O czym chcesz poczytać na blogach?

Król artur

we wnętrzu zulwia głowy - Onet.pl Blog

Niezwykłego odkrycia dokonali archeolodzy z Radomia w Tamtencham w Anglii. Znalezisko posłuży socjologom i psychologom do zbadania początków, tak modnego ostatnio na całym świcie zjawiska dręczenia więźniów. Historykom natomiast pozwala na odpowiedzenie sobie na odwieczene pytanie- co działo się dalej z niezwykle przystojnym królem Arturem po napisach końcowych.

 

(zamek Tamtencham- fot. zulw)

   Podczas wykopalisk w ruinach zamczyska Tamtencham w Anglii prof. Edward Z. (na prośbę profesora nie ujawniamy nazwiska) natknął się na kamienną szkatułkę, gdy ją otworzył nie mógł uwierzyć własnym oczom. Na dnie znaleziska znajdowały się starożytne fotografie, na których niezwykle przystojny król Artur torturowany jest przez swych poddanych. Pucz jak widać na zdjęciach wybuchł zupełnie niespodziewanie dla niezwykle przystojnego króla.

- Niezwykle przystojny król jest w stroju joggingowym. Na jednym ze zdjęć widać nawet wyraźnie jak Lancelot krzyczy "Abdykuję cię!"- opowiada przejęty profesor.

   Teraz fotografie,.

Blog blondynki - Onet.pl Blog

Nie chciał korzystać z usług wiedźmy. Jednak ostatniego dnia roku danego mu na znalezienie odpowiedzi, kiedy zrozumiał, że naprawdę potrzebuje jej pomocy, zszedł do podziemi zamku i zapytał ją: "Czego naprawdę pragną kobiety?". Wiedźma zgodziła się odpowiedzieć pod jednym warunkiem. Zażyczyła sobie ręki Gawaina, jednego z rycerzy Okrągłego Stołu i najlepszego przyjaciela Artura. Kiedy Artur popatrzył na jej zaropiałą, brudną twarz, wielki nos, jedynego włosa na głowie i poczuł jej obrzydliwy zapach, zrozumiał, że nie może prosić przyjaciela o tak wielkie poświęcenie i odmówił jej. Kiedy Gawain dowiedział się o warunku jaki postawiła wiedźma, natychmiast poprosił Artura o rozmowę. Stwierdził, że żadne poświęcenie nie jest zbyt duże w porównaniu z życiem przyjaciela i trwałością Okrągłego Stołu. Tego samego dnia ogłoszono więc zaręczyny Gawaina z wiedźmą i wyznaczono datę ślubu. Wiedźma zaś odpowiedziała Arturowi na jego pytanie: "To czego kobiety pragną to możliwość kierowania własnym losem" (pamiętajcie, że to średniowiecze).

Wieść o tym, że król uzyskał odpowiedź na zagadkę rozniosła się lotem błyskawicy. Teraz wszyscy byli pewni, że Artur ocali swoje życie. I tak też się stało. Monarcha sąsiedniego królestwa oszczędził Artura i zagwarantował mu wolność. A wesele Gawaina i wiedźmy było niesamowite. Artur był rozdarty pomiędzy ulgą a niesmakiem. Sam Gawain zachowywał się jak zawsze grzecznie, kurtuazyjnie i.

kamil-a blog

Papierosy i zapałki. W tym momencie widzi, że cały
stadion patrzy w milczeniu na niego. Gościu zamiera z fajką przy ustach i zapaloną zapałką, spogląda powoli wokoło i w końcu mówi ze zrezygnowaniem:
- Niieeeee no, ku**a - nie mówcie, że tu jarać nie wolno!!!
by kamil-a | 2004-07-08 10:54:20 | skomentuj! (0)


Historia króla Artura
nie wiem czy to było czy nie ;p no ale coz :)
Podczas potyczki z sąsiednim królestwem, młody Król Artur został wzięty do niewoli. Monarcha zdecydował się pozbyć kłopotliwego sąsiada, jednak zaskoczony męstwem i inteligencją młodego króla postanowił dać mu jedną szansę.
Zaproponował mu, że oszczędzi jego życie, jeśli ten odpowie precyzyjnie w.Odrażającą wiedźmą. Obiecała mu też, że codziennie się dla niego zmieniać w piękną kobietę, ale będzie wyglądać w ten sposób tylko przez pół dnia. Drugie pół będzie tą samą, co zawsze wiedźmą.
Zapytała go wiec, jaka ma być nocą, a jaka podczas dnia. Gawain zamyślił się, ponieważ było to trudne pytanie. Podczas dnia mógłby z nią pokazywać się na dworze królewskim, popisywać się przed zazdrosnymi kolegami i uczestniczyć w wielu uroczystościach, ale nocą miałby paskudną czarownice. Ale gdyby wybrał noc, czekałyby go niesamowite chwile uniesienia z piękną kobietą w łóżku, ale za dnia miałby potwora u swego boku.
Długo nie mógł się zdecydować. A co wy byście wybrali? To co odpowiedział Gawain znajduje się poniżej,.

kerin's personal blog

Przerost formy nad treścią. Ale tematy poważne może zostawię na jutro??:)

Ps. Dziękuję za pamięć. Przepraszam za nieobecność tutaj i u was. Obiecuje poprawe:) Teraz juz napewno. Pozdrawiam serdecznie.
kerin 2004-06-07 20:48:16
skomentuj (2)


"Czego chce kobieta" - czyli krótka bajeczka na dobranoc...
"Podczas potyczki z sąsiednim królestwem, młody Król Artur został wzięty do niewoli. Monarcha zdecydował się pozbyć kłopotliwego sąsiada, jednak zaskoczony męstwem i inteligencją młodego króla postanowił dać mu jedną szansę. Zaproponował mu, że oszczędzi jego życie jeśli ten odpowie precyzyjnie w ciągu roku na zadane pytanie. Artur nie mając innego wyjścia zgodził się i usłyszał takie oto pytanie: Czego naprawdę pragną.

-+D+e+n+i+S+-+R+o+z+r+a+b+i+a+k+A+-

-
Póki mnie rycerz raz trzy
Nie ucałuje w usta.

Bezżenny mąż ów musi być,
Co z męki mej mnie wyzwoli,
A ów całunek - to nie mus
Lecz z dobrej dan ma być woli.

Czy taki rycerz znajdzie się
O sercu wykutym w złocie,
Który by odjoł bólu i trosk
Torturowanej istocie?"

"Jam jest żonaty - w takie to król
Zaraz odezwie się słowa -
Inaczej z chęcią raz trzy
W usta bym cie ucałował.

Tyś, Lancelocie, rycerz praw
Rycerstwa wódz i korona
Cierpieniom damy połóż kres,
Wyciągnij ku niej ramiona".

A Lancelot odwraca wzrok,
Chyląc ku ziemi swe czoło...
Nie zdzierżyłby rycerzy drwin
I śmiechu ech naokoło.

"To może ty, Tristramie" - rzekł
Król Artur. Na to Tristram:
"Nie zdzierżę, królu, wybacz mi,
Że z rady nie skorzystam".

"A ty co na to powiesz Kay?"
"O królu, daj pokój targom.
Któraż by dama chciała ust
Dotknietych taką wargą!"

"A ty Gawaine?" - "Nie mogę, nie!"
"A Gearaint?" - "Bije się w piersi,
Bo niżbym dotknąć miał jej ust -
Wolałbym.