będą długo kwitnąć, gdy zapewnimy im chłodne stanowisko. Kiedy kwiaty przekwitną, a liście zaschną możemy je wysadzić z ziemi i przetrzymać do jesieni. Jesienią wsadzić do ziemi przed domem.

Dom i kwiaty

Plektrantus jest bardzo wrażliwy na niską temperaturę, wystawiamy go dopiero na zewnątrz po ostatnich majowych przymrozkach. Nie jest długowieczny, po 3-4 latach uprawy starzeje się i wtedy najlepiej zastąpić go młodymi egzemplarzami.

Komentarzy: 0 Lantana 2009-05-11
Lantana ma kwiaty w różnych odcieniach, rozwijają się kolejno od brzegu kwiatostanu do środka i. 9101112131415 16171819202122 23242526272829 30