O czym chcesz poczytać na blogach?

Kursy walut

Kredyt hipoteczny w Rzeszowie

    Bieżącego kursu. Harmonogram rat podany jest w walucie obcej. Spłata dokonywana jest w walucie krajowej po przeliczeniu według kursu waluty przypadającym na dzień spłaty. Najkorzystniejszy jest kredyt spłacany na podstawie fixingu (kursu średniego) ze względu na brak różnicy w wartości. Jednak większość kredytów jest przyznawana systemem: udzielenie – suma podzielona przez kurs kupna danego banku, spłata – rata pomnożona przez kurs sprzedaży. Ten system powoduje, iż w momencie udzielenia kredytu mamy wyższą kwotę do spłaty wynikającą z różnicy kursów.

Kredyt denominowany – przykłady


Kredyt na kwotę 80 000 PLN denominowany w EUR. Zakładając, że w dniu podpisania umowy kurs kupna przez bank wynosi 4,00 PLN/EUR, a kurs sprzedaży 4,10 PLN/EUR kwota kredytu wymieniona w umowie to 20 000 EUR (po kursie kupna), a rata 200 EUR. Rata w dniu uruchomienia wynosi 820 PLN (po kursie sprzedaży), a spłata całości w tym dniu to 82 000 PLN.
W przypadku kredytów walutowych uruchamianych w transzach prawie pewne jest, że wartość przekazanych kwot nie będzie zgodna z wartością wskazaną w umowie z deweloperem lub spółdzielnią ze względu na różnicę kursów w dniu uruchomienia. Jeśli kwota kredytu to 80 000 PLN (po denominacji 20 000 EUR) i jest on wypłacany w czterech transzach, to :
kurs waluty pierwszej transzy (kurs sprzedaży przez.

Blog Marcina Zalewskiego o polityce i funduszach unijnych - Onet.pl Blog

Na kierunku Zarządzanie i Marketing o specjalizacji Rachunkowość i Finanse, Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie na kierunku Ekonomia o specjalizacji Finanse i Bankowość, Podyplomowego studium Europejskich Stosunków Finansowo Ekonomiczno Prawnych o specjalizacji: Finanse i Ekonomiczno-Prawne stosunki europejskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Ukończył kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa, otrzymał certyfikat księgowy wydany przez Ministerstwo Finansów potwierdzający kwalifikacje niezbędne do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Od września 2004 r. do końca czerwca 2007 r. pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Departamentu Skarbu i Finansów, od lipca 2007 r..Czy uwzględnił pan na przykład takie pojęcia, jak kryzys, że potrzeba solidarności i tak dalej?

W.P.:
Tak. I widzi pan, w czasie tego kryzysu można było zobaczyć, że są różne instytucje finansowe - i takie, które w sposób bezlitosny się obchodzą z klientami, na przykład mogłem tutaj dowiedzieć się na tym zjawisku, które dotyczyło tzw. opcji walutowych, czyli tych asymetrycznych instrumentów, które zniszczyły wiele firm, a były takie banki, które potrafiły zrozumieć klienta i znajdowały godne i sprawiedliwe rozwiązanie, także połączone na przykład z redukcją zobowiązań, żeby firma się uratowała, żeby była dalej klientem banku. Przecież to nie jest tak, że my żyjemy z banków, tylko banki żyją z nas i banki.

Jacek Żalek - blog oficjalny - Onet.pl Blog

Bo to głównie problem krajów naszego regionu. Czy troska ta jest autentyczna i czy wszystkie motywowane nią pomysły rzeczywiście służą zwykłym ludziom?

Nie ma co ukrywać, problem istnieje, zresztą w innych krajach, np. na Węgrzech, nawet w dużo większej skali, niż w Polsce (gdzie Komisja Nadzoru Finansowego zawczasu ograniczyła możliwość zaciągania kredytów w obcych walutach – motywowana stabilnością systemu finansowego kraju). Waluty z naszego regionu nie są bowiem tak silne, jak frank szwajcarski, euro, czy nawet dolar. W związku z tym oferta banków, by płacić w lepiej dla klienta oprocentowanych walutach, była i wciąż jest dla wielu ludzi atrakcyjna.

Dzisiaj, w dobie pogłębiającego się kryzysu, gdy pod znakiem zapytania staje.Przystani, i jest nią Szwajcaria. Wydaje się więc bardzo prawdopodobne, że w najbliższych miesiącach, może latach, szwajcarska waluta będzie się wzmacniała, albo też ustabilizuje się na obecnym wysokim poziomie.

Są tacy, którzy uważają, że państwo powinno przejąć część zadłużenia walutowych kredytobiorców, (tak jak to zrobił rząd węgierski), ustalając korytarz kursu franka, albo stały kurs spłaty raty kredytu. Paradoksalnie, takie rozwiązanie najbardziej służy bankom, o ile oczywiście dane państwo na to stać.

Przerzucanie części ryzyka na budżet państwa, a więc nas obywateli, to ulubione zajęcie wielu banków w dobie kryzysu. Banki i tak przecież dostają pieniądze, co z tego, że z innego źródła. A ulga kredytobiorców jest.

Na dnie faktu dokonanego - Onet.pl Blog


Co z euro i modernizacją

W 2012 r. Polsce ''zabraknie Europy''. Po okresie, gdy sprawowaliśmy prezydencję, a Jerzy Buzek był szefem Parlamentu Europejskiego, poczujemy się ''czegoś pozbawieni''. Pojawią się teorie, że nasz kraj ''marginalizuje się w UE''.

Pytaniem nierozwiązanym w 2012 r. pozostanie: co z euro? Wspólna waluta walczy o przetrwanie. Unia - ów ''Zachód'', który był przez lata punktem odniesienia dla polskiej polityki - stała się elementem niestabilności.

Kwestia jakości europejskiej polityki, jej jedności i solidarności - do czego nawoływał m.in. Radosław Sikorski - będzie się przekładała na wynik negocjacji w sprawie budżetu UE na lata 2014-20. Jeśli.
Dreszczowiec z happy endem. Jest niemal pewne, że na koniec 2011 r. dług publiczny nie przekroczył poziomu 55 proc. PKB. Możemy więc spać spokojnie - na razie nie grozi nam mocniejsze zaciskanie pasa i podwyżki podatków.

- Trzeba założyć, że rynki mogą przeprowadzić atak na złotego, ponieważ bardzo dobrze wiedzą, że rząd będzie bronił kursu na takim poziomie, przy którym nie zostanie przekroczony limit długu względem PKB - wieszczyła kilka miesięcy temu Zyta Gilowska, była minister finansów, dziś członkini Rady Polityki Pieniężnej.

Przedsylwestrowy dreszczowiec

Ostatni dzień roboczy roku to jeden z najważniejszych dni na rynku walutowym. Bo właśnie od notowań.

www.rozumiem.com

Praca | prawo | religia | rodzina | różne | technika | zdrowie
RSS
środa, 22 października 2008
Kursy walut – wartość pieniądza
Prostymi słowami kurs waluty mówi ile watra jest obca waluta. Przykład: Kurs danej waluty mówi, ile ona kosztuje. Kantory walut to również sklepy, tyle że zamiast towarów na półkach są obce waluty. Teoretycznie można podejść do okienka i poprosić 1 kilogram EURO :),.

gut.blog


TO CO PANIE I PANOWIE POSŁOWIE ???? MOŻE POPRAWIĆ TEN PRZEPIS ???MOŻE JEDNAK DODAĆ ROZSĄDNE ODSTĘPSTWA OD REGUŁY UŁATWIAJĄCE WASZEMU ELEKTORATOWI ŻYCIE......

Proszę czytelników blogu o podawanie podobnych idiotyzmów na moim forum..

skomentuj (4)

***SZWACJARSKA WALUTA ZMIERZA W KIERUNKU 2,50 zł 2009-07-16 20:55:19

  Kolejny WIELKI SUKCES rządzącej elity politycznej (koalicyjnie).
Pomruki co poniektórych - związanych z Rządem -  ekspertów o dynamicznym marszu naszej złotówki w kierunku ogromnego umocnienia zwiazanego z gienialnym zarządzaniem polską.

Oddać im pożyczone pieniądze , a tylko w naszym  kraju jest ich na ogólną kwotę ok 100 MILIARDÓW zł....
Wprowadzenie 1 stycznia w Słowacji waluty euro spowodowało opłacalność wymiany i zakupów wszelakiej masy towarowej przez słowaków w Polsce... ( prawo popytu i podaży - jak czegoś jest więcej to jest taniej ).Korzystają  na wysokim kursie euro w Polsce też i inni nasi graniczni sąsiedzi - PRAKTYCZNIE WSZYSCY SĄSIEDZI..!!!!

 
To nie jest nasz kłopot , że na problemach ekonomiczo-gospodarczych naszych sąsiadów zarabia Polska. Tylko nie może to być powodem dalszego   NICNIEROBIENIA    naszych elit polityczno-gospodarczych zapatrzonych w.

Prezenty dla klientów...

Muszą mieć na uwadze, iż w przeciągu kilkunastu tygodni stopa procentowa może wzrosnąć o połowę, natomiast raty spłaty podniosą się o kilkanaście procent. Tej myśli jest analityk firmy Open Finance, Emil Szweda po dokładnej analizie notowań kontraktów na stawkę procentową franka szwajcarskiego dla złotego, oraz euro. Spodziewa się on w przypadku wyszczególnionych walut, dostrzegalnego wzrostu stóp procentowych od 2011 roku. Naturalnie mając na uwadze, że wzrost wzrost praktycznie z zerowej stopy biorąc pod uwagę LIBOR dla FRA i trzeba się liczyć z ewentualnym czterokrotnym zwiększeniem się stopy procentowej w Szwajcarii. Tu od razu na myśl przychodzi pytanie, jak wielki to będzie miało wpływ na kieszenie kredytobiorców ? W przypadku gdy poprzez okres dwóch lat kursy walut nie zmienią się znacząco, najwyżej - o 15 % - może dojść do wzrostu stawki kredytów we frankach szwajcarskich. Przypuszczalnie w tej samej skali procentowej możemy przypuszczać że będzie zwiększenie rat kredytów złotowych, jednak biorąc pod obserwację euro zmiany w oprocentowaniu mogą być korzystniejsze. Mając na uwadze kredyty we frankach oraz euro wielkość.