O czym chcesz poczytać na blogach?

Kryzys gospodarczy

Blog-poradnik, lek. Bogdan Szymczyszyn - Onet.pl Blog

Największym stopniu mieszkańcy krajów biednych i rozwijających się, gdzie dostęp do leczenia jest często bardzo ograniczony.

Jak oceniła Margaret Chan, dyrektor generalny WHO na spotkaniu z ekspertami w dziedzinie zdrowia psychicznego, nie można niedoceniać możliwych konsekwencji obecnego kryzysu gospodarczego. "Nie powinno nikogo dziwić, że będziemy obserwować więcej stresów, samobójstw i chorób psychicznych" - podkreśliła. W związku z kryzysem ludzie będą się bowiem borykać z bezrobociem i ubóstwem. A, jak wiadomo, biedzie towarzyszą silne stresy związane z wykluczeniem społecznym,.

Czy opieki; wielu z nich podlega stygmatyzacji, jest zaniedbywanych i źle traktowanych.

WHO ocenia, że na chorych psychicznie w większości państw przeznaczane jest mniej niż 2 proc. z ogólnego budżetu na opiekę medyczną. - Jestem przekonany, że nawet dla średnio bogatych krajów kryzys gospodarczy oznacza jeszcze większe zmniejszenie środków finansowych i dostępu do terapii - podkreśla Saraceno.

PAP

Podróż w czasie

Sytuacji
trzeba zacząć od tego, co warunkuje nasz kraj

po pierwsze - od wieków jesteśmy wciśnięci
pomiędzy potęgi polityczne i gospodarcze,
kiedyś z trzech stron
(wiadomo jak się skończyło)
teraz "tylko" z dwóch

po drugie - mamy kryzys gospodarczy,
który ciągle jeszcze może okazać się górą lodową,
o którą rozbiją się większe okręty niż Polska

po trzecie - świat rozdzierają konflikty,
zapowiadają się kolejne
czy to starcie cywilizacji?
wojna o zasoby?
a może tak się.

PiS Kraków Czyżyny

Będą uczyć nasze dzieci, dobrze zarabiający policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo. Przy polskich drogach wyrosną nowoczesne stadiony i pływalnie.Czy to możliwe? Udało się w Irlandii, dlaczego ma nie udać się w Polsce? Przecież Polacy to wielki i mądry naród. Polskę też stać na swój cud gospodarczy. Musimy tylko wygrać te wybory”

Te słowa Donalda Tuska wypowiedziane jesienią 2007 roku:


zna bardzo dobrze każdy.

O 8,9% wobec spadku o 0,1% (po korekcie) w październiku, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w czwartkowym komunikacie“. W podobnym alarmującym tonie pisze Gazeta Giełdy Parkiet (tu warto zwrócić uwagę na pesymistyczne wypowiedzi analityków).

Czy widać kryzys w Krakowie – Nowej Hucie? Czy dotarł on do portfeli zwykłych Polaków? Krakowski oddział ArcelorMittal (dawna Huta im. Sendzimira) przewiduje, że zwolni w przyszłym roku około 980 pracowników. [co stanowi około 20% załogi zakładu - przypis własny] W sumie we.

Blog Marka Siwca - Posła do Parlamentu Europejskiego z Wielkopolski - Onet.pl Blog

Wszędobylscy dziennikarze Super Expressu nakryli posła Kowala (PJN) w czasie lunchu, który spożywał w towarzystwie Doroty Rabczewskiej, zwanej Dodą. Gdyby podobne tete-a-tete dotyczyło jakiegokolwiek innego polityka zasadnie brzmiące pytanie wyglądałoby tak: Czy jest kryzys w rodzinie…? W przypadku prezesa PJN komunikat dotyczył tylko wejścia Dody do polityki, czyli tak jakby to bardziej Kowal wpływał na nią, niż ona na niego. Doda się zastrzega, że jeszcze nie wchodzi do politycznej walki, ale Paweł Kowal wystawia jej znakomitą ocenę.

Dziwne zachowanie.Faktami". Dalej stwierdził: "Pomysły na nowe traktaty mają sens wtedy, kiedy dotyczą całej Europy i kiedy nacechowane są odwagą i ofensywnym myśleniem, a nie próbą zamknięcia jakiegoś ekskluzywnego klubu, który chciałby na nowo podzielić Europę w sensie politycznym i gospodarczym".

Dzień wcześniej, w Australii, przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso powiedział: "Moja ocena jest taka, że UE podąży ku dalszej integracji wokół strefy euro". Dalej stwierdził, że "w.

Strona Stowarzyszenia Papaboys w Polsce | Pamięć o Janie Pawle II w pomoc Papiezowi Benedyktowi XVI

Produkcji, dochodu narodowego i oszczędności, przy jednoczesnym zwiększeniu wydatków socjalnych. W takich warunkach nie można też ograniczyć podatków. Prof. Tedeschi skomentował dla Radia Watykańskiego światowy kryzys gospodarczy w świetle encykliki Caritas in veritate. W jego przekonaniu wychodzenie z kryzysu zabierze co najmniej 5-7 lat, i będzie polegało na zaciskaniu pasa.

„Przede wszystkim myślę, że odpowiedzialnością za kryzys przesadnie obciąża się banki i finansistów – powiedział watykański bankier. – Nie tam leży źródło kryzysu. Banki przyczyniły się jedynie do jego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii ARTYKUŁY, KOŚCIÓŁ, POLSKA, RODZINA, WIADOMOŚCI i oznaczony tagami AFRYKA, Aktualności, Amerykanie, ARTYKUŁY, bank, banki, bankier, bezpieczeństwo, Caritas in veritate, Chiny, CODZIENNOŚĆ, dyrektor, edukacja, finansy, Inne, kryzys, kryzys ekonomiczny, kryzys gospodarczy, Kultura, media, mentalność, new, News, Newsy, nowości, Ogólne, prezes, Prof. Ettore Gotti Tedeschi, Prof. Tedeschi, Różne, RODZINA, sposób działania, Społeczeństwo, szef, wartość, Watykan, WIADOMOŚCI, Wszystkie, wywiady, świat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.