O czym chcesz poczytać na blogach?

Kurs franka

Finanse osobiste kobiecą ręką

, Finansowo
Link Komentarze (2) »
czwartek, 23 grudnia 2010
Frank szwajcarski po 4 zł? Czy to możliwe? Co robić? (1)

W ostatnich dniach obserwujemy niestety bicie rekordów przez kurs franka do złotówki. W Internecie jest mnóstwo analiz, dlaczego tak się dzieje. Jest też sporo prognoz, co dalej. Prognozy jak to prognozy - moim zdaniem, to jest po prostu wróżenie z fusów. Ale osoby, które mają solidny kredyt hipoteczny denominowany do franka szwajcarskiego, przeżywają aktualnie pewien, oględnie mówiąc, dyskomfort. Nie pierwszy i zapewne nie ostatni. Wszyscy.

Blog Tadeusza Sławeckiego - Onet.pl Blog

Konferencję w PSLTV


Prezes PSL, wicepremier Waldemar Pawlak:
Propozycja PSL to skuteczny sposób na drogiego franka


- Ograniczenie wysokich spredów jest najlepszym sposobem na odciążenie kredytobiorców i wzmocnienie ich pozycji wobec banków - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Dzisiaj Polskie Stronnictwo Ludowe złoży w Sejmie projekt nowelizacji ustawy Prawo bankowe, który eliminuje niezasadne koszty przy spłacie kredytów hipotecznych.

- W ostatnim czasie politycy różnych partii zgłosili kilka koncepcji, jak pomóc kredytobiorcom przy rosnącym kursie franka. Jednak tylko nasza propozycja w prosty i skuteczny sposób zmniejszy comiesięczne raty, nie obciążając budżetu państwa - powiedział wicepremier Pawlak.

Zaznaczył, że proponowana przez PO zmiana ustawy o kredycie konsumenckim nie rozwiązuje problemu spreadów, ponieważ pozostawia możliwość pobierania.

ruffi.blog

I nie wie czemu CI piłkarze tak ciągle biegają
pytanie o to czy gra Messi było oczywiście również :))
do domu wróciliśmy o 23.30, dzieciaki padły mi od razu jak zapakowałem ich do samochodu..
a na koniec już zasypiając na łóżku usłyszałem "kocham Cię tato" :)) i o to w końcu chodzi prawda...?
jednym słowem super wieczór

a dzisiaj rano odprowadzając Franka do przedszkola usłyszałem taki dialog pomiędzy nim a jego panią wychowawczynią:
- cześć Franiu, jaką masz super bluzę (miał założoną bluzę reprezentacji Polski - po wczorajszym meczu). oglądałeś wczoraj mecz?
- tak oglądałem proszę pani.
- wytrzymałeś tak długo przed telewizorem? mecz skończył się przecież bardzo późno.
- ja byłem na stadionie.

2011-06-29 15:58:23

Gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że od tego czy jeden albo drugi parlamentarzysta grecki zagłosuje na "tak" lub "nie" będzie zależało o ile więcej lub mniej będę miał pieniędzy na życie - pewnie bym go wyśmiał.
a jednak...
mam kredyt we frankach szwajcarskich i od tego czy Grecja przyjmie dzisiaj plan oszczędnościowy, czy nie zależy kurs Euro, od kursu Euro zależy kurs franka, a od kursu franka zależy wysokość kolejnej raty jaką musze zapłacić bankowi... i tak to leci
wszystko ze sobą połączone, sprzężone. wzsystko od siebie zależne. frank wysoki jak cholera, no ale co zrobić.. trzeba zacisnąć zęby i płacić
i czasami mnie to przeraża i staram się nie myśleć o tym wszystkim
oddaje co mam.

Centrum Developer

Frank w górę!

Marzec 17, 2011 at 12:25 pm Dodaj komentarz

Kurs franka poszybował mocno w górę. To dobra informacja dla tych, którzy planują kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości.

Rano jeszcze wydawało się, że na fali uspokojenia nastrojów na globalnych rynkach złoty odrobi część strat. Ale już po południu jednak kurs franka bez żadnego problemu przebił poziom 3,2 zł i wieczorem dotarł do 3,22 zł. Wcześniej.