O czym chcesz poczytać na blogach?

Kurtka narciarska

mamMeza - Onet.pl Blog

W dwóch różnych kierunkach. Nasze światy znowu osobne i przeciwstawne. Cisza na zewnątrz, w środku natłok myśli: a bo on a bo ja, a bo wczoraj, czemu nie inaczej, znowu czyjaś wina… Robię obiad. Na spacerze padał deszcz. Zakupy nie poprawiają nastroju. Wyglądam przez okno, szukam czerwonej kurtki i zasępionej twarzy. Zdaje się że poszedł gdzieś daleko. Oby nie odszedł ZA daleko. Zbyt często się boję, że za którymś razem nie uda nam się wrócić. W nieskończoność przerabiam wszystko w kółko, dorabiam teorie, tłumaczę siebie (okres, brak ciąży, hormonalna zawierucha) i jego.

Dla mnie bezsens tak chodzić bo ceny jak z Księżyca ale MMN zawsze z uporem tam ciągnie. Może lubi pomierzyć ;)

Potem udaliśmy się do centrum handlowego, gdzie MMN spędziła jakieś 40 minut w sklepie z odzieżą sportową mierząc kurtki narciarskie (bo przecież od dwóch lat usiłuję kupić). Nawet ja nigdy nie mierzyłam kiecki tyle czasu co on tę cudowna kurtkę z dziwnymi oznaczeniami.

Potem, kiedy już spływałam potem dotarliśmy do sklepów własciwych czyli ze spodniami. No i tutaj.

...:::*Świat nastolatki*:::... ->>> REAKTYWACJA!!! - Onet.pl Blog

Na stokach i lodowiskach... Pamiętam jak ja sama zjeżdżałam na snowboardzie i w pewnym momencie wjechał we mnie jakiś chłopak... I widać było, że zrobił to specjalnie... Nie ciekawa sytuacja, a i plecy bolały mnie przez 4 dni...

Jeśli jedziecie w góry pamiętajcie o stosownym ubraniu. Kurtki narciarskie to już standard ^^ Bez takiej ciężko, a i pod nią zakładajcie swetry, golfy. Ciepłe spodnie, bo nie fajnie się upada w mokrych spodniach. Najlepsze są te specjalne-ocieplane. Pamiętajcie o grubych, ciepłych rękawiczkach. One też na prawdę będą niezbędne. W tych zwykłych cienkich.

herm, ods

A mama zostaje bo ma kupę pracy
o właśnie, dzisiaj Dzień Babci, może ktoś zauważył =P
(( zdałam sobie sprawę że notka jest chaotyczna, bezsensowna i nudna [Herm myśli] trzeba coś z tym zrobić ))
A u babci zrobię bałwana ze śniegu i wytarzam się w moim nowym ocieplaczu i kurtce narciarskiej !
(( -nie za bardzo wyszło
- zauważyłam ==))
Moi starzy dostali jakiegoś amoku i wmawiają mi, że uczyć mam się tak jak Honorata i zdobyć na koniec roku średnią 5,6
Moja najwyższa średnia to była 5,3, bez przesady ==
(( - troszkę nie na temat
- to.

armonico.blog

! W ramach samoumartwienia juz to zrobiłam.
żesz cholera no! To zaczęłam tydzień.

skomentuj (5)

no winc tak 2006-03-22 00:24:21

Ja nie wiem jak jest gdzie indziej, ale zaobserwowałam zjawisko zmęczenia narciarzy tematem nart. Przy wyciągach brak kolejek! W związku z tym zmusza mnie to niejako do jazdy na okrągło, co do ciekawych nie należy. Nosz ileż można. Jeszcze trochę i będę miała mięśnie ud jak Jagna z "Chłopów".
Założyłambym już jakąś kieckę nooo. Dzis się nawet nosiłam z takim zamiarem, ale noooo wszystkie łokrycia moje to kurtki narciarskie i jakoś ta czarna kiecka z tą zieloną kurtką mi sie kłóciły jak diabli.
Wszędzie tak pozatym już widać czarne drogi, oprócz naszej ulicy. Jakiś taki za przeproszeniem kurwi dołek normalnie. Ten śnieg zejdzie stąd w maju... o ile wogóle.
Dziś w ramach walki z.

Narty – Nauka jazdy

stworzenie atmosfery dobrej zabawy jeszcze na długo przed wyjściem na stok. Wtedy dziecko nie będzie się mogło doczekać, kiedy wreszcie dotknie śniegu!

Załóżmy, że się udało i dziecko pełne zapału pojawia się na stoku. Wtedy czas rozpocząć narciarską przygodę. Jak rozpocząć, żeby dziecko złapało przysłowiowego bakcyla? Otóż przede wszystkim w formie zabawy. Dziecko potrzebuje oswojenia się ze sprzętem (ciężkimi dla niego butami), dziwacznie długimi nartami.

Trzeba też pamiętać, że.

Kwestią jest bezpieczeństwo. Zaczynajmy z dziećmi na polankach, w miejscach, gdzie nie szusuje wielu narciarzy.  Kask jest konieczny!


Kolejną sprawą o której musimy pamiętać to odpoczynek. Dziecko męczy się szybciej i nawet przednia zabawa pozbawia sił.

Nieodzowne jest odpowiednie ubranie. Polecam ubieranie warstwami, popularnie zwane “na cebulkę”.  Dzieci bardzo dużo siedzą, a czasem ze zmęczenia kładą się na śniegu. Wodoodporne i wiatroszczelne kurtka i spodnie to podstawa. Więcej… nauka jazdy…