O czym chcesz poczytać na blogach?

Książki

Judaica.fotografie 5771 Bajit Chadasz 2010 'Er iz a mensch'

Cioran, Eliade, Ionesco, czyli o zapominaniu faszyzmu – dyskusja o książce Alexandry Laignel-Lavastine wydanej przez Wydawnictwo Universitas 2010 z udziałem Prof. Joanny Bakir-Tokarskiej, Ireneusza Kani i Dr Andrzeja Nowakowskiego

 • Czasami Syzyfowi się udaje – Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie – spotkanie z Jerzym Halbersztadtem, dyrektorem Muzeum
 • Cmentarz Łyczakowski – Europa w pigułce – wykład Prof. Stanisława S. Nicieji oraz promocja jego książki pt. Lwów Ogród Snu i Pamięci
 • Detektywi, na tropach zagadek historii – promocja książki Prof. Jana Widackiego
 • Byłem w Afganistanie – spotkanie z Piotrem ŁUBIŃSKIM, prawnikiem, uczestnikiem misji wojskowej
 • Emilia Leibel – Wspomnienia Żydówki Krakowskiej – promocja książki opracowanej przez Prof. Marię Kłańską, wydaną przez Polską Akademię.

 • recenzja-factor blog /// Nie jestem kaktusem, przeciez nie kluje...

  Jeden wiersz. Każdy szanujący grafoman ma swojego bloga i niedługo internetowe dzienniki w języku polskim będą częstsze niż te w języku chińskim. Mamy 4 literackich noblistów. Wyniki sprzedaży są żenująco niskie, ludzie nie korzystają z bibliotek, a główna polska nagroda literacka nie interesuje nikogo, nawet władz telewizji publicznej, w której to zawsze transmisję z gali owej można było zobaczyć i w tym roku rozdanie Nike będzie zaledwie retransmitowane na Polsacie 2. Polska krytyka prawie nie istnieje, ponieważ światek literacki jest tak mały, że nie wypada pisać o nikim źle i brzydko; można bowiem spotkać autora osobiście na jednej z nielicznych biesiad literackich i Dni Książki, siedzieć z nim przy jednym stole i wstydzić się, na Boga, jakże się wstydzić! – i nie liczyć, że obrażony autor przesunie w naszym kierunku półmisek z kiszonymi ogórkami, gdy go o to poprosimy. Od kilku sezonów najważniejszymi wydarzeniami na rynku literackim są dzieła ujawniające kolejną polską miejscowość, w której dokonano pogromu na Żydach. I nie są to niestety wydarzenia literackie, tylko polityczne, społeczne powiedzmy. Podczas Targów Książki największe tłumy są pod kramami z podręcznikami. Każdy program literacki w tv polega na tym, że siedzi dwóch zakurzonych intelektualistów w rozciągniętym swetrze (każdy ma zazwyczaj własny, ale jeśli chcą dodać.

  Znaleziony czas

  Do szpinaku serek śmietankowy i mieszając, rozpuścić go w szpinaku. Następnie dodać usmażonego kurczaka, wymieszać, po czym dodać makaron i też wymieszać. Potrzymać na niewielkiem ogniu ok. 3 min. i dodać ok. 2 łyżek ziół prowansalskich, sól, pieprz do smaku i zmiażdżony lub przeciśnięty przez praskę czosnek (wedle uznania). Pogotować jeszcze z 5 min., zdjąć garnek z ognia i można jeść. Danie jest równie dobre na ciepło, jak i na zimno.
   
  Bon Appetit!
  17:06, mariatta , Kasia gotuje...
  Link Komentarze (14) »
  czwartek, 20 listopada 2008
  "...Nie mamy nic do stracenia, bo nic nie mamy..."
  W końcu się doczekałam. "Po prostu razem" jest moje, tylko moje! Czasem sobie myślę, że mój stosunek do książek przypomina nieco stosunek Golluma do Pierścienia. Moje książki, zwłaszcza te nowozakupione, zawsze noszę przy sobie, uwielbiam je oglądać,.

  Jak pisać i zostać pisarzem

  Możesz zarobić kilka, kilkanaście tysięcy złotych na jednej książce.

  To jest jak najbardziej możliwe. Oczywiście są tacy, którzy zarabiają po kilkaset złotych. Są lepsze dni i gorsze. Sprzedaż zależy naprawdę od wielu czynników: tematyka i tytuł książki, Twoje nazwisko, promocje, rabaty itp. Z reguły sprzedaż danej pozycji jest bardzo duża na samym początku. Do każdej premiery wydawnictwo się przykłada, ponieważ już w pierwszych dniach po wejściu na rynek okazuje się, czy książka będzie hitem czy nie. Po pewnym czasie sprzedaż idzie stopniowo w dół. Jak długi jest żywot książki? Teoretycznie publikacja może się sprzedawać ciągle. Książki wielu autorów (nawet takich, którzy już nie żyją) wciąż „idą” jak świeże bułeczki.

  Sama książka może być dla Ciebie tylko jednym z elementów zarabiania większych pieniędzy. W wielu przypadkach wydanie książki jest kluczowym etapem promocji danej osoby. Później można zarabiać jeszcze większe pieniądze, chociażby na szkoleniach i innych projektach. Wspominałem już o Joe Vitale, który na książkach zarobił mnóstwo pieniędzy, a na szkoleniach pewnie jeszcze więcej. Tak więc dzieło może być.

  Ciekawe poczytadła

  wtorek, 25 października 2011
  Złodziejka książek

  Dla wielu osób dobra książka to pozycja, która pozwala zrozumieć świat i siebie, a przynajmniej mobilizuje do refleksji i przemyśleń. Rok 1939 nie należał do łatwych. Odczuła to dziesięcioletnia Liesel wychowująca się w rodzinie zastępczej w okolicach Monachium. Dziewczynka dorasta, wchodzi w dorosłość wolnymi, niepewnymi krokami, które nabierają tempa, gdy Liesel poznaje coraz to nowych, ciekawych ludzi. Swoistym bodźcem stają się także książki, która dziewczyna regularnie kradnie. Powieść Markus ZusakZłodziejka książek” to powieść doskonała pod każdym względem.  Bohaterka powieści udowadnia światu, że każdy człowiek jest kowalem swojego życia. Poszukując właściwych dróg i ścieżek Liesel spotyka różnych ludzi. Niezwykłym światem okazują się także książki, które często kreują świat ze szczególnym uwypukleniem jego braków, dają wskazówki i rady, z których warto skorzystać, gdy trzeba pozwalają odciąć się od codzienności.  Powieść Zusak to bez wątpienia dobra książka, poważnie traktująca ludzi i.