O czym chcesz poczytać na blogach?

Kult

Muniekrek - teksty piosenek

Nie dopuszczał do publikacji wielu piosenek grupy.

W październiku 1987 roku nakładem klubu płytowego razem ukazuje się album Posłuchaj to do ciebie, na którym pojawiła się m.in. piosenka Wódka, opublikowana jako Na całym świecie źle się dzieje, koledzy. Album wyróżniał się lepszym brzmieniem od debiutanckiej płyty zespołu. Rok później (w grudniu 1988 roku) pojawia się nowa płyta zatytułowana Spokojnie, z której pochodzi chyba największy, obok Polski przebój zespołu – Arahja. Niektórzy po latach uznają ten krążek jako najlepszy w historii grupy Kult.

W roku 1989 zespół wydaje aż dwa albumy. Pierwszy z nich to Kaseta, przez wielu fanów kojarzona z utworem Po co wolność. Został on nagrany po kolejnych zmianach składu, w zespole występował wtedy m. in. Rafał Kwaśniewski, który był również jednym z kompozytorów Kasety. Drugim wydawnictwem, który trafił do sklepów w tym roku było Tan – jedyna płyta koncertowa zespołu, na której znalazły się również niepublikowane dotąd utwory. Jest to rejestracja dwóch pożegnalnych koncertów z sierpnia 1988 roku, po których zespół postanowił zawiesić.

prorok uzdrowiciel - Onet.pl Blog

http://kod-zbawienia.home.pl

-Kościół Krzyża Zmrwtychwstałego-

-HIA-

 

-prorok uzdrowiciel-

-AiśChyren-

 

 

 

  

 

chyren
skomentuj

04 sierpnia 2010
-Słowo "Kult...a Słowo "Christos...

-Słowo "Kult..w życiu religijnym..-

- " Kult " -

-"Kult..to słowo za którym ukrywa się.

+++ BOGOWIE TO MITY DLA NAIWNYCH +++ - Onet.pl Blog

Rocznicą Narodzenia Jezusa Chrystusa. Powstało ono na Wschodzie w Aleksandrii w II wieku, zaś Kościół rzymski wprowadził je u siebie około roku 300 i przeniósł je w ćwierć wieku później na dzień 25 grudnia, ażeby przez to wyprzeć uroczystość pogańskiego boga słońca, która przypadała właśnie na ów dzień."

Z tego samego źródła, przywołam jeszcze jeden fragment: "Liturgia katolicka widzi w promieniującym słońcu symbol Chrystusa i naszego zbawienia, zaś w ciemnej nocy widzi symbol piekła i szatana..."

Mamy tu zawłaszczenie pogańskiego kultu Słońca i perskiego dualizmu o Arymanie   bogu Zła i Ormuzdzie   bogu Dobra. Oczywiście, pierwotne pochodzenie kultu i znaczenie jego symboliki, dawno wykorzeniono ze świadomości wiernych. Wszystko zarekwirowano na korzyść chrześcijańskiego Zbawiciela.  

Pogańscy bogowie rodzili się podczas najdłuższej nocy roku, w gromadzie gwiazd, zwanej Żłób w gwiazdozbiorze Raka, pomiędzy dwoma gwiazdami: Osłem Północnym i Osłem Południowym, w sąsiedztwie Pasterzy [_2_] (Stróżów), święcących po obu stronach gwiazdozbioru Jednorożca,.

Variodajnia, czyli dobra fraszka

Niedawno rozpoczęli. Na czym polega fenoment Kultu? Co sprawia, że ich muzyka jest tak uwielbiana? Kazik czaruje. I to skutecznie. Jednym z takich oczarowanych młodych fanów jest Mateusz.

Mateusz Tukalski ma dwadzieścia lat. Swoją przygodę z legendą polskiego rocka rozpoczął mając 16. Spotykamy się w małej kawiarence w centrum Gdańska. Nie trudno go rozpoznać. Przychodzi w bluzce z charakterystycznym napisem Kult. Trochę zdenerwowany, ale po wypiciu szklanki lemoniady – rozluźnia się. Zaczynamy rozmowę.

JA: Dlaczego zacząłeś słuchać Kultu?Od czego zaczęła się Twa przygoda z ich muzyką? Co Cię urzekło tak właściwie?

Mateusz Tukalski: Słuchać Kultu zacząłem, albowiem mój kuzyn kupił mi płytę. Był to : Tata Kazika 2. Od pierwszego odsłuchania poczułem dreszcz na plecach. W moje uszy wlewała się rozkosz, ambrozja muzyczna. Być może muzycznie proste, ale warstwa merytoryczna była juz górnolotna, z najwyższej półki. Właściwie momentami były to teksty poetyckie, zważywszy na fakt, iż zostały napisane przez ojca Kazika. Miałem wtedy 16 lat, ale już zdawałem sobie sprawę, że jest to.