O czym chcesz poczytać na blogach?

Kwiat pustyni

Soulmen.. i jego oczy otwrte na dusze..

Dużo łatwiej wiedząc że wracam i za chwilę zaczynam pracę. ech..

Tagi: praca, urodziny, refleksje, powrót., georgi
skomentuj (2)

2010-04-18 19:48:15
Kwiat pustyni, Waris Dirie.
Waris Dirie. Kwiat Pustyni.
Kobieta, którą LOS rzucił do Europy z Somalijskiej nomadzkiej rodziny.

Twórczość Czexa :) - Onet.pl Blog

3 komentarze

08 czerwca 2010
Waris Dirie - Kwiat pustyni

  Waris Dirie - "Kwiat pustyni"

 

 

Waris Dirie-.

Miłości"

 

"Kwiat pustyni"- książka autentyczna, oparta na faktach z życia osobistego autorki. Główna bohaterka to Waris Dirie, której imię nadane przez rodziców po urodzeniu oznacza "pustynny kwiat". Urodziła się na jednej z pustyń w Somalii w plemieniu nomadów. Od początku narzucane są jej karkołomne warunki życia na pustyni, gdzie jej ród przystosowany jest do koczowniczej formy egzystencji. Waris ma kilkanaścioro rodzeństwa z którym.

Książki? Może znajdziesz coś dla siebie? - Onet.pl Blog

 
Książka niestety na razie niedostępna tu.

Trafiła w moje ręce całkiem przypadkiem. Gdy wypożyczałam „Kwiat pustyni”, pani bibliotekarka przyniosła mi i tą, twierdząc, jakoby była to druga część książki. Należy tutaj nieco sprostować, gdyż są to praktycznie dwie różne powieści. Łączy je jedynie to, że „Córka nomadów” jest jakby.

Nie Ma Nie

Przez jej najbliższych. Jednak miała siłę podjąć walkę z nimi. W wieku 13. lat uciekła przed zaaranżowanym przez jej bliskich małżeństwem z 60-letnim mężczyzną. Porzuciła dom i rodzinę.

Błąkając się po pustyni, wygrywając spotkanie z lwem, trafiła do stolicy Somalii. Dzięki pomocy krewnych uzyskała posadę gosposi w Londynie. Kilka lat później, gdy pracowała w kawiarni, zauważył ja znany fotograf – Terence Donovan. Wybrał ją spośród tłumu.

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.