O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Kwiaty

kwietny blogus - Onet.pl Blog

Jest organem homologicznym do kłosa zarodnionośnego (sporofilostanu) roślin ewolucyjnie starszych.

Obrazki i Fotografie:

  
  

  

  

    

    

  

Oto krócitki tekst xD  :

Rodzaje kwiatów - Ze względu na zróżnicowaną budowę i ekologię, kwiaty dzielić można ze względu na rozmaite kryteria. Do najczęściej stosowanych kryteriów podziału należy m.in. barwa okwiatu, obecność lub brak zapachu, trwałość kwiatu. W nauce stosowane są najczęściej następujące kryteria: Podział ze względu na płeć Kwiaty dzielą się na obupłciowe (hermafrodytyczne), w których występują jednocześnie pręciki i owocolistki oraz jednopłciowe (rozdzielnopłciowe), w których wykształciły się tylko pręciki lub tylko owocolistki. Kwiaty jednopłciowe są zatem kwiatami męskimi lub żeńskimi. Dla roślin nagonasiennych charakterystyczne są kwiaty jednopłciowe, zaś u.

Poradnik ogrodniczy

Fuksje – ułanki

Większość odmian ma kwiaty dwubarwne, najróżniejsze odcienie białego, różowego, czerwonego a nawet niebieskiego. Odmiany pełne wyglądają jak baletnice w tańcu. Ale fuksje to również zróżnicowany pokrój. Są odmiany drzewkowe i wiszące.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Kwiaty roczne

A więc i niższe koszty.

Groszek pachnący wymaga gleb żyznych, umiarkowanie wilgotnych, o dużej za­wartości wapnia(pH 7,0 – 7,5), potasu, a szczególnie fosforu oraz starannie uprawionych. Stanowisko pod groszek należy obficie nawieźć kompostem ogrodniczym (50kg na 10 m2). Nie znosi on gleb świeżo nawiezionych obornikiem więc nie siać go przy ogórkach. W okresie wegetacji, najlepiej przed kwitnieniem, należy jednorazowo zas­tosować mieszankę nawozów mineralnych o zmniejszonej ilości azotu w dawce 0,5 kg na 10 m2 lub nawóz do pomidorów w dawce podanej na opakowaniu.

Przykład niskiej odmiany

Roślina uprawiana w pojemnikach z uwagi na ograniczoną ilość podłoża musi być zasilana co drugie podlewanie połową dawki. W skrzynkach musimy zapewnić stale wilgotne podłoże. Trudno też zastosować siew partiami, należy natomiast regularnie usuwać przekwitłe kwiaty.

Podręcznik do czarnych moher żelków - Onet.pl Blog

Larw i poczwarek.

Pijawki (Hirudinea) - gromada pierścienic; ok. 450 gatunków; ciało robakowate, dł. Do 130 cm, na końcach ciała, przyssawki; obojnaki; słodkowodne, wyjątkowo morskie lub lądowe; drapieżniki lub pasożyty zewnętrzne żywią się głównie krwią.

Piołun (Polygonum aviculare) - roślina z rodziny rdestowatych występująca jako pospolity chwast na terenie całej Europy. Jest rośliną jednoroczną o silnie rozgałęzionych i ścielących się po ziemi łodygach. Drobne, eliptyczne liście, ułożone naprzeciwlegle, gęsto pokrywają łodygę. W kątach liści wyrastają drobne, biało różowe kwiaty. Surowcem zielarskim są szczyty pędów ścinane na początku kwitnienia. W zielu znajdują się: garbniki, cukry, fenolokwasy, flawonoidy, sole mineralne oraz substancja powodująca rozkład witaminy B 1. Wśród soli mineralnych znajduje się rozpuszczalna w wodzie krzemionka tworząca w organizmie koloid ochronny, zapobiegający tworzeniu się w narządach i przewodach moczowych, kamieni. Flawonoidy przyspieszają wydalanie z moczem szkodliwych produktów przemiany materii.

Rdest ptasi (Polygonum aviculare) - Stosuje się w przewlekłych schorzeniach dróg moczowych a zwłaszcza przy skłonności do tworzenia się.

Sztuka tworzenia

 • jeans gumka do włosów
 • kartka imieninowa
 • kartka kwiat
 • kartka na Walentynki
 • kartka okolicznościowa
 • kartka serce
 • kartka urodzinowa
 • koraliki kwiat
 • kwiat
 • kwiat biżuteria
 • kwiat broszka
 • kwiat gumka do włosów
 • kwiatowa broszka
 • kwiaty
 • niebieski kwiat
 • ozdoba do płaszcza
 • pomarańczowy kwiat
 • prezent urodzinowy
 • red flower
 • spinki z białymi kwiatami
 • spring flower
 • sunny flower
 • Walentynki
 • Wiosenny kwiat
 • wsuwki do włosów
 • yellow flower
 • zielony kwiat
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna
RSS
sobota, 11 lutego 2012
Kartka urodzinowo - imieninowa

Jest to kartka w tonacji złota i brązu. Satynowe kwiaty, duże kokardy przypominają mi czasy dzieciństwa. Co prawda, wydaje mi się, że czegoś.

Kwiaty doniczkowe

pannairka blog

Udało i tak się stało. Do trzech razy sztuka. Po obejrzeniu mieszkania w tym samym dniu zdecydowaliśmy się. Mieszkanie okazało się bardzo przestronne i pomalowane ciepłymi kolorami. Kuchnia duża, salon z widokiem na ogród i pełna kolorowych snów sypialnia:) Ciekawym zjawiskiem są nasze doniczkowe kwiaty, które z jakiejś przyczyny nie chcą mieszkać i rosnąć z nami. Na razie (odpukać) orchidea pozostaje przy życiu, reszta padła. Zamierzam kupić hiacynt, zobaczymy. Może nas polubi:)


skomentuj (0)


2009-04-29 17:10:24
O.

Winx-Magic Livve - Onet.pl Blog

Pierwszy dzień wiosny..=)
Będzie wesoło..A tym bardziej,, gdy zrobię następny konkursik..! xDD

Konkurs o haśle "Kwiat wiosny",, Rozpoczęty..! xDD

A więc tak, zasady są proste..
1.Podajecie mi adres swojego bloga i robicie na nim notkę, po czym wklejacie zdjęcie najpiękniejszego kwiatka, jakiego znajdziecie z internecie..! xD
2.Jest tylko jedno nie::To nie może być kwiatek doniczkowy..Ma rosnąć na łonie natury..(npP, w ogróÓdku ..xP))

A teraz punktacja::
Pierwsze miejsce--15 komentarzy+dyplomyK..xD
Drugie miejsce--10 komentarzy=dyplomyK..x)
Trzecie miejsce--5 komentarzy+dyplomyK..xP

No i oczywiście dodam jakiś obrazeczkyyY..xDDD
  

Kwiaty polskie

A czas płynie, jakby nigdy nic, nieskończony kręci film, o takich, jak my ... - Onet.pl Blog

  Historia Ludzi Poświęcających Życie Dla Miłości.

Opowieść o Niemcu polskiego pochodzenia,który trafił do Armii Niemieckiej wbrew własnej woli i o Polce,która nie zważając na zagrażające jej niebezpieczeństwo,pomaga innym.Pewnego dnia, spotykają się przypadkiem i od tej pory ich losy łączą się. W tym niestabilnym,pełnym.

Nie tracili nigdy (!) dziecięcej wyobraźni i wrażliwości,byście umieli podać rękę upadającemu i darować słowo pokrzepienia zniszczonemu przez los.

Życzymy chwil beztroskiej zabawy i tańców wśród porannej mgły,szklistej rosy na wiosennych kwiatach i pełnej tarczy księżyca ku marzeniom,zdrowia i nienaruszalnej godności ludzkiej,światła w mroku beznadziei i nadziei w ciemnościach problemów.Odważnych kroków ku ambicjom,ale takich,by nie niszczyły marzeń innych,współczucia,gotowości i wiary.

Hallelujah, lock and load! - Onet.pl Blog

Miała z kim rozmawiać i w ogóle. Noch, pardon, przecież kurwa kaktusy nie mówią. Chuj mnie too, ja bym rozmawiała. Bo chociaż ma ten ów twór kolce, długo zatrzymuje wodę i nie wybucha, to jeśli chce, potrafi wypuścić kwiaty. Kaktus to chyba moja analogia. Anyway, Bordeline by się zgodził. So does moje złe alter ego.
 Chcielibyście coś merytorycznego, żeby móc sobie spekulować o moim życiu, a nie czytać tylko lapidarne w sensie znaczeniowym wywody o czymś, co jedynie.Przecież nawet ich lubię, choć za pięć minut utwierdzę się w swojej aspołeczności, by zakrzyknąć głośno 'kurwa, jaki ten świat popierdolony!'. Zew wolności, aha, bez jaj, nnno.

 Alex mnie w chuja robi, nie wiedziałam, że AŻ tak dobrze mówi po polsku, lubi zamykać drzwi przed nosem i wgapiać mi się w oczy, tylko dlatego, że podkreśliłam je kredką. Brakuje mi małej czarnej, butów na obcasie i mentolowego szluga. Może wtedy nie wyglądałabym tak głupio jak normalnie i moje cyniczne opanowanie.

Niepokorne słowa - Onet.pl Blog


23 sierpnia 2006
Hymn braterstwa

   

W morzu super demokracji

Gdzie łzy roszą wolne kwiaty,

Rozwaliło się dwóch braci

A może lepiej strzelać, nie ufając nikomu?

 

A nam się wciąż zdaje, że już pokój jest,

Nie chcemy wiedzieć, że znów  kosi śmierć.

 

Ostrożny bądź, patrz gdzie stawiasz nogi,

To nie nasze polskie, to są cudze drogi.

Nie wiesz ilu.