O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Kryzys

Kacper Strykowski - blog oficjalny - Onet.pl Blog


Inną rzeczą jest możliwy szantaż zastosowany przez właścicieli stacji większych, względem pozostałych. Być może pod groźbą zmuszani są oni do takiego samego zawyżania cen. Hipoteza wyciągnięta niczym z kinowego kryminału, jest jednak prawdopodobna. Niestety, gdybyśmy chcieli rozpatrywać ją zupełnie serio potrzebne byłyby dowody. Te z kolei byłby już podstawą do zawiadomienia prokuratury. Ale i o tym cisza.

RMP zgłosił temat do urzędu. Sądząc po zauważonym wyżej zbiurokratyzowaniu decyzja nie przyjdzie prędko. Miejmy jednak nadzieję, że rozpatrzenie sprawy nadejdzie w poprawiających się warunkach pogodowych tak, byśmy mogli decyzję podeprzeć ponowną aktywnością protestacyjną. By nie wyglądała sprawa na zapomnianą, którą mielczanie się już znudzili.
Kacper Strykowski (17:09)
1 komentarz

20 lutego 2009
Bryza uratowana, ale co dalej z kryzysem?

Klub Krytyki Politycznej w Poznaniu

 

 

 

Jaka jest geneza i postulaty ruchu Occupy Wall Street? Jakie działania w innych częściach światach pociąga za sobą? Z czego wynika marginalizowanie protestów przez mainstreamowe media? Czy polscy Oburzeni są kolejnym ruchem occupy? Czy mamy do czynienia z początkiem globalnej mobilizacji?

 

 

 

Na ten temat porozmawiamy w kolejnej Godzinie Krytycznej.

Udział wezmą: Karina Bugdał, Jaga Morianty. 

http://www.facebook.com/event.php?eid=239987109401441&context=create 

Tagi: godzina krytyczna occupy wall street oburzeni
02:45, tozyje , Godzina Krytyczna
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 29 listopada 2011
Relacja ze spotkania: Kryzys kapitalizmu - Harman i Husson

when I will die darling - bloog.pl

Do tego czeka mnie weekend z ciągami</3!!! 14 października kuzynka wychodzi za mąż;p masakra^^

 

 

 

Mezo - ,,Kryzys"

 

 

 I tak mija kolejna noc na froncie
Kiedy w końcu wstanie słońce?
Chcę by w końcu było dobrze
Kiedy w końcu to do ciebie dotrze?

Mamy kryzys, kryzys, kryzys

Kiedy zaczęliśmy się tylko mijać w biegu 
I powiało mrozem jakby to był biegun śniegu
Pomyślałem - nie obędzie się bez rozlewu gniewu
Nasz egoizm, to wszystko dzięki niemu
Turbulencje, wzajemne pretensje 
Potem coś się stało, miasto huczało od plotek
Czemu znów robisz mi na złość kotek?
Nie chodzi o detale, chodzi o istotę 
Rzeczy, pytam ile razy dzisiaj jeszcze mnie poniżysz
Pytam ile razy będę musiał ci ubliżyć
Stawiam na tobie krzyżyk
Mamy kryzys, kryzys, kryzys

Kryzys w nas, mija czas

Praca za granicą

Z mBankiem i MulitBankiem po raz pierwszy uruchomił wspólną subskrypcję lokaty inwestycyjnej dla wszystkich swoich Klientów.

W porannym programie Radia Katowice profesor przyznał również, że sytuacja, w której rada nadzorcza Kompanii Węglowej podnosi pensje zarządu jest skandaliczna.

Taka sytuacja powoduje, że dojście do porozumienia między zarządem, a związkowcami jest właściwie niemożliwe. Profesor Barczak zasugerował, że Zarząd mógłby odmówić przyjęcia podwyżki i przenieść ją na lepsze czasy.
andrzej 2009-03-24 13:37:20
skomentuj (0)


Na wsi nie ma kryzysu
Mieszkańcy wsi i małych miejscowości nie cierpią z powodu kryzysu - jak wynika z najnowszych badań Uniwersytetu Warszawskiego, mieszkańcy wsi i małych miejscowości słyszą o nim głównie w mediach. Pracują i robią zakupy "po staremu", ich inwestycje nie topnieją, a kredyty nie rosną - wylicza "Gazeta Wyborcza".

Lokata db Trio Deutsche Bank PBC S.A. Deutsche Bank PBC wprowadza do oferty nowy, innowacyjny produkt depozytowy – lokatę db Trio, stanowiącą połączenie trzech lokat terminowych o okresach 1, 6 oraz 12 miesięcy w ramach jednego produktu.

"W.

Kryzys gospodarczy

przeczytaj Obywatelski obowiązek

Z polską gangreną polityczną, łamiącą prawa i nie wypełniającą zobowiązań  wynikających z podpisanych traktatów i paktów międzynarodowych, takich jak: Powszechna Deklaracja Praw  Człowieka, art. 25, pkt. 1; Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych ONZ, Dz. U. nr 38,  poz.167; Pakt Praw Gospodarczych, Socjalnych i Kulturalnych, Dz. U. nr 38, poz. 169. To nie rokuje dobrych  nadziei.

Obecnie obowiązuje polityka narzuconego autorytetu, co wyraża się lekceważeniem polskiej opinii  publicznej, a zwłaszcza bezrobotnych, bezdomnych i ubogich. Znaczącym jest fakt braku odpowiedzi na złożone  w dniu 29 sierpnia 2002 r. do parlamentu, rządu i prezydenta RP petycje Ruchu Obrony Bezrobotnych. Pogłębiło  to kryzys zaufania i w konsekwencji - uniemożliwia nam wiarę w dobre intencje polskiego rządu przy  podpisywaniu traktatu akcesyjnego w Atenach 16 kwietnia 2003 r.

Fakty są dramatyczne. Tylko w Warszawie jest 65087 bezrobotnych, z czego jedynie 7365 posiada  prawo do zasiłku. Reszta pozostaje na łasce.

PSYHO elabela

Mogłyby wynieść u nas ok. 2,5 mld zł.

Rynek o wartości 5 mld zł?

Legalizacja i opodatkowanie narkotyków mogłoby pomóc naszemu budżetowi podobnie jak sprzedaż alkoholu w USA w latach 30. ubiegłego wieku. Słynna amerykańska prohibicja została zniesiona właśnie w trakcie Wielkiego Kryzysu.
- Stały kontakt z narkotykami ma naszym zdaniem około miliona Polaków - mówi Andrzej Dołecki.
- Badania z 2006 roku mówią, że marihuanę używało kiedykolwiek swoim życiu 9% badanych, a w ciągu 30 ostatnich dni ok. 1 proc. Polaków. W przypadku innych narkotyków te odsetki są znacznie.Wydaje się dziś równie prawdopodobny jak podwyżka VAT dwa tygodnie temu. Kiedy wszyscy ekonomiści od prawa do lewa ostrzegają, sugerują, proszą o reformę finansów publicznych, rząd robi woltę i zamiast ciąć wydatki, woli podwyższać podatki. Dziwne to działania, bo jak przyznają niektórzy członkowie Rady Gospodarczej przy premierze nikt nawet z nimi zmian w podatkach nie konsultował. Tak naprawdę debaty publicznej przecież nie było. Najpierw coś tam szepnął minister Boni, informację potwierdził premier Tusk, a w ciągu kilku kolejnych dni sprawę załatwiono i wpisano do Wieloletniego Planu Finansowego Państwa..

EASY RIDER


Link Komentarze (1) »
sobota, 21 kwietnia 2007
KACZYZM, CZYLI TOWARZYSZ SZMACIAK

   Wygraliśmy los na loterii i wraz z Ukrainą mamy być gospodarzami Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012. Zastanawiam się tylko, czy nasi politycy i działacze samorządowi zapomną o podziałach, ansach i dawnych urazach i wezmą się wzorem Portugalii do roboty, aby mistrzostwa wypadły jak najlepiej, a Polska na tym zyskała gospodarczo i ekonomicznie. Jednak mam.

Złapać króliczka, ale żeby go gonić. Gonić i ugrać parę procent poparcia u ciemnego ludu, bowiem ich procenty poszybowały na dół. Cieszę się też, że marszałek Jurek rodem z ZChN podał się do dymisji, wypisał się z PiS, czyli zabrał swoje zabawki z piaskownicy, wywołując swoim obrażeniem polityczny kryzys w koalicji rządzącej. Mnie tam Jurek zwisa wielkim kalafiorem, podibnie jak i cała koalicja. Mnie już nie śmieszy, że koalicja przekroczyła dawno granicę śmieszności i przyzwoitości.

   Aby dalej brylować w massmediach Giertych ustami Wierzejskiego Wojtusia, zarzyganej,.

Informacje ogólne - e-ekonomia

e-ekonomia

Jako pasjonat mam zamiar pomóc młodszym kolegom - studentom ekonomii, w bieżącej egzystencji na studiach. Uznałem, że najprostszym sposobem będzie wrzucenie na bloga dobrze zredagowanych notatek. Poza tym postaram się dorzucić kilka komentarzy do wydarzeń gospodarczych i praktycznych przykładów, które mogą okazać się przydatne np. w odpowiadaniu na pytania problemowe podczas egzaminów.
Kategorie: Wszystkie | Bankowość | Ekonomia matematyczna | Finanse publiczne | Fundusze UE | Informacje ogólne | Inwestycje | Kryzys w Polsce i na swiecie | Makroekonomia | Mikroekonomia | Polityka regionalna i lokalna | Rynki finansowe | Statystyka i ekonometria
RSS

Informacje ogólne

sobota, 05.