O czym chcesz poczytać na blogach?

Kuchnie gazowe

Homo sum - bloog.pl

Szafki i cały wieczór zapieprzania ze ścierą. Na szczęście udało się opanować bałagan i większość szafek doczyściłam, ale ściany i sufit do odmalowania, okap do kupienia i zainstalowania, no i przede wszystkim trzeba się pozbyć tej cholernej kuchni gazowej. W życiu nie gotowałam na gazie i nie dość, że śmierdzi, to jeszcze same probemy. I tak oto pieniądze, które możnaby przeznaczyć np. na dywaniki czy rzeczy przeznaczone do mieszkania pójdą na szczytny cel odmalowania kuchni po raz drugi w ciągu 2.JA i TY, zamiast MY. Wydaje mi się, że oboje musimy zmienić sposób myślenia,żeby co chwila nie wypominać sobie,  że rzecz X kupiłam za Twoje środki lub na odwrót, że śpimy na moim łóżku pod moją kołdrą,a gotujemy w twoich garnkach w twojej kuchni etc. Może przesadzam w tym momencie,ale dzięki temu może zrozumiesz mój tok myślenia. Wiem oczywiście, że M jest i będzie Twoje,  natomiast to, co wniesiemy do tego mieszkania, powinno być nasze wspólne. Nie mam ochoty rozważać, co jest czyje i co.

KKC - Księga Kuchennych Czarów - Onet.pl Blog

Ml miodu

2 duże jajka

100 g orzechów włoskich (mogą być posiekane, wtedy dodawać do ciasta)

Wykonanie:

Rozgrzej piekarnik do 180*C (kuchnia gazowa 4) i posmaruj masłem formę do piecznia o wymiarach 33 x 23 cm.

W misce wymieszaj mąkę z proszkiem do pieczenia i solą.

Rozpuść czekoladę i masło w naczyniu z podwójnym dnem.

O mnie
Babeczka.
Kobieta, której pasją jest gotowanie, pieczenie, tworzenie własnych kompozycji smakowych. Młoda ale samodzielna w życiu, i w kuchni.
Postara się osłodzić smutne wieczory Tobie i Twoim bliskim :)

Stumbling over the stones... - Onet.pl Blog

Zignorować. Wstałam i szybko skierowałam się do kuchni. To co zobaczyłam było dla mnie nie lada zaskoczeniem: ten Uru, który jeszcze niedawno nie czuł obowiązku traktowania mnie poważnie i zachowywał się nader beztrosko, teraz śmigał od półek do kuchni gazowej i z powrotem. Przygotowywał śniadanie i udało mu się jeszcze nic nie spalić. Chwileczkę... No tak... Niemożliwe, żeby tak nagle się zmienił- chciał tylko udowodnić, że potrafi sam przygotować sobie posiłek, żeby zrobić mi na złość.
 Po.Pobiegł do swojej przypalającej się potrawy. Przez przypadek potrącił łokciem szklankę wody, która wylała się na patelnię. Skończyło się na tym, że moje przyszłe śniadanie było zbitą, spaloną bryłą, od której tryskał tłuszcz, a dym wypełnił całą kuchnię.
 Blondyn ogłupiały stał ze ścierką w dłoni i zawstydzony wystękał;
-Eee... To może ja zamówię pizzę?
-Przydałaby się też straż pożarna i zespół sprzątaczek.- parsknęłam ze śmiechem.
 Zwiesił głowę i westchnął z.

Tupperware - Twój pomocnik w kuchni - bloog.pl

Podczas przyjęcia. Goście są zwykle przyjaciółmi nastawieni na dobrą zabawę. Są zrelaksowani, uśmiechnięci i bardzo zainteresowani tym co masz im do przedstawienia.

Każde dobre przyjęcie zaczyna się i kończy w kuchni. Będąc Konsultantem Kulinarnym Tupperware poprzez praktyczne zastosowanie przedstawiasz produkt. Angażuj Gości do pomocy. Każdy chce chętnie spróbować jak działają produkty, sprawdzić czy spełni ich oczekiwania. Słuchaj ich potrzeb, pomóż im w doborze.

Potrawy nieprzystają do dna i ścianek formy. Spód wypieków trudno ulega przypaleniu. Elastyczne i łatwe do przechowywania i transportu. Po zgięciu lub zwinięciu zawsze wracają do swojego pierwotnego kształtu.

Zastosowanie:
• w piekarnikach gazowych i elektrycznych w temp do 220ºC (wypieki, mięsa, zapiekanki)
• w lodówce (galarety, budynie, serniki)
• w zamrażarce ( lody, sorbety, desery mrożone)
Porady dla użytkowników:
• Formy silikonowe są giętkie, więc.