O czym chcesz poczytać na blogach?

Kristiansand

ja się stąd nie ruszam

I praktycznej indolencji. jest się z plasteliny, albo z gliny (jeśli to drugie, niekiepsko będzie się wypalić).
ideologiczny kostium - mokry koc. zły pomysł - bajka o witaminach w piwie.
bajka o tym, jak dobrze bibka robi na codzienne spięcie. mam luzik, bo nie mam siły na nic innego. nie ruszam się stąd. swoją drogą (drogą morską), miłe były oświadczyny. ściele się trup. tak wesoło. tyko teraz jakoś niegramotnie, samotnie, babieję na starość.
20:08, atio
Link Komentarze (5) »
czwartek, 16 lutego 2006
Kristiansand
Miasto ukradło dostęp do morza. Nie mam którędy chodzić.
Trzeba tymi wypucowanymi chodniczkami, których pucowatość została zabrana przez pucołowatość starego śniegu. Wszędzie można znaleźć Wildę (po śniegu widać, ile tu psów).
Standard normalnie zamożnego mieszczucha - drewniany dom (najlepiej z elementami stylu szwajcarskiego), dzeci co najmniej dwoje, kobieta, 2 samochody, koniecznie jabłonka w ogródku. i rzecz jasna - ei bikje.
To przetyka się paskudnymi betonami lub betonami oklejonymi plastikiem (owszem, uświadczysz tu bloki, wędrowcze). Na deptaku chcą nawracać przechodniów albo napływowi akordeoniści wciskają się w myśli. Uroczo, już nie mogę się doczekać lata, kiedy to.

Wakacje w Skandynawii

Norwegii też Jan Mayen, archipelag Svalbard, Wysepka Bouveta, Wyspa Piotra Również również Kontynent Królowej Maud na Antarktydzie (dwójka ostatnie zgodnie spośród Traktatem Antarktycznym).

Norwegia jest najrzadziej, po Islandii, zaludnionym krajem europejskim. Średnia konsystencja zaludnienia wynosi 14,7 mieszkańca na 1 km2. Zbiorowość ludzka jest skupiona przede wszystkim wewnątrz południowej części kraju, wewnątrz regionie Oslofjorden dodatkowo na wybrzeżach. W środku miastach mieszka 3,3 mln osób (73% ludności, dane z roku 2001). Największą aglomeracją jest Oslo. Średnia spoistość zaludnienia aglomeracji wynosi 3787 osób na km2. Inne duże miasta Norwegii owo Bergen, Stavanger, Trondheim, Tromso, Drammen, Fredrikstad, Molde, Lillestrom, Kristiansand, Kristiansund, Narwik.

Południowa również środkowa Norwegia jest położona wewnątrz strefie klimatu umiarkowanego morskiego, tudzież godzina dwunasta (zbyt kołem polarnym) w środku zakresie umiarkowanego chłodnego morskiego, graniczącego na północnych wybrzeżach z subpolarnym.
Język norweski

Język norweski nie ma jednego, w ogóle zaakceptowanego standardu wymowy. Każdy z osobna osoba zamieszkała mówi swoim językiem lokalnym (dialektem), używając go w podobny sposób prywatnie, jako także jawnie: w środku szkole, wewnątrz pracy, wewnątrz mediach, w środku polityce. Wakacje w Norwegii. Historia się w ten sposób w podobny sposób więc, kiedy języka używa na terenie właściwym na rzecz danego dialektu, w.

snow71.ownlog.com


Skomentuj (0)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


// Link // 18.10.2008 :: 17:55 //

Trzy twarze ng...Skomentuj (0)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


// Link // 18.10.2008 :: 18:34 //

A tu jakieś widoczki z trasy do domu. Najpierw Bergen - Kristiansand: fjordy jakieś, dużo skał i wody...Skomentuj (0)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


// Link // 18.10.2008 :: 18:40 //

Krowy w Danii...Płasko tam trochę.Chill po śniadaniu na kempingu.Skomentuj (0)
.

Norwegia Zabytki - Onet.pl Blog

2829
30      
Zachęta do wpisania się
Zachęta do przeglądania


08 sierpnia 2009
Geografia
Norwegia jest najrzadziej, po Islandii, zaludnionym krajem europejskim. Średnia gęstość zaludnienia wynosi 14,7 mieszkańca na 1 km². Ludność jest skupiona głównie w południowej części kraju, w regionie Oslofjord oraz na wybrzeżach. W miastach mieszka 3,3 mln osób (73% ludności, dane z roku 2001). Największą aglomeracją jest Oslo. Średnia gęstość zaludnienia aglomeracji wynosi 3787 osób na km². Inne duże miasta Norwegii to Bergen, Stavanger, Trondheim, Tromsø, Drammen, Fredrikstad, Molde, Lillestrøm, Kristiansand, Narwik.
a (16:12)